четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 102 ново

Весна Змијанац, Харис Џиновиќ и Хари Мата Хари со заеднички концерт во Скопје

За првпат со заеднички концерт во Скопје на 18 април доаѓаат три легендарни музички имиња – Хари Мата Хари, Харис Џиновиќ и и Весна Змијанац.

На концертот закажан во арената „Борис Трајковски” во 21 часот, предвидено е музичката програма да трае повеќе од четири часа.

11074147_10205461330028414_737911586_n

Билетите за целовечерниот концерт може да се купат веќе од денеска, и тоа преку продажната мрежа на Купикартизасе и во Розе Веро 2, билетарницата на „Борис Трајковски” и во ресторанот „Окарина“.

Цената изнесува 400 денари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top