среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 107 ново

Спајдермен пристигна во Бундес-лигата (видео)

По Бетмен и Робин уште еден суперхерој од филмовите пристигна во Бундес-лигата.

borusija dortmund

Неодамна фудбалерите на Борусија Дортмунд, Обамејанг и Ројс ги разгалија навивачите на овој тим прославувајќи еден од головите со маските на Бетмен и Робин.
Овој викенд во Германија „гостуваше“ уште еден суперхерој. Станува збор Спајдермен, поточно за фудбалерот на Херта Анис Бен Хатира кој го прослави првиот гол за својот тим во натпреварот против Шалке со маска на лицето на овој филмски лик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top