вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Васко Ефтов: Oва ли е бомбата на Заев?

eftovНовинарот и аналитичар Васко Ефтов кој важи за близок до СДСМ, за Телма телевизија настапи со остра критика до лидерот на опозицијата Зоран Заев.

Тој јавно праша ова ли е биомбата на Заев, алудирајќи дека нема ништо спектакуларно со последниот настан во Универзалната сала и дека неговите прес конференции поминуваат безначајно. Тој истакна ако ова беше најсилното тогаш трендот оди надоле, а Заев го очекува судење.

– Се плашам дека крешендото е постигнато и дека ако нема нешто спектакуларно повеќе од ова, крешендото е постигнато и ќе има само еден надолен тренд. А овој се спрема за судење, посочи Ефтов во дебатната емисија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top