вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Нова песна и видеоспот на „Ај кју“

IMG_4956

По големиот хит „Само сакав“ и успешната соработка со Кристина Арнаудова во „Сега ми требаш ти“, “Eye Cue” („Ај Кју“) изненадуваат со сосема поинаков звук во нивната најнова песна „Колку пати“. Автор на музиката и аранжманот е Бојан Трајковски, кој ги напиша и стиховите заедно со Леана Таки. Трајковски ја снимаше и продуцираше песната во студиото „Music House”, а видео записот го сними тимот на „Горила филм“ во Универзалната сала. „Ај кју“ се надеваат дека емотивната приказна на „Колку пати“ ќе стане нивен следен хит!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top