вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Субвенциониран дует на Мијата и на Андријана Јаневска (аудио)

mijata andrijana janevska

Македонските пејачки Наташа Крстевска-Мијата и Андријана Јаневска го снимија дуетот „Еден ден“, песна која беше одобрена во третиот конкурс за субвенционирање на македонската музика.

Покрај изведувањето, двете пејачки се и комплетни авторки на новата песна, така Мијата ги напиша музиката и текстот, а Јаневска се погрижи за аранжманот и за продукцијата.

За истата беше снимен и видеоспот во продукцијата „Томато“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top