четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 108 ново

Андријана Јаневска комплетен автор на нејзината нова песна (ВИДЕО)

По одличниот успех со „Животот е убав“, македонската музичарка Андријана Јаневска вчеравечер на нејзиниот канал на „Јутјуб“ ја промовираше најновата песна и видеопспотот за истата.

„Казна“ е комплетно дело на Андријана, а е снимана во студиото „Гиновски“.

Јаневска деновиве настапуваше со проектот „Митан“ на „Виноскоп 2014“, а неодамна со хорот „Злата Мегленска“ во Рига, освои три медали.

andrijana janevska

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top