сабота, 1 април 2023
Балкан 01.04.23 | 22:47

Бугарија утре гласа, за Македонија е сеедно кој ќе победи

Нови избори во Бугарија, стара реторика кон Македонија. Експертите децидни дека и во можност да се формира нова политичка влада во Бугарија, за што шансите се многу мали,...

Ракомет 01.04.23 | 22:36

Вардар загуби во Автокоманда од Алкалоид

Алкалоид приреди сензација во ракометниот плејоф на Македонија откако славеше со 22-21 над шампионот Вардар, нанесувајќи му го на актуелниот првак првиот овосезонски...

Балкан 01.04.23 | 22:18

За другите не се прашува: Како Мило Ѓукановиќ го направил првиот милион

Во пресрет на утрешните претседателските избори, црногорскиот портал „Вијести“ објави обемна истрага која открива како актуелниот претседател на Црна Гора, Мило...

Свет 01.04.23 | 21:59

Глава не може да крене од жени: Трамп плаќал уште една Плејбој зајачица?

Канцеларијата на окружниот обвинител на Менхетен и претстави на големата порота, , докази за поранешната Плејбој зајачица Карен Мекдугал, која тврди дека имала интимна...

Балкан 01.04.23 | 21:36

Не им се верувало: Патолози од Хаг дошле на лице место да се уверат дека Аркан е мртов

Српските медиуми пишуваат о како изгледале првите неколку часа по убиството на 15 јануари 2000 година во хотелот Интерконтинентал. Телото на Аркан долго било во мртовечница...

Фудбал 01.04.23 | 21:15

Поранешниот селектор Ѓоре Јовановски нов координатор во ФК КУЛ

ФК КУЛ продолжува со кадровското екипирање и засилување во стручниот тренерски кадар во тимот. Поранешниот македонски селектор на А-тимот на земјава, човекот кој беше...

Естрада 01.04.23 | 20:58

Црно, а одоздола ништо: Уште ова не сме го виделе од Јелена Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша им ги запали главите на мажите со новите фотографии.Таа се појави во црна наметка  со длабоко деколте, која откри дека не носи ништо одоздола. Оваа...

Естрада 01.04.23 | 20:40

Ако ја гледавте „Никогаш не е доцна“ сигурно ја знаете: Натали крие тажна приказна

Публиката ја запозна пејачката Натали Пријовиќ (47) во емисијата „Никогаш не е доцна“, каде ги воодушеви сите со својот моќен глас, а ретко кој знаеше низ каква голгота...

Македонија 01.04.23 | 20:26

Азилантот Ване Цветанов не е во Бугарија, социјалните мрежи шпекулираат дека е во Германија

Поранешниот претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизијата Ване Цветанов, ја напуштил земјава. Тој за „Фокус“ тој открива дека ја напуштил земјава уште...

Естрада 01.04.23 | 20:16

Старлетата на Јетон Кривањева кого го изрешетаа на Кале има полово пренослива болест

Старлетата Александра Николиќ која во Македонија стана позната како девојка на Јетон Кривањева, убиениот криминалец во „Шиша бар“ на Кале, има полово пренослива болест. Александра...

Свет 01.04.23 | 19:53

Moнструмот од Австрија кој 24 години ја чуваше својата ќерка во подрум пишува книга

Озлогласениот австриски силувач Јозеф Фрицл тврди дека е добра личност, но и одговорен семеен човек. Фрицл, кој сега има 87 години, отслужува доживотна затворска казна...

Балкан 01.04.23 | 19:31

Веројатно паднал од височина во Прага: Во училиштето на починатиот хрватски матурант велат дека било мирно момче

Можам само да замислам како им е. Оваа информација ја добив утрово затоа што една ученичка која била на екскурзија и се јавила на мајка си. И оттогаш сите сме во шок. Никој...

Фудбал 01.04.23 | 19:13

Maкедонија ЃП подобра од Работнички

 Македонија Ѓорче Петров го совлада попладнево Работнички со 2-1 во скопската пресметка на отворањето на 25 коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Со триумфот...

Фудбал 01.04.23 | 18:47

Фудбалерите на Вардар со месеци се без плата, немаат каде да тренираат, едвај добиваат ручек

Фудбалерите се подолг период без плата, се бориме да обезбедиме средства и за ручек, немаме каде да тренираме. Ситуацијата во моментот е, благо речено, алармантна. Нема...

Македонија 01.04.23 | 18:31

Ахмети со порака: Фракции не се дозволени

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска по средбата во изјава за медиумите истакна дека фракции не се дозволени. „Фракција врз основа на статутот на ДУИ и одлуките на Конгресот,...

Естрада 01.04.23 | 18:30

Kарлеуша за малку ќе беше убиена со момчето криминалец

Зоран Давидовиќ, познат по прекарот Чанда, загина во сообраќајна несреќа на 23 март 2000 година на автопатот Нови Сад – Белград, додека се враќал од погребот на Бранислав...

Балкан 01.04.23 | 18:29

Матурант од Умаг убиен на екскурзија во Прага

Трагичен настан ја прекина матурската екскурзија на матурантите од гимназијата „Мате Балоте“ во Порече. Нивни соученик од Умаг е убиен ноќска под непознати околности,...

Црна хроника 01.04.23 | 18:19

Девојчињата најдени здрави и живи, влошена здравствената состојба на еден од татковците

Двете малолетни девојчиња на возраст од 12 и 15 години кои исчезнаа пред три дена, денеска околу пладне биле пронајдени во близина на Веро во скопски Чаир. Нивни роднини...

Македонија 01.04.23 | 17:57

Незадоволните од ДУИ стануваат фракција

Градоначалникот на општина Сарај и дел од Незадоволните Блерим Беџети денеска во изјава за медиумите, по средбата во ДУИ истакна дека исцрпени се сите можности, односно...

Кариера 01.04.23 | 17:44

Стдуентите на Стоматолошки можат да останат без потпис од деканот зашто не биле на предавањето на визитинг професорка?!

Дел од студентите на Стоматолошкиот факултет, при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ се соочуваат со закани, дека нема да добијат потпис на крајот од семестарот, од...