сабота, 4 февруари 2023
Естрада 04.02.23 | 23:15

Лурдес липа пред влез: Не ја пуштиле на ревијата на Марк Џејкобс зошто доцнела

Ќерката на Мадона остана на улица и во солзи откако обезбедувањето не ѝ дозволи на ревијата на Марк Џејкобс во Њујорк, зошто задоцнила и вратите биле затвотени. На интернет...

Фудбал 04.02.23 | 23:01

Берслускони сака да стане шампион и со Монца

 Силвио Берлускони планира да го освои Скудетото со Монца. – Сакаме да го освоиме Скудетото следната година или таа по неа. Со текот на годините Монца набави нови...

Македонија 04.02.23 | 22:44

Груби не се поклони на Гоце Делчев

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ реагира што Вицепремиерот Артан Груби не се поклони на одбележувањето на роденденот на Гоце Делчев. На фотографијата од црквата Св.Спас...

Македонија 04.02.23 | 22:36

Димитриевска Кочоска: Во 21 век во земја членка на НАТО, претендент за ЕУ се одржува протест со кој некој бара да земе здив, бара да живее

Дајте ни шанса за живот, дајте ни шанса за успешна приказна, беа зборовите кои денес најмногу ме потресоа на овој протест, сите со една иста мака, да се обезбеди лек за...

Балкан 04.02.23 | 22:20

Љубовницата ти е подобра од жената: Лалиќ удри по „месарот“ Миљковиќ

Соработничкиот сведок Срѓан Лалиќ на судењето откри нови грозоморни детали од убиствата, а го спомна и љубовникот на Марко Миљковиќ. Откако Беливук заврши со испрашувањето...

Естрада 04.02.23 | 22:02

Сања Маринковиќ покажа со какви гради располага

Водителката на „Пинк“ Сања Маринковиќ привлече големо внимание со стајлингот во кој се појави во емисијата „Магазин ИН“. Сања вле под бодито немаше ништо освен нејзиното...

Фудбал 04.02.23 | 21:43

Солзи на „Маракана“: Синовите на Михајловиќ добија дрес што го носеше нивниот татко

Натпреварот меѓу Црвена звезда и Војводина на стартот од пролетната сезона во Супер лигата беше посветен на Синиша Михјловиќ, легендата на двата клуба. Дождот, температурата...

Фудбал 04.02.23 | 21:28

Клоп по поразот од Волвс: Во моментов сум толку разочаран и лут

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп е разочаран по денешниот пораз од Вулверхемптон со 3:0 во натпревар од 22. коло во Премиер лигата. – Очигледно, почетокот беше ужасен....

Останати спортови 04.02.23 | 21:12

Tенисерот што му зеде сет со обвинување: Ноле симулираше дека е повреден

Францускиот тенисер Енцо Куако, единствениот кој успеа да му одземе сет“на Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, жестоко се нафрли со изјавата за повредата на Ноле. Куако...

Кошарка 04.02.23 | 20:49

Изненадување: МЗТ ја победи Цедевита Олипмија

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва на домашен терен забележа значајна победа над фаворитот Цедевита Олимпија. Аеродромци во најголем дел...

Естрада 04.02.23 | 20:37

Жена од Хрватска верувала дека се допишува со познат турски глумец: И побарал 10.000 евра, се вклучил и ФБИ

Преку апликација на социјална мрежа жена од Хрватска запознала маж кој и се претставил како турски актер и извесно време се допишувал со него. Откако мажот ја добил...

Балкан 04.02.23 | 20:22

Им пречи што немало заеднички венец: Бугарското МНР не е задоволно од одбележувањето на роденденот на Гоце Делчев

Бугарското Министерство за надворешни работи попладнево излезе со реакција за денешното одбележување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Во соопштението објавено...

Црна хроника 04.02.23 | 20:12

Aлијанса за Албанците го осудува однесувањето на „Комитите“ и на Бугарите на Деве Баир

Алијанса за Албанците го осудува говорот на омраза и инцидентите предизвикани во центарот на Скопје од страна на „Комитите“, како и навредите од некои бугарски државјани...

Црна хроника 04.02.23 | 19:59

По Водно, проблеми со невремето и на Попова Шапка

Поради лоши временски услови неколку млади денеска се засолнале во малата куќичка во ски лифтот Г-СТАЗАТА на Попова Шапка. Тие биле евакуирани со ратрак и се во добра...

Македонија 04.02.23 | 19:50

Димитриевски : Во периодот од 1941-1945 Бугарија е составен дел на фашистичката коалиција, Куманово има над 800 жртви

„Во периодот 1941-1944-та година Бугарија е составен дел на фашистичката коалиција, за тоа постојат документи“. Ова денеска го изјави градоначалникот на општина Куманово...

Црна хроника 04.02.23 | 19:36

Голубовиќ: Kога ќе ми споменат Македонија прво помислувам на кумановските полиња каде се запознав со Мујо некогашниот командант на „Лавовите“

Кристијан Голубовиќ во интервјуто за „Република“ со радост зборуваше за Македонија и тоа колку  ја сака нашата земја. На прашњето што прво помислува кога некој ќе...

Скопје 04.02.23 | 19:20

Арсовска: Се додека немаме комплементарен сет на мерки за да го елиминираме загадувањето, тоа се решава многу тешко

Од самиот почеток на мојот мандатот почна процесот на ветинг, со цел градската администрација и јавните претпријатија да поминат низ една постапка, во која ќе имаме...

Скопје 04.02.23 | 19:09

Драма на Водно: Граѓани, меѓу кои и мали деца, не можеле да се симнат со Жичницата поради силен ветер

Поголема група граѓани, меѓу кои и деца денеска не можеле да се симнат од врвот на Водно со Жичницата поради силниот ветер. Од Центарот за управување со кризи информираат...

Македонија 04.02.23 | 19:00

Политичари од Бугарија доаѓаа во Македонија и нè навредуваа, се пожали Димитриевски на БНТ

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Говори сега“ на бугарската национална телевизија БНТ1 во Софија рече дека стигнал во Бугарија...

Македонија 04.02.23 | 18:55

СДСМ: Не успеа сценариото на агентите на хаосот

Институциите на системот денеска не дозволија да успее сценариото на оние кои не ѝ мислат добро на земјата и сакаат да создадат тензии. Покрај сите предизвици, денеска...