вторник, 31 јануари 2023
Скопје 31.01.23 | 23:16

Електронските сметки за вода во рацете на фирма без искуство

Електронската наплата на сметките за вода од скопскиот регион сега е во рацете на фирма која е основана само 4 дена по назначувањето на сега веќе разрешениот в.д. директор...

Црна хроника 31.01.23 | 23:05

Се обидел да претепа лекар и медицинската сестра

ОВР Кратово поднесе кривична пријава против И.С.(43) од с.Туралево, кратовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На...

Калеидоскоп 31.01.23 | 22:52

Со среќа да си ги троши: Падна седмица во Србија три милиони евра

Во Србија вечерва во 9. коло од играта Лото беше извлечена седумка а добитникот ќе инкасира три милиони евра, објави Државната лотарија на Србија. Добитната комбинација...

Македонија 31.01.23 | 22:41

Ивановска: Партиски вработените лица наместо во институцијата, даваат отчет во партијата

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата Билјана Ивановска, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 кажа дека политичкото влијание е највисок ризик...

Свет 31.01.23 | 22:26

Албански клан тероризира жители во лондонска населба за да падне цената на имотите

Aлбанската банда во Велика Британија наречена „hellbanianz“ во Баркинг во Лондон предизвикува немири во целиот кварт.Жителите се жалат дека се малтретирани и оти намерата...

Фудбал 31.01.23 | 22:06

Почнува Светското клупско првенство, Реал Мадрид главен фаворит

Мароко од утре до 11 февруари првпат во својата историја ќе биде домаќин на Светското клупско првенство, на кое ќе настапат седум екипи, победници на најсилните континентални...

Ракомет 31.01.23 | 21:47

Meкици кај семејството Ристовски: Борко по втор пат стана татко

Ракометарот Борко Ристовски и неговата сопруга Николина пред неколку месеци преку социјалните мрежи ја споделија радосната вест дека нивното семејство наскоро...

Останати спортови 31.01.23 | 21:31

Можете ли да се сетите кој последен го победи Ноле во Австралија?

Можете ли да се сетите кој последен го победи Новак на Австралија Опен? И навистина изгледа неверојатно бидејќи се работи за човек кој денес има 26 години, но повеќе не...

Свет 31.01.23 | 21:16

Полиција пукаше во човек со две ампутирани нозе

Човек на кој му биле ампутирани двете нозе бил застрелан и убиен од група полицајци од Калифорнија додека се обидел да побегне од нив откако скокнал од својата инвалидска...

Македонија 31.01.23 | 21:01

Димитров: Бугарија го негира македонскиот идентитет и јазик, уставните измени нека се врзат со влегување на Македонија во ЕУ

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските односи...

Интима 31.01.23 | 20:53

Не е се до позите: Оваа активност го подобрува сексот

Оваа секојдневна навика ќе донесе позитивни промени во вашиот сексуален живот, покажа најновото истражување во оваа област. Се работи за студија која ги поврзува...

Фудбал 31.01.23 | 20:47

Големо засилување за Арсенал-дојде Жоржињо

Досегашниот фудбалер на Челзи и италијански репрезентативец Жоржињо ќе ја продолжи кариерата во Арсенал откако двата премиерлигаши се договорија околу висината...

Македонија 31.01.23 | 20:29

Димитров за влезот на Алијанса во Владата: Се работи за крпење и лепење на една дупка која што станува се поочигледна и поширока

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа смисла, вели...

Македонија 31.01.23 | 20:10

Не кажа само дали е македонски: За Петровска, Гоце Делчев е великан кој треба достоинствено да се чествува

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во интервју за „Аргумент плус“ на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да се чествува со...

Македонија 31.01.23 | 19:57

Важен им бил скринингот: Ковачевски и Таравари се уште не разговарале за имиња на министри

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување на патот...

Економија 31.01.23 | 19:36

„Правеле добрини“: АД ЕСМ не крие дека една фирма ги добива тендерите за мазут, но сѐ уште ги крие условите во договорите

АД ЕСМ правел добрини и иако немале обврска ги објавувале склучените договори за набавка на гас, електрична енергија, но и мазут. Барем така вели директороот на државната...

Свет 31.01.23 | 19:22

Ана Волш е жива, жртва е на тајни агенти, тврди пријател на сопругот Брајан

Иако врз основа на бројни докази кои упатуваат на тоа, Брајан Волш е обвинет за убиство на неговата сопруга Ана Волш од Белград, фактот што нејзиното тело сè уште не е...

Македонија 31.01.23 | 19:09

Грковска дебатира за глобална политика: Воената агресија на Русија врз Украина ни докажа дека мирот не може и не смее да се зема здраво за готово

Воената агресија на Русија врз Украина ни докажа дека мирот не може и не смее да се зема здраво за готово и дека меѓународниот поредок, независно од тоа што се темели...

Македонија 31.01.23 | 18:56

Мицкоски: Болен човек од Алцхајмер не може да стигне до своите 4000 денари, затоа што не е одоброволена некаква комисија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук укажува на катастрофалната состојба во која се наоѓа македонското здравство. Додека Ковачевски се занимава со висока...

Кошарка 31.01.23 | 18:40

Млада кошаркарка почина од леукемија

Страшна вест стигна од Црна Гора. На 19-годишна возраст почина младата кошаркарка Ивона Ѓикановиќ. Ивона една година се лечеше од леукемија во Турција, но за жал не успеа...