четврток, 1 декември 2022
Интима 01.12.22 | 23:48

Јапонски порно актер ги открива тајните за квалитетна ерекција

Јапонскиот порно актер Кен Шимизу вели дека е потребно да правите неколку работи ако сакате да имате цврста и долготрајна ерекција. Вели дека спиел со повеќе од 8.000...

Естрада 01.12.22 | 23:07

Меган Маркл го покажа синот Арчи – Малиот е пресладок

Навистина се променил, напишаа следачите на социјалните мрежи кои после долго време го видоа Арчи, синот на војвотката и војводата од Сасекс, Меган  и Хари. Момчето...

Македонија 01.12.22 | 22:52

Дали ќе биде кандидат за претседател на државата: Спасовски вели дека е рано е да се прават комбинаторики

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во „Само интервју“ на Канал 5 телевизија, на прашањето дали размислува да биде можен кандидат за претседател на државата...

Македонија 01.12.22 | 22:37

Спасовски: Извештајот на МВР за Онишченко е готов и ќе биде доставен до Собранието и до ЈО

Треба да постои одговорност и таа да се лоцира. Сериозно треба по овој случај, да се размисли и во делот на доделувањето таков вид државјанство, во „Само интервју“ на...

Македонија 01.12.22 | 22:22

Почна младинската политичка конференција на тема „Западниот Балкан во контекст на безбедносните и економски предизвици предизвикани од кризата во Украина“

Денеска почна младинската политичка конференција на тема „Западниот Балкан во контекст на безбедносните и економски предизвици предизвикани од кризата во Украина“,...

Фудбал 01.12.22 | 22:16

Шпанија „ѝ пушти“ на Јапонија, Германија елиминирана

Репрезентацијата на Германија не успеа да се пласира во осминафиналето на Светското првенство во Катар. Германците славеа против Костарика со 4:2, но тоа не им беше доволно...

Балкан 01.12.22 | 22:07

Вучиќ до Курти: Терористичко ѓубре, води сметка да не повредиш ниту еден Србин

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, искажа остри критики и навреди за Србите кои влегоа во владата на косовскиот премиер Албин Курти. Тој ја критикуваше одлуката...

Македонија 01.12.22 | 21:52

Спасовски: Потребна е реформа на умот, не се доволни менувањата на законите

Потребна е реформа на умот, на начинот на кој размислуваме и се однесуваме. Не е доволно да правиме само легислативни реформи. Ние 30 години правиме реформи, правиме концепт,...

Скопје 01.12.22 | 21:37

Штрајк во Дрисла: Поради лошото менаџирање на Арсовска, во претпријатието се бркаат работници

Вработени во депонијата „Дрисла“ која е под раководство на Град Скопје спонтано ја блокираа депонијата во знак на револт и протест поради тоа што добиле информација...

Македонија 01.12.22 | 21:22

Муцунски: Младите од ВМРО-ДПМНЕ праќаат порака дека тие се позади принципиелно членство на Македонија во ЕУ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, изрази огромно задоволство при отворањето на младинската политичка конференција на тема „Западниот Балкан во контекст...

Македонија 01.12.22 | 21:07

Спасовски упорно го брани синот на заменик министерот во МВР: Случајот не се базира на факти, туку на шпекулации

Точно е дека во полицијата имаме јавување од страна на граѓанин дека одредено возило се движи со поголема брзина. Тој материјал е евидентиран, тој разговор е снимен....

Твитови 01.12.22 | 20:52

Вооружена група во Арачиново брка полицијаци, а Вие, зимски гуми ставивте?

Никола Лековски ја коментира информацијата дека вооружена група во Арачиново, избркала полицајци на должност, кои сопреле жител на селото, без никаков валиден документ...

Свет 01.12.22 | 20:37

ЕУ постигна начелен договор да ја ограничи руската нафта на 60 долари за барел

Владите на земјите од Европската Унија начелно се договорија да ја ограничат цената на руската нафта која доаѓа по морски пат на 60 долари за барел, јави „Ројтерс“ повикувајќи...

Скопје 01.12.22 | 20:22

Членови на Левица руинираат кафуле, а потоа се жалат дека се жртви, сопственикот објави снимки од случувањето

Сопственикот на „Хелиум Кафе“ во Ново Лисиче, Бобан Несторовски, реагира до јавноста за немили случки од пред неколку денови, во кои биле инволвирани членови на политичката...

Црна хроника 01.12.22 | 20:07

МВР: Сите денешни дојави за бомби во скопските училишта се лажни

Министерството за внатрешни работи соопшти дека по извршените проверки во објектите на училиштата во Скопје до кои беа упатени дојави по електронска пошта за поставени...

Црна хроника 01.12.22 | 19:52

Вооружени лица во Арачиново избркале полицајци оти сопреле лице кое управувало возило без документи

Деновиве во Арачиново четири полициски службеници на полициски пункт сопреле возило управувано од лице без никакви валидни документи. Лицето упатило навреди кон полициските...

Црна хроника 01.12.22 | 19:37

Македонски државјанин уапсен во Драч: Дошол од Италија и се обидел да шверцува цигари

Македонски државјанин е уапсен во албанското пристаниште Драч, при обид да шверцува цигари. Уапсено е лицето А.Ј. (44) жител од Македонија, откако при претрес на неговото...

Економија 01.12.22 | 19:22

Се укинува прогресивното оданочување, нема да се оданочуваат каматите на депозитите, се намалува ДДВ на производи за менструална хигиена

Се укинува прогресивното оданочување за личен доход што требаше да почне од 1 јануари и не се предвидуваат нови даноци, ниту зголемување на постојните, најави премиерот...

Мода и убавина 01.12.22 | 19:07

Маестро Симон Трпчески е Маж на годината за 2022

Маестро Симон Трпчески е добитник на наградата „Маж на годината“ за 2022 година, на официјалниот избор „Мажи на годината“ во организација на Фрајдеј Комуникации и...

Македонија 01.12.22 | 18:52

Градоначалникот ја разреши директорката на училиштето каде што беше малтретиран одличен ученик

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, се обрати со јавна реакција по повод случајот со малтретирањето на одличен ученик од негови врсници во основното училиште...