недела, 27 ноември 2022
Интима 27.11.22 | 22:45

Внатрешна снага: Всушност, што се случува „таму долу“?

Зајакнете ги мускулите на карличното дно, спречете појава на инконтиненција и болки во долниот дел на грбот, и подобрете го сексуалниот живот! Ако се занимавате со пилатес,...

Македонија 27.11.22 | 22:45

Тортевски: Дечки не учете и не полагајте правосуден испит, отпечатете си сами уверение

Дечки не учете и не полагајте правосуден испит – ги советува младите правници адвокатот и член на претседателство на партијата „Твоја” Александар Тортевски. Тој...

Фудбал 27.11.22 | 22:19

СП 2022: Германија последна во Групата откако одигра нерешено со Шпанија

Германската репрезентација по 2. коло на Светското првенство 2022 година го зазема последното место во групата Е. Избраниците на Ханс-Дитер Флик вечерва одиграа нерешено...

Фудбал 27.11.22 | 22:13

Далиќ: Благодарам Македонија за поддршката која ни ја давате

Селекторот на хрватскиот национален тим, Златко Далиќ, беше задоволен од победата над Канада, а им се заблагодари и на Македонците за поддршката која им ја даваат на...

Кујнски тефтер 27.11.22 | 22:04

Цвет со јаболка и крем од ванила

Неодолив колач со јаболка за секој ден и секоја пригода – содржи и крем од ванила што го прави уште помек! Состојки: 500 г брашно * 20 г свеж квасец * 1 рамно лажиче брашно...

Фудбал 27.11.22 | 21:42

Крамариќ: Хрватска покажа кој кого ќе е*е!

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада Канада со 4-1 во меч во рамките на Светското првенство во фудбал кое се игра во Катар. Хрватите направија крупен чекор кон осминафиналето....

Астро 27.11.22 | 21:40

Жените родени во овој хороскопски знак се најдобри сопруги!

Врз основа на одредени карактеристики, астролозите често ги издвојуваат знаците кои се најдобри во нешто. Така, еден хороскопски знак се смета за најдобра сопруга. Тие...

Интима 27.11.22 | 21:25

Кои професии имаат најмногу секс: Здраствените работници водат пред новинарите и банкарите

Студија спроведена во Обединетото Кралство покажа дека некои љубовници имаат многу поголема веројатност да доживеат оргазам за време на секс од другите и оти тоа е...

Свет 27.11.22 | 21:19

Макрон ќе го блокира изборот на Валас за генерален секретар на НАТО

Претседателот на Франција, Емануел Макрон го навлече гневот на британските пратеници откако се покажа дека планира да го блокира назначувањето на Бен Валас за нов генерален...

Свет 27.11.22 | 21:11

Талибанците заработија милиони од Светското првенство во Катар

Талибанците заработија милиони на Светското првенство со обезбедување градежна опрема за изградба на стадион во Катар, тврди британски Телеграф. Високи талибански...

Фудбал 27.11.22 | 21:07

Удар во глава е причината за „исчезнувањето“ на мароканскиот голман

Првиот голман на мароканската селекција, Боно, пред натпреварот со Белгија на сП во Катар ја испеја химната на својата земја, а потоа го напушти теренот. Мароканскиот...

Македонија 27.11.22 | 21:02

Она што црквата го избори во православниот свет, СДСМ и ДУИ сакаат да го избришат преговарајќи за Охридската архиепископија

ВМРО-ДПМНЕ бара избори поради националното понижување кое што се случува секој ден, вели Николоски, осврнувајќи на последниот случај од пред неколку дена на мешовитата...

Скопје 27.11.22 | 20:56

И сеа маќео шу праиме? Ленин објави видео како купува билет во готово во автобус на ЈСП

И сеа маќео шу праиме? – вака Ленин Јовановски, директор на приватната компанијата „Слобода превоз“, која учествува во јавниот превоз на Скопје и се обраќа на градоначалничката...

Свет 27.11.22 | 20:51

Ватикан нуди да биде домаќин на разговори меѓу Русија и Украина

Ватикан понуди да организира преговори меѓу Украина и Русија на нејзина територија, изјави надбискупот Пол Ричард Галагер, шеф на одделот за надворешна политика на...

Сервиси 27.11.22 | 20:47

Македонија пат ветува дека годинава нема да се изненади од првиот снег

Екипите на Јавното Претпријатие за одржување и заштита на Магистрални и Регионални патишта – Скопје, будно ја следат состојбата на сите патни правци и планински превои....

Скопје 27.11.22 | 20:37

Николоски: Арсовска да не прави политика, да најде решение со превозниците

Во вечерашното гостување во централниот дневник на Телевизија Сител во „Тема на денот“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој истакна дека градоначалничката...

Сервиси 27.11.22 | 20:23

Утре наутро ќе провејува снег

Утре во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната...

Македонија 27.11.22 | 20:21

Николоски: Вакво епско бегање од избори на актуелната Влада немало до сега, знаат дека ќе изгубат

Проблемот со власта во Македонија е што знаат дека ова им е последно и се држат за столицата и бегаат од избори. Вакво епско, велам епско, затоа што ова е за епови, за приказни,...

Македонија 27.11.22 | 20:17

Има уште вакви случаи: Онишченко бил во земјава вкупно два дена и му дале државјанство

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за „Тема на денот“ во дневникот на Сител ТВ истакна дека за случајот Онишченко е прекршен законот кој вели мора...

Фудбал 27.11.22 | 20:01

Ѕвезда во Доха: Поранешната хрватска претседателка изгледа одлично во народна носија

Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ е ѕвездата која го украде шоуто во Катар. Пред натпреварот помеѓу Хрватска и Канада таа замина да ги поздрави...