петок, 19 август 2022
Фудбал 19.08.22 | 23:56

Не му бара многу: Ван Бастен го продава Поршето

Легендарниот холандски фудбалер Марко Ван Бастен го огласи своето Порше кое за него има емотивна вредност. Тој го возеше овој модел додека беше на врвот во фудбалот...

Естрада 19.08.22 | 23:48

Тања Савиќ едвај ги задржа градите во бикините

Пејачката Тања Савиќ замина на заслужен одмор, а обожавателите ги почести со фотографии на кои позира во бикини. Тања е активна на социјалните мрежи, па на својот Инстаграм...

Култура 19.08.22 | 23:40

Пендаровски на „Манаки“: Филмот е глас на комплексните значења на реалноста бидејќи говори во името и на утопиите и на дистопиите

 Филмот е глас на комплексните значења на реалноста бидејќи говори во името и на утопиите и на дистопиите, а уметноста е чин на храброст, затоа што нејзината цел не е...

Калеидоскоп 19.08.22 | 23:28

Вознемирувачко видео: Крокодил носи човечко тело во устата

Застрашувачко видео прикажува џиновски крокодил како носи човечко тело низ лагуна во Мексико. Снимката покажува неколку ужасни набљудувачи како ја снимаат сцената...

Естрада 19.08.22 | 23:12

Милица Павловиќ го покажа задникот

Пејачката Милица Павловиќ неодамна го прослави својот 31 роденден, а после тоа отпатува за Црна Гора, каде со пријателите уживаше во познатата вила на Свети Стефан. Неколкуте...

Балкан 19.08.22 | 22:58

НАТО трупа војска на северот на Косово откако пропаднаа преговорите во Брисел

Американските војници во рамките на НАТО се распоредени долж главните патишта на северот на Косово и Метохија по неуспехот на преговорите во Брисел, јавува Асошиејтед...

Балкан 19.08.22 | 22:45

Kланот на Веља невоља парите ги крие во гроб на кој се испишани имиња на лажни мртовци

Српската полиција дознала дека во белградската населба Барајево има гробница, која всушност е скривалиште на криминалната група Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, пренесува...

Кошарка 19.08.22 | 22:28

На денешен ден пукна пријателството меѓу Дивац и Дражен поради хрватското знаме

Поминаа точно 32 години од познатиот инцидент со хратското знаме“ во во Буенос Аирес. На денешен ден во 1990 година, кошаркарската репрезентација на Југославија стана...

Фудбал 19.08.22 | 22:16

Пред три години продаваше кифли а сега има најскап трансфер во Премиер лигата

Португалскиот репрезентативец Матеус Нунес е нов фудбалер на Вулверхемптон, а неговата животна приказна е многу интересна. Нунес пристигна во редовите на англискиот...

Балкан 19.08.22 | 22:03

Овој полицаец им ја открил на Шкаљарците локацијата на Звицер во Киев

Далибор Медојевиќ, поранешен началник на Одделот за сузбивање на економски криминал, е осомничен дека му дал доверливи информации од полицијата на Јован Вукотиќ, и...

Балкан 19.08.22 | 21:53

Aбазовиќ: Aко падне владата власта оди кај шверцерите на цигари

Се започна поради запленувањето на цигарите во пристаништето Бар, тогаш почна кампањата против мене, изјави премиерот Абазовиќ.- Зад национализмот стои корупцијата,...

Фудбал 19.08.22 | 21:42

Сон на секој фудбалски фан: Спалети ги покажа дресовите од светските звезди

Лучијано Спалети пред популарната водителка Дилета Леота ја претстави својата голема колекција на дресови. Од она што може да се види е сон на секој фудбалски фан. Во...

Македонија 19.08.22 | 21:27

Службените возила да имаат црвени таблички за да се избегне возење по одмори, теретани, кафичи…

Користење службени возила за приватни цели, одење по одмори, теретани и кафулиња. Дали функционерите ги злоупотребуваат автомобилите кои им се дадени на располагање...

Култура 19.08.22 | 21:16

ВО ЖИВО: Црвен килим во Битола, почнува 43. издание на „Браќа Манаки“

Следете го во живо отворањето на 43. издание на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола:

Балкан 19.08.22 | 21:04

Дете загина откако камион налета врз точакот на кој се возел со мајка му

Во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случи во центарот на Сомбор, Србија, загина осумгдишно дете. Според информациите на српските медиуми, камион удрил...

Фудбал 19.08.22 | 20:52

Барнли му посака добредојде на Дарко Чурлинов

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов е нов член на Барнли, потпишувајќи денеска четиригодишен договор со екипата на англиски Чемпионшип. Darko is in the...

Македонија 19.08.22 | 20:41

Даштевски: Утрешните избори очекуваме да поминат во најдобар ред

Очекуваме утре изборите да поминат во најдобар ред, а за тоа да биде уште подобро, цела недела во Одделението на Државната изборна комисија се одржуваа обуки, а претходно...

Балкан 19.08.22 | 20:31

Преодната влада на Бугарија ќе земе само една од седумте танкери со гас договорени од Петков

Вршителот на должноста министер за енергетика на Бугарија, Росен Христов, на брифинг најави дека само еден танкер за течен гас на американската компанија „Шиниер“...

Свет 19.08.22 | 20:15

Двајца повредени откако 15-годишник почнал да пука во трговски центар во Малме

Две лица се ранети во пукотница која се случила попладнево околу 17 часот по локално време во трговски центар во шведскиот град Малме, по што интервенирала полицијата. Од...

Црна хроника 19.08.22 | 19:55

Трите повредени деца се во животна опасност, возачот кој се заби во столбот на „Водњанска“ помина со полесни повреди

Три од четирите деца кои со „форд мондео“ околу 4.30 по полноќ се забиле во метална бандера и бетонска жардињера на булеварот „Мајка Тереза“, познат како „Водњанска“,...