петок, 21 јануари 2022
Ракомет 21.01.22 | 23:59

Франција-Исланд ќе ја судат нашите Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани од ЕХФ за дерби...

Естрада 21.01.22 | 23:50

На Теа Таировиќ и испаднаа градите

Теа Таировиќ жари и пали на Балканот. Таа го има еден од најголемите хитови „Хајде“ која се пее во сите дискотеки. На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа...

Балкан 21.01.22 | 23:37

Не се толкави непријатели: Абазовиќ и Ѓукановиќ се сретнале во Дубаи

Небојша Медојевиќ, еден од најдобрите познавачи на политичката состојба во Црна Гора открива за врските помеѓу Дритан Абазовиќ и актуелниот претседател Мило Ѓукановиќ. Мило...

Македонија 21.01.22 | 23:14

Овојпат не се шегува: Трајанов ѝ даде рок на својата власт за една изборна единица

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за отворање...

Балкан 21.01.22 | 22:50

Кој е Звицер: Шеф на Веља невоља, има згодна сопруга, Вучиќ му го прекина конфорот

Радоје Звицер, кој е на чело на еден од најкрвавите кланови, вечерва беше означен како водач на криминална група чија цел беше убиството на српскиот претседател Александар...

Балкан 21.01.22 | 22:30

Вучиќ по веста за атентатот: Нема враќање назад, сите ќе ги победиме

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се огласи на својот Инстаграм профил испрати важна порака по најновите информации до кои дојде српската полиција со помош...

Балкан 21.01.22 | 22:16

Другарите нешто кријат: Конзумирале дрога, но дали и Матеј?

Откако во јавноста се појавија пораки со преписка од пријателот Матеј Периш, во кои тој разговара со својата девојка Сања за употребата на дрога во клубот „Gотик“, и...

Балкан 21.01.22 | 22:03

Сериозна земја од ЕУ им јавилa на српските власти дека се спрема атентат на Вучиќ

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин соопшти дека постои организирана криминална група, организирана од Радоје Звицер, која има намера да изврши атентат...

Црна хроника 21.01.22 | 21:49

30 дена притвор за возачот, која ја прегази 24- годишната Викторија Николова

Судија на претходна постапка вечерва донесе решение за изрекување мерка 30 дена притвор за 22- годишниот скопјанец, кој со возило Цитроен ја прегази 24- годишната радовишанка...

Психологија 21.01.22 | 21:45

Кој побрзо и почесто се вљубува, мажите или жените?

Инстантната привлечност која може да ја почувствувате кон одредена личност е поврзана со процес кој се одвива во средишниот дел на предната мозочна кора (медијалниот...

Астро 21.01.22 | 21:42

Два хороскопски знаци кои туѓите потреби ги ставаат пред своите!

Дали се фаќате како постојано мислите на другите и се трудите да ги задоволите нивните потреби наместо своите? Давате сѐ од себе за секаде и секогаш да ја одржите хармонијата...

Здравје 21.01.22 | 21:38

Д-р Беќаровски: Се гледа крајот на пандемијата – очекуваме мирна пролет

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија. Тој вели дека...

Скопје 21.01.22 | 21:35

„Aнима мунди“ ќе бара одговорност за секое убиено куче во „Лајка“

„Анима мунди“ испрати информација до медиумите во која се вели дека бараат итен инспекциски надзор во JП „Лајка“ и констатирање на фактичка состојба колку кучиња...

Македонија 21.01.22 | 21:28

Средба Јовески – Тупанчески – најавуваат измена на повеќе закони

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска имаше средба со министерот за правда Никола Тупанчески. На средбата, како што соопшти Јавното обвинителство, меѓу...

Македонија 21.01.22 | 21:09

Мицкоски: Маричиќ лицитираше дека практично го пуштаат низ вода македонското малцинство во Бугарија

Многу парада, малку суштина, на штета на македонскиот народ. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вестите на Сител ја искоментира средбата меѓу македонскиот...

Калеидоскоп 21.01.22 | 21:00

Запознајте го Кефир, најголемата мачка во светот

Мејн Кун од Стари Оскол во Русија е веројатно најголемата домашна мачка на светот. Има неполни две години, па се очекува уште да расте. Неговата сопственичка Јулија Минина...

Економија 21.01.22 | 20:55

Мицкоски: За само 20 дена го задолжијa секое семејство за повеќе од 200 евра

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Тема на денот на Сител кажа дека Владата повеќе од 200 евра за само 20 дена го задолжила секое семејсттво. Ако...

Свет 21.01.22 | 20:52

НАТО ги отфрли руските барања да ги повлече своите сили од Романија и Бугарија

НАТО ги отфрли руските барања да ги повлече своите сили од Романија и Бугарија, додека дипломатските напори продолжија да се спречи војна во Европа, откако Русија собра...

Македонија 21.01.22 | 20:47

Мицкоски чека покана од Ковачевски за средба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека досега не разговарал со премиерот Димитар Ковачевски и додаде дека се уште очекува покана од него...

Балкан 21.01.22 | 20:42

Црногорецот со македонски пасош Звицер подготвувал атентат на Вучиќ, Вулин трага по нарачателот

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин денеска изјави дека добил информации од Европол за постоење криминална група чија цел е атентат врз српскиот...