среда, 19 јануари 2022
Интима 19.01.22 | 23:55

Зошто луѓето имаат сѐ помалку секс?

Со оглед на сѐ што се случува околу нас, никогаш немало подобро време за секс, колку и да звучи тоа откачено. Истражувањата сепак покажуваат дека тинејџерите во развиените...

Мода и убавина 19.01.22 | 23:52

Нозете на Хајди Клум вредат 2 милиони долари, но десната е поскапа од левата

Супермоделот и ТВ водителка Хајди Клум ги осигурила своите нозе на два милиони долари, пишува „Vanity Fair“. Гостувајќи во една ТВ емисија таа откри дека нејзините нозе...

Фудбал 19.01.22 | 23:44

Девет години затвор за Робињо за силување

Некогашната бразилска фудбалска ѕвезда Робињо и дефинитивно доби деветгодишна затворска казна од италијанските власти откако му беа одбиени сите жалби. Казната, која...

Останати спортови 19.01.22 | 23:41

Зверев: Има позитивни на Австралија Опен, ама не ги тестираат

Германскиот тенисер и трет рекет во светот, Александар Зверев, смета дека веројатно има повеќе играчи заразени со ковид-19 на Австралија Опен, но тие не се тестираат,...

Македонија 19.01.22 | 23:33

Маричиќ контра Димитров: Тактички ова беше важно како гест на добра волја од двете страни

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека имало позитивна енергија на вчерашната средба меѓу премиерите Димитар...

Македонија 19.01.22 | 23:27

За неколку дена ќе се знае предлогот за македонски амбасадор во Бугарија

За неколку дена ќе има предлог за амбасадор на Македонија во Бугарија. Ова во интервју за bTV го соопшти министерот за надворешни работи на Република Северна...

Македонија 19.01.22 | 23:17

Роднини на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија бараат паралелна истрага

Роднини на загинатите и преживеаните во автобуската несреќа на „Беса транс“ на магистралата Струма пред Окружниот суд во Перник побараа паралелна истрага за несреќата,...

Македонија 19.01.22 | 23:16

Маричиќ и Милошоски си разменија зборови преку медиумите

ицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини дека Антонио Милошоски прави опструкции при изборот на Амбасадори, преку...

Македонија 19.01.22 | 23:09

Меѓу Петков и Ковачевски постои нова енергија

Оваа прва посета по формирањето на новите влади во Бугарија и Македонија го претставува новиот пристап во разговорите со меѓусебно уважување, отворен дијалог...

Балкан 19.01.22 | 23:02

Џамбаски: Непостоечкото „македонско малцинство“ е српска лага наметната преку репресија и терор

Потпретседателот на ВМРО и претседавач со Делегацијата на ВМРО во Групата за EКП во Европскиот парламент, Ангел Џамбаски на својот Фејсбук профил реагира на вчерашното...

Македонија 19.01.22 | 22:57

Маричиќ: Решението за краткото име е доказ дека има волја на двете страни

Ова прашање беше отворено пред повеќе од две години и беше една од трите блокади од бугарска страна. За да не го блокираат користењето на краткото име побараа да се испрати...

Балкан 19.01.22 | 22:49

Црвено јаболко за Ковачевски, зелено за Петков: Која е Беновска и какво е значењето на подароците?!

Подарувала јаболка, црвени и зелени, но и Уставот на Бугарија. На десетици настани со политичари, таа била главна тема. Илијана Беновска е новинарката која му подари...

Останати спортови 19.01.22 | 22:16

Уште лани Ѓоковиќ купилe данска фирма која развива лект против корона

Новак Ѓоковиќ одбива да се вакцинира поради што беше избркан од Австралија и го ризикува настапот на Ролан Гарос, па сите надежи ги полага во лек против ковид-19. Најдобриот...

Свет 19.01.22 | 22:04

Заработиле стотици милиони евра: Во Италија, Грција и Албанија уапсени 29 луѓе за криумчарење мигранти

Во полициска акција изведена во Италија, Албанија и Грција се уапсени 29 лица под обвинение дека заработиле неколку стотици милиони евра криумчарејќи мигранти од Турција...

Фудбал 19.01.22 | 21:50

Марко Џампаоло повторно назначен за тренер на Сампдорија

Италијанскиот фудбалски прволигаш Сампдорија го потврди враќањето на тренерската позиција на Марко Џампаоло, кој веќе го предводеше тимот од Џенова во периодот од...

Свет 19.01.22 | 21:43

Иницијативата КОВАКС бара 5,2 милијарди долари за продолжување на програмата за испорака вакцини до сиромашните земји

Глобалната иницијатива КОВАКС, програмата поддржана од ОН, почната за подеднаква дистрибуција на вакцините против корона вирусот меѓу богатите и сиромашните земји,...

Балкан 19.01.22 | 21:39

Логар: Интеграцијата на земјите од Западен Балкан во ЕУ ќе отвори одлична можност за словенечките компании

Министерот за надворешни работи на Словенија, Анже Логар, порача дека интеграцијата на земјите од Западен Балкан во Европската Унија е важна за стратешката позиција...

Македонија 19.01.22 | 21:30

Д-р Петличковски: Околу пикот сме на сојот омикрон, граѓаните да ги фрлат платнените и хируршките и да носат маски Н95

Некаде околу пикот сме на сојот омикрон, имајќи предвид дека и во земјите во соседството и во земјите во Западна Европа, овој последен бран на корона инфекцијата се ширеше...

Свет 19.01.22 | 21:14

Универзитетски лекар сексуално злоставувал над 1.000 студенти, Универзитетот ќе плати пола милијарда долари отштета

Американскиот Универзитет Мичиген со седиште во Ан Арбор постигна спогодба во износ од 490 милиони долари во врска со обвинението дека поранешниот спортски доктор на...

Свет 19.01.22 | 21:03

Португалија одлучи заразените и тие во изолација да може да излезат на гласање на изборите на 30 јануари

Португалските гласачи заразени со корона вирус, како и оние кои се во изолација, ќе можe да ги напуштат своите домови за да гласаат на предвремените избори на 30 јануари,...