понеделник, 6 декември 2021
Македонија 06.12.21 | 23:51

Ванковска: Во време на длабока и застрашувачка криза, тие создаваат мегаломанска влада

Ние сме политички идиоти, бесно коментира професорката Билјана Ванковска, по договорот на Зоран Заев со Алтернатива и нивниот колач во владината коалиција, меѓу кој...

Македонија 06.12.21 | 23:38

Најчевска: Абе ќе умрам, сè што рекоа порекоа

Абе ќе умрам, сè што рекоа порекоа, коментира професорката Мирјана Најчевска, по веста дека дел од помалите партии во владејачката коалиција ќе бараат министерства...

Интима 06.12.21 | 23:31

Внимавајте: Ако ве прашува ова, ве изневерува!

Ешли Медисон има специјализирана интернет страница во Канада која што ги поврзува венчаните луѓе кои што сакаат да имаат вонбрачни афери. Во текот на карантинот предизвикан...

Македонија 06.12.21 | 23:10

Таравари: Во СДСМ има сериозни проблеми, затоа ова мнозинство нема да трае многу

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека бродот...

Македонија 06.12.21 | 22:58

Taравари: Не можам да ги откријам кои беа, но и без Левица имавме 61 пратеник

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во денешната емисија Клик Плус на ТВ21 говореше како течеле разговорите за собирање потписи за рушење...

Македонија 06.12.21 | 22:26

Ковачевски: Од Скопје преку Лондон до Нов Зеланд ќе бараме луѓе за СДСМ

Предизвикот постои и пред нас е период на консолидација, рече кандидатот за претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски во гостувањето на ТВ24. Тој кажа дека токму од таа...

Македонија 06.12.21 | 22:22

СДСМ го утврди редоследот на гласачкото ливче за изборите во недела

Со жрепка утврден е редоследот на гласачкото ливче за вонредните избори за претседател на СДСМ. Како што информираат од партијата, согласно Роковникот и Правилникот,...

Македонија 06.12.21 | 22:07

Ковачевски: Добрите политики на Владата на СДСМ мора да продолжат

Кандидатот за претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва во Куманово одржа средба со членовите на раководството на СДСМ каде ја презентираше неговата програма...

Македонија 06.12.21 | 22:01

Петковски по средбата со Заев: Алтернатива бара многу од СДСМ и коалицијата

Заврши средбата на премиерот Зоран Заев со партиите од владината коалиција на која тој ги информира за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. По средбата,...

Македонија 06.12.21 | 21:51

Трајанов: Тие што се незадоволни нека ја напуштат коалицијата

По вечерашната средба на владината коалиција, Павле Трајанов, лидерот на Демократски сојуз, во Дневникот на „Сител“ информираше дека премиерот Зоран Заев ги собрал...

Македонија 06.12.21 | 21:42

Мицковски: Што непријатно вака да те опколат полтроните на Зоки…

Што непријатно вака да те опколат полтроните на Зоки и да ти се улизува човекот кој е одговорен за дебаклот во Куманово, да не збориме за Груевски, пасоши, дилери и остали...

Македонија 06.12.21 | 21:31

Спасовски со јавна поддршка за Ковачевски: Тој е иден претседател на СДСМ

Идниот претседател на СДСМ е мојот сограѓанин Димитар Ковачевки, и оттука од мое Куманово упатувам силна порака – убеден сум дека одговорно и посветено ќе ја води...

Економија 06.12.21 | 21:23

Пренџов: Тешко на држава во која само минималната плата расте

Одговорна влада прво ги гледа цените во јули и август и вели ги замрзнувам оние кои билево јули и август, а не овие сега цени, рече Љупчо Пренџов од ГРОМ на гостувањето...

Економија 06.12.21 | 21:14

Бектеши најави замрзнување на цените и на макароните, јајцата и оризот

Доколку податоците од Државниот завод за статистика покажат дека има зголемување на цените на другите производи, ние ќе ја прошириме листата на замрзнати цени, рече...

Црна хроника 06.12.21 | 21:06

Голема лабораторија за марихуана откриена во Катланово

Полицијата денеска по претходно добиени оперативни сознанија и наредба од Основен кривичен суд Скопје изврши претрес во викенд куќа во Катланово каде пронајде лабораторија...

Македонија 06.12.21 | 20:56

Од 19 министри во Владата, 10 се Албанци

По вечерашната средба на премиерот во заминување, Зоран Заев, со коалициските партнери, на која им го презентираше договореното со Алтернатива за нивен влез во новата...

Скопје 06.12.21 | 20:38

Повеќе верски објекти од училишта, нови 30 илјади жители, висококатница од 105 метри на Пуцко Петрол

Советникот од Левица во Општина Карпош, Мартин Димоски, на социјалните мрежи информираше за јавната презентација на 39 детални урбанистички планови кои се изработени...

Македонија 06.12.21 | 20:32

И Кастриот Реџепи на вечерашниот состанок на владејачката коалиција

И Кастриот Реџепи, пратеникот од БЕСА, џокерот кој ја спаси довербата на Владата, вечерва беше дел од средбата на премиерот Зоран Заев со владините коалициони партнери. Вечерва...

Македонија 06.12.21 | 20:16

Трајанов: Алтернатива бара некаква амнестија за „Диво Насеље“ и „Монструм“

По вечерашната средба на владината коалиција, Павле Трајанов, лидерот на Демократски сојуз, во Дневникот на „Сител“ информираше дека премиерот Зоран Заев ги собрал...

Калеидоскоп 06.12.21 | 20:10

Една е мајка

Шливката се најде меѓу прашањата на британскиот „Кој сака да биде милионер“, а одговорот го знае само мајката на натпреварувачот: Једна је мајка…😂😂😂😂😂😂😂...