среда, 1 декември 2021
Естрада 01.12.21 | 23:58

Хрватска пејачка менува пози додека позира

Хрватската пејачка Лидија Бачиќ (36) уште еднаш успеа да ја заскокотка фантазијата на илјадниците следбеници на социјалните мрежи. Ова е видео во кое таа позира во оскудни...

Свет 01.12.21 | 23:56

САД го регистрира првиот случај на омикрон сојот на корона вирусот

Во САД е регистриран првиот случај на новиот сој на корона вирусот, омикрон. како што објави агенцијата АП, повикувајќи се на неименуван функционер, првиот случај на...

Македонија 01.12.21 | 23:49

Боцевски: Заев прави театар со заминувањето, СДСМ е политичко крило на неговите фирми

Аналитичарот и поранешен функционер, Ивица Боцевски, во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција во СДСМ...

Македонија 01.12.21 | 23:41

Хајредини: ЕУ никогаш датумот за почеток на преговорите не го условила со какво било „стабилно мнозинство“ во Собранието

Аналитичарот и поранешен министер, Џевдет Хајредини, истакнува дека ЕУ никогаш датумот за почеток на преговорите не го условила со било какво „стабилно мнозинство“...

Економија 01.12.21 | 23:37

Мисајловски: Бараме седница за да обезбедиме решавање на енергетската криза и помош за граѓаните

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија, истакна дека јавноста треба да знае дека Собранието е нефункционално,...

Македонија 01.12.21 | 23:29

Мицковски: Совесни дечки си одат од пазар без употреба на пластични ќеси

Совесни дечки си одат од пазар без употреба на пластични ќеси – коментира Ивор Мицкосвски.

Македонија 01.12.21 | 23:22

Димовски: Македонска крвава свадба е првпат поставена на сцена во Софија на македонски јазик, што државата Бугарија не го одобрувала

Изјавата на Љупчо Зиков за една од најпознатите претстави „Македонска крвава свадба“ ги запали социјалните мрежи, а го инспририраше пратеникот Илија Димовски да му...

Свет 01.12.21 | 23:16

Вакцините за деца во ЕУ ќе бидат достапни од 13 декември

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен најави дека вакцините за деца произведени од „Фајзер/Бионтек“ ќе бидат достапни во Европската Унија од...

Балкан 01.12.21 | 22:53

Вучиќ: Демонстрантите на протестот беа вооружени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот во Шабац, било предизвикано...

Економија 01.12.21 | 22:46

По енергетската криза струјата од увоз ќе биде тројно поскапа

Според последните официјални податоци на Евростат за првата половина од годинава жителите на Украина плаќаат најевтина струја во Европа, киловат-час ги чини Украинците...

Свет 01.12.21 | 22:38

Шведска не се потресува поради омикрон сојот: Тоа е една иста болест

Главниот шведски државен епидемиолог, Андерс Тегнел, вели дека Шведска нема намера да ја промени својата актуелна стратегија за справување со пандемијата поради појавата...

Култура 01.12.21 | 22:29

Нора Шаќири: Слушам гласини дека сум сменета поради кандидатурата на брат ми против Шилегов

Неодамна разрешената директорка на Театар Комедија, Нора Шаќири, во гостување на ТВ24 изјави дека била разрешена по анонимна пријава за мобинг и дека е извршена инспекција...

Вести 01.12.21 | 22:21

Град Скопје и американската амбасада договорија соработка на заеднички проекти

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, се сретна со американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз, со која разговарала за интензивирање на соработката...

Балкан 01.12.21 | 22:11

Омикрон пристигнал во Албанија?!

Министерка за здравство на Албанија, Огерта Манастирлиу, соопшти дека постои веројатност Омикрон сојот на корона вирусот веќе да пристигнал во земјата. Таа појаснува...

Фудбал 01.12.21 | 22:01

Анамарија е презгодна: Објавени голи фотографии од романска фудбалска менаџерка

Една од најатрактивните жени во светот на фудбалот, познатата романска менаџерка Анамарија Продан (49) се најде во голем проблем кога на социјалните мрежи се појавија...

Македонија 01.12.21 | 21:58

Илиевски: Осудените за „27 април“ се политички затвореници

Во гостување во дебатната емисија „Што не е јасно?“, Богдан Илиевски зборуваше за моменталната политичка ситуација во државата, случајот за „27 април“, економската...

Македонија 01.12.21 | 21:50

Бугарија ќе ѝ помога на Македонија во подготовка на трудовото законодавство согласно барањата на ЕУ

Бугарија ќе обезбеди експертска поддршка на Македонија во подготовката на законодавството од областа на трудот и здравјето и безбедноста при работа, согласно барањата...

Вести 01.12.21 | 21:40

Миле Зечевиќ најави кандидатура за нов лидер: Јас бев „булдожерот“ на СДСМ сите овие години

Поранешниот долгогодишен организациски секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, во гостување на ТВ24 најави дека подготвува кандидатура за лидер на партијата, но тоа ќе зависи...

Сервиси 01.12.21 | 21:32

Oстанува забраната за камиони на патот Тетово – Попова Шапка

Се уште е во сила забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка, што беше воведена завчера во 22 часот, а за останатите видови...

Македонија 01.12.21 | 21:26

Алијанса со порака до Алтернатива: Вашиот пат е погрешен и е во целосна спротивност со вољата што ја изразија граѓаните

Алијанса за Албанците, коалициониот партнер на Алтернатива, објави соопштение за јавноста во кое тврди дека партијата на Африм Гаши најмалку три пати по ред го прекршува...