недела, 28 ноември 2021
Сервиси 28.11.21 | 23:54

Заглавени возила во снег на Шапка

Врнежи од снег на Попова Шапка, заглавени неколку возила – објави ТВ 21.

Семејство 28.11.21 | 23:50

Како на филм – Ана Стојанова кажа ДА

Кога сцена од филм ќе стане реалност. Се спрема комплетно нов, ОГРОМЕН проект за членовите на Армијата за новата 2022 година. Изминатиот викенд се снимаше цели два дена...

Балкан 28.11.21 | 23:48

Хрватска купува „рафали“, Вучиќ коментира: Мислат дека се најсилни, а не знаат што доаѓа во Србија

Српскиот претседател и лидер на владејачката партија Александар Вучиќ најави дека повеќе нема да се кандидира за претседател на Српската народна партија (СНС) и дека...

Фудбал 28.11.21 | 23:44

Марсеј ја прекина црната серија

Во последниот натпревар од 15-то коло на франциското фудбалско првенство Олимпик Марсеј ја совлада Троа со 1:0, остварувајќи ја првата победа во последните четири натпревари. Далеку...

Фудбал 28.11.21 | 23:40

Хаос во Солун, навивачите го прекинаа дербито по продолжениeто

Во неделата се одиграа четири натпревари во грчката Суперлига, а во центарот на вниманието беше солунското дерби помеѓу ПАОК и Арис. Во центарот на вниманието беше 120....

Психологија 28.11.21 | 23:40

Кога ќе наполнат 50 години, мажите секогаш се сеќаваат на жената што ја оставиле: Постојат 3 причини за тоа!

Постојат многу жени што откриваат дека откако ќе се венчаат, ќе ги пораснат децата и ќе зачекорат во средните години, им се случува да им се појави некој „дух од минатото“....

Македонија 28.11.21 | 23:37

Нема поголема антиевропска кампања од тоа ДУИ да е за Европа

Нема поголема антиевропска кампања од тоа ДУИ да е за Европа. По што е европска ДУИ? Дали ДУИ е европска по Бекир Асани кој сред бел ден во центарот на Скопје тепаше полицајка...

Естрада 28.11.21 | 23:36

„Фала љубави“: Оваа песна Ана Бекута му ја посвети на Мркоњиќ

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ ги врзуваше долгогодишна љубов. Политичарот ја остави сопругата од која никогаш не се развел а пак Ана никогаш не била мажена но има еден...

Економија 28.11.21 | 23:35

Mицкоски: Во 2016 година Македонија беше на 3-то место од топ 50 држави по успешност во привлекување на странски инвестиции, сега не нема ниту на листат

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот факт што...

Астро 28.11.21 | 23:33

Што велат ѕвездите – каков период ве очекува од 29. ноември до 6. декември 2021 година

Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Ќе ви се присторува како љубовта да ви бега за милиметар. Тоа ќе ве нервира и растажува. Треба да разберете дека не е сѐ во вашиот настап, туку и дека...

Фудбал 28.11.21 | 23:22

Реал Мадрид со пресврт до врвот на табелата во Шпанија

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид стигна до десетата победа во Ла Лига откако славеше во дерби дуелот против Севилја со 2-1. Гостите беа оние кои го отворија натпреварот...

Кујнски тефтер 28.11.21 | 23:17

Свински врат во сос од рерна: Најсочното месо што некогаш сте го пробале!

Меко и сочно месо што се приготвува во рерна, за сите жени што немаат многу време, а сакаат нивното семејство да има вкусен оброк Со ваквото приготвување ќе ви остане...

Технологија 28.11.21 | 23:16

Американската војска основаше нова агенција која ќе ги следи НЛО

Америкаското Министерство за одбрана пред неколку дена најави основање на работна група која ќе ги собира и ќе ги проучува извештаите и сведоштвата за НЛО. Одлуката...

Фудбал 28.11.21 | 22:50

Во чест на легендата Марадона, најдобриот стрелец на Наполи постигна еврогол

Дријс Мертенс постигна спектакуларен гол во чест на легендата Диего Армандо Марадона, во вечер во која на спектакуларен начин беше промовирана статуата на легендарниот...

Двоглед 28.11.21 | 22:42

Заев: Прво да видиме кој ќе победи на светското во Катар, па ќе размислам за оставка од владата

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев изјави дека ќе причека да ја види разврската од светското првенство во фудбал во Катар идната година пред да одлучи да...

Македонија 28.11.21 | 22:39

Костадин Костадинов се весели во кафана – За струмичкиот градоначалник не важат ковид протоколи!

Струмичкиот градоначалник Костадин Костадинов се чини дека е ВИП гостин вечерва во ресторан во Струмица, според видеото и фотографиите подолу: Може да се забележи дека...

Фудбал 28.11.21 | 22:22

Мајсторски гол на Мертенс – топката „бегаше“ од Реина

Фудбалерите на Наполи одиграа неверојатно полувреме на „Диего Армандо Марадона“ и против Лацио на пауза заминаа со огромни 3-0. „Партенопеите“ рано поведоа со два...

Фудбал 28.11.21 | 22:13

Торино играше, но Рома оствари победа

Рома го победи Торино со 1-0 на Олимпико со голот на Теми Абрахам во 32. минута. Мхитарјан одлично го проигра Абрахам, а напаѓачот прецизно пласираше и ја смести топката...

Фудбал 28.11.21 | 22:02

Атлетико Мадрид сигурен против Кадиз

Атлетико Мадрид забележа триумф на вечерашното гостување кај Кадиз во Примера, триумф од 4-1. Првиот дел не донесе промена на резултатот и сосема очекувано со оглед на...

Свет 28.11.21 | 21:57

Швајцарците се изјаснија: Ковид сертификатите остануваат

Граѓаните на Швајцарија денеска на рефередум изгласаа Ковид сертификатите кои им се потребни за влез на настани и во ресторани да останат. 62 отсто од оние кои гласаа...