сабота, 27 ноември 2021
Естрада 27.11.21 | 23:45

Кој ли е фотографот: Српската актерка Ива Штрљиќ позираше гола

Српската актерка Ива Штрљиќ реши да ги шокира обожавателите. Таа во својот дом позираше гола со што во преден план излегоа нејзините бујни гради и долгите нозе. Фановите...

Мода и убавина 27.11.21 | 23:29

Јованка Броз била модна икона пред времето: Изложени сите креации на вдовицата на Тито

Јованка Броз стана повторно актуелна со серијата посветна на неа и на тајните служби во пораешна Југославија. Во неа е прикажана како од млада партизанка станува прва...

Останати спортови 27.11.21 | 23:11

Вистинска бомба: Погледнете каква сопруга има Дани Алвеш

Дани Алвеш по вторпат се врати во Барселона во обид да ја извлече од кризата. Најголем поборник за тоа беше неговата сопруга Жоана Санц. Таа е врвна манекенка и обожува...

Фудбал 27.11.21 | 22:57

Роналдо го чуваат специјалци од Авганистан

Кристијано Роналдо стравува за безбедноста на себе и на своето семејство и ги ангажираше Серхио и Жорж Рамалеир, поранешни борци во Авганистан и експерти за паравоена...

Балкан 27.11.21 | 22:38

Најпознатиот руски мафијаш се крие во Црна Гора

Еден од најпознатите руски мафијаши, член на озлогласените „Крадци по закон“, по потекло Грузиец, а по пасош Русин, Тариел Ониани, наводно е во Црна Гора. Овој опасен...

Останати спортови 27.11.21 | 22:23

Розе злато и 32 брусени дијаманти: Сопругата на Новак носи часовник од 50.000 евра

Сопругата на најдобриот светски тенисер го привлече вниманието на јавноста со скапоцен детал и часовникот кој го носи на раката. Оние кои добро ги познаваат марките...

Балкан 27.11.21 | 22:06

Го печеле на ражен како прасе: Kавачкиот клан паднал во немилост поради убиството на кумчето на Аркан

Водачите на „кавачкиот клан“, Радоје Звицер и Слободан Кашчелан направиле кобна грешка кога решиле брутално да го убијат кумот на Аркан, Никола Станишиќ. Со киднапирањето...

Македонија 27.11.21 | 21:52

Хајредини за Бучковски: Само со Заев е можно со правосилна пресуда да бидеш осуден и не само да не лежиш во затвор

Поранешниот министер Џевдет Хајредини ги коментира зборовите на Владо Бучковски дека Заев е најдобриот претседател на СДСМ. Само со Заев е можно со правосилна пресуда...

Фудбал 27.11.21 | 21:35

Голема чест: Пикси ќе добие и клуб со неговиот прекар

Мештаните на Паси Полјана, каде што е роден Драган  Стојковиќ и каде ги направи првите фудбалски чекори, веќе подолго време се обидуваат да направат игралиште. Сепак,...

Твитови 27.11.21 | 21:20

Го извадиле да се излуфтира гарант, псе јо?

Го извадиле да се излуфтира гарант, псе јо? pic.twitter.com/n4ceJi6tvx — Aна Дукоска #ЈасСумМакедонка🇲🇰 (@dukoska_ana) November 27, 2021

Балкан 27.11.21 | 21:16

Почина Милутин Мркоњиќ, партнерот на Ана Бекута

Српскиот политичар, почесен претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина денеска во Белград во Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“. Мркоњиќ...

Црна хроника 27.11.21 | 21:03

На автопатот Скопје-Велес се вози и 50 километри над дозволеното

 На автопатот Велес – Скопје – Куманово при зајакната акциска контрола денеска се санкционирани 78 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената, информираат...

Свет 27.11.21 | 20:50

Ја зела само машината за перење алишта: Meркел по разводот го задржала презимето од поранешниот сопруг

Меркел е родена во 1954 година во Хамбург како Ангела Доротеа Каснер. Таа се омажи за Улрих Меркел во 1977 година и го зеде неговото презиме. Ангела во тоа време била 23-годишна...

Останати спортови 27.11.21 | 20:33

Нема каде да бегаш: ММА борба во кафез од неколку квадрати

“You can’t hide, you can’t run“ -не можеш да се сокриеш не можеш да избегаш е мотото на новата ММА верзија на борба.Измислена е во Полска и натпреварувачите се затворени...

Останати спортови 27.11.21 | 20:22

Ѓоковиќ: Секој човек треба да биде свој лекар

Новак Ѓоковиќ сè уште не е сигурен дали ќе настапи на првиот грен слем турнир наредната сезона – Австралија опен. Тој не открива дали се вакцинирал, а надлежните органи...

Здравје 27.11.21 | 19:47

Д-р Мехмедовиќ: Новиот сој може да нѐ врати на почетoк, се шири и до 500 отсто повеќе

Новата мутација на коронавирусот наречена „омикрон“ има сериозни карактеристики коишто треба да бидат причина за нашата загриженост, вели за Канал 5, д-р Злате Мехмедовиќ,...

Твитови 27.11.21 | 19:35

Реакција на изјавата на Јовески дека „Сите вмешани во малверзaциите околу автобусот ќе одговараат“


Скопје 27.11.21 | 19:22

Беше жива енциклопедија – почина новинарот Тодор Пендаров

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров денеска по долго боледување почина во Скопје. На социјалните мрежи со него се збогуваат пријателите и колегите. Беше жива енциклопедија,...

Фудбал 27.11.21 | 19:04

Комити: Ова не е тој Вардар заради кој што дојдовме и покрај сите забрани!

Навивачката група Комити по денешниот нов пораз на скопскиот клуб на гостувањето во Охрид против тимот на Воска Спорт бара реконструкција.  Вардарци забележаа нов...

Балкан 27.11.21 | 18:44

Моментот кога демонстрант успева со тупаници да го совлада багеристот кој влегува во толпата

Со багер денеска се растеруваа насобраните демонстранти во Шабац, кои го блокираа мостот на Сава, како дел од протестите во повеќе српски градови против два контроверзни...