среда, 27 октомври 2021
Македонија 27.10.21 | 23:48

Почина дете кое се капеше во речно корито од кое се копаше песок под ваша надлежност, господине Илиевски

Се копа песок во речно корито, кое е под ваша контрола и надлежност господине Оливер Илиевски. Направивте езеро од едно речно корито коешто е потесно од 4 метри. Се капеше...

Македонија 27.10.21 | 23:38

Миле Талески го нема од 17 октомври, исчезна и од „Фејсбук“

Првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, Миле Талески, пред неколку дена ја понудил својата оставка, дознава неофицијално...

Македонија 27.10.21 | 23:22

Жестоко е во студио вечерва: Кој ја поскапи водата? Убаво си пишува – Оливер Илиевски

Жестока дебата во студиото на ТВ21 меѓу кандидатите за градоначалник на Општина Куманово, Оливер Илиевски и Максим Димитриевски. Тие вечерва излегоа со тешки обвинувања. Едно...

Македонија 27.10.21 | 23:21

Димовски: Недела, гласаме за сите кандидати што се против власта

Илија Димовски, поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, повика во недела, кога се оржува вториот круг од локалните избори, да се излезе и да се гласа за сите кандидати...

Скопје 27.10.21 | 23:15

Вечерна дружба во „Ван Гог“

Ритамот на Центар, дружба со прекрасни, убави и реализирани личности во срцето на Центар, во Дебар Маало, вели кандидатката за градоначалник на Општина Центар, Наташа...

Скопје 27.10.21 | 23:08

Носителот на советничката листа на Левица за Аеродром порача: Ќе ги поддржиме ВМРО-ДПМНЕ!

Дарко Масларковски носител на советничката листа на Левица за општина Аеродром на својот Фејсбук профил ја сподели објавата на Левица во која повикаа дека вториот...

Македонија 27.10.21 | 22:58

Димитриевски: Доколку имаше политички договор ВМРО-ДПМНЕ ќе немаше кандидат и ќе инкасиравме гласови уште во првиот круг

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на телевизија 21 истакна дека секој...

Скопје 27.10.21 | 22:45

Запали свеќа, се сретна со граѓаните: Како помина првиот градоначалнички ден на Стојкоски

Прво со вас, моите ѓорчепетровци, а потоа и на средба со вработените во Ѓорче Петров. Заедничка цел е да имаме најдобра општина во Македонија, порача на првиот ден како...

Твитови 27.10.21 | 22:38

Пет години сè што вети излажа


Скопје 27.10.21 | 22:30

Ѓорѓиевски: Сите започнати проекти ќе мора да се завршат во рекорден рок

Првиот работен ден го започнав со увид на текот на неколкуте започнати, но недовршени проекти, ова вечерва преку статус на Фејсбук го пишува новиот градоначалник на...

Ракомет 27.10.21 | 22:18

Кил го освои Скопје: Играњето на Вујовиќ без голман го чинеше Вардар нов пораз

Трет пораз на Вардар во ЛШ овојпат од Кил 26-29. Сосема заслужено гостите си одат со победа. Слаба игра на Вардар, особено во вториот дел. Во гостинската екипа блескаше Пекелер...

Економија 27.10.21 | 22:09

Мицкоски: Енергетската криза го јаде стандардот на граѓаните

„Врз основа на тие информации што ги имам мислам дека целосно не е креативна актуелната Влада и актуелниот менаџмент. Ценам дека направија низа погрешни чекори изминатиов...

Скопје 27.10.21 | 22:09

Арсовска од Сарај: Скопје повторно ќе биде град на соживот

Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност. Ќе биде град во кој ќе нема заборавени населби и населени места. Скопје ќе има ред во сообраќајот. Достапен...

Скопје 27.10.21 | 21:57

Без коментар: Наумоски со ичкртан ѕид во општинската зграда го пречека новиот градоначалник

Исчкртани ѕидови затече новиот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во кабинетот кој го презеде од ексградоначалникот Александар Наумоски од СДСМ,...

Естрада 27.10.21 | 21:37

Македонски пејач го доби четвртото дете, се пееше до утро за добредојде на Дарин

Македонскиот пејач Ѓоко Јовиќ пред неколку дена со неговата сопруга Ивана го добија четвртото дете. Како што пренесува „Убавина и здравје“, по повод раѓањето на новиот...

Македонија 27.10.21 | 21:36

Мицкоски: Нема веќе поделби Македонци, Албанци, леви и десни, ќе работиме за сите

„Власта помеѓу овие два круга ја плаши бизнис заедницата и граѓаните и сее омраза по основ на етничка омраза, по основ на различна етничка припадност. И ги плаши и вели,...

Македонија 27.10.21 | 21:33

Мицкоски: Секој атом од енергијата ќе го вложам да направиме подобри услови за живот

Планирам секој атом од својата енергија да го вложам да работам за граѓаните, да бидам нивен сервис, да направиме реформи кои ќе значат подобар живот за граѓаните. Ние...

Македонија 27.10.21 | 21:29

Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот

На 31 октомври треба да го потврдиме напредокот, Демир Капија и сите други општини да продолжат напред, да не ризикуваме да скршнеме од патот и да се вратиме назад, а напред...

Македонија 27.10.21 | 21:25

Мицкоски: Народот живее лошо, бара промени

„Граѓаните сакаат да видат едноставно надеж, сакаат да видат план за како понатаму. А, не да се враќаме назад. Така што чувствувам и онаа енергија што ја чувствувам на...

Македонија 27.10.21 | 21:21

Мицкоски: Црната кампања кулминира, таа е последица на стравот од пораз кај Заев

Цела кампања ваква каква што ја води СДСМ има две цели, првата е да ја намали излезноста, со црната кампања ќе ја спуштат излезноста и ќе дојде до битка на партиските...