понеделник, 25 октомври 2021
Астро 25.10.21 | 23:53

За овие хороскопски знаци крајот на октомври ќе донесе голема среќа

За овие четири хороскопски знаци до крајот на октомври следува голема среќа. Овен Вашиот љубовен и друштвен живот овој месец ќе процветаат. Би можеле да добиете посебни...

Свет 25.10.21 | 23:48

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

Западните амбасадори во Турција се „повлекоа“ и ќе бидат „повнимателни во иднина“, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, по што соопшти дека се...

Останати спортови 25.10.21 | 23:45

Најзгодната хрватска атлетичарка ужива на плажа со шампањ во рака

Сандра Перковиќ е најдобрата хрватска атлетичарка. Таа реши да одмори од напорната сезона и да замине на егзотична дестинација. Таа не откри каде е но откри со кого е,...

Македонија 25.10.21 | 23:29

Кoњановски ветува: Ќе го направиме невозможното и заедно ќе придонесеме за судбината на градот, за подобро утре!

Ние не одиме со весела математика, јас влегов во оваа битка да ги спојам луѓето и да го направам можеби невозможното. Убеден сум дека тоа ќе го постигнеме и заедно ќе...

Македонија 25.10.21 | 23:02

Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето семејство, мојата мајка. Разочаран сум како доктор од противкандидатот...

Македонија 25.10.21 | 22:57

Мицкоски: Човекот кој го поддржа Шилегов, скопјани ги нарече дијагноза, јас не сметам дека тоа се вредностите кои им се потребни на скопјани

Мислам дека независниот кандидат за Скопје, Данела Арсовска е пријатно изненадување на политичката сцена на Македонија, а од другата страна имате еден компромитиран...

Скопје 25.10.21 | 22:55

Мицкоски: Понудата на Шилегов е три пати поскапа пожарникарска скала, три пати поскап асфалт, три пати поголем личен имот

Јас  сум сто посто сигурен од тоа што можев и да го слушнам на дебатите, посебно на онаа дебата каде сите беа против вредностите на актуелниот градоначалник на Скопје,...

Македонија 25.10.21 | 22:52

Мицкоски: Не слушнавме од ДУИ кои се претставуваат како зелена партија ниту еден проект, но видовме како со СДСМ го делат народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во „Клан дебата“ на телевизија Клан истакна дека оваа кампања од ДУИ кои се претставуваат како зелена...

Македонија 25.10.21 | 22:45

Не правам компромиси со албанското прашање: Ахмети повика на обединување во Гостивар

Повторно освоивме над 50 проценти од гласовите на Албанците и не може ВМРО-ДПМНЕ да одлучува кој ќе победи во Гостивар, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на средба со жителите...

Скопје 25.10.21 | 22:45

Герасимовски: Нема да дозволиме ниту метар државно земјиште да се бетонира

Хуманиот урбанизам е најважен за нас и нема да дозволиме ниту еден метар државно земјиште да се бетонизира, а со новиот ДУП во 2022 , ќе се грижиме целосно да има повеќе...

Калеидоскоп 25.10.21 | 22:41

Ни доаѓа празникот кој се прославува во секој крај: Жените никако не треба да го прават ова

Во среда на 27 октомври се празнува Преподобна Параскева-Петковден. Во народот позната како света Петка. Родена е кон крајот на деветиот или пак на почетокот на десетиот...

Македонија 25.10.21 | 22:36

Основачот на СДСМ Куманово Миле Арсовски: Го поддржувам Димитриевски затоа што покажа како се работи за сите граѓани

Голем број истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и Миле Арсовски застанаа...

Вести 25.10.21 | 22:30

Мицкоски: Нема да правиме одмазда кон политичките неистомисленици, секој кој работи чесно ќе продолжи да работи, сите ни требаат за создавање на новата иднина

ВМРО-ДПМНЕ нема да врши одмазда кон политичките неистомисленици и секој кој работи чесно и допринесува ќе продолжи да работи, затоа што на сите нас и на Македонија и...

Македонија 25.10.21 | 22:27

На одличниот резултат од првиот круг гледам како на обврска да направиме повеќе

„Јас не би се сложил дека е тоа политички спектакл, мислам дека граѓаните генерално во Македонија, народот на Македонија без разлика дали се тоа Македонци, Албанци,...

Македонија 25.10.21 | 22:26

Мицкоски: За да добијат тендер повеќе, ДУИ и СДСМ разгоруваат етнички тензии

„Парламентарните избори не сакам да ги коментирам бидејќи тоа беше брутална злоупотреба на здравјето на граѓаните во насока на политички бенефит на коалицијата на...

Скопје 25.10.21 | 22:25

Арсовска од Карпош: Заедно ќе ги менуваме работите за поубаво и модерно Скопје

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска вечерва се сретна со граѓаните од скопската општина Карпош каде разговараа за проблемите и недостатоците...

Македонија 25.10.21 | 22:22

Мицкоски: Нема да правиме одмазда кон политичките неистомисленици, секој кој работи чесно ни треба за создавање на новата иднина

ВМРО-ДПМНЕ нема да врши одмазда кон политичките неистомисленици и секој кој работи чесно и допринесува ќе продолжи да работи, затоа што на сите нас и на Македонија и...

Скопје 25.10.21 | 22:14

Котлар: Јас како градоначалник на Центар нема да дозволам да се гради без да се запазат законските регулативи и стандарди

Ако ги разгледаме и сознанијата на луѓето од сферата на урбанизмот и архитектурата ќе констатираме дека и самите тие детектирале мноштво на работи кои што не се соодветни...

Македонија 25.10.21 | 22:09

Заев најави дека ќе поднесе оставка доколку СДСМ го изгуби Скопје, но дека Владата ќе остане предводена од неговата партиja

Во гостувањето на ТВ Сител, премиерот Зоран Заев најави дека ќе поднесе оставка доколку на локалните избори во недела СДСМ го изгуби Скопје. Сепак, Заев додаде дека владата...

Македонија 25.10.21 | 22:03

ВО ЖИВО: Мицкоски гостин во телевизија Клан

Проследете го интервјуто на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на телевизија Клан.