петок, 22 октомври 2021
Балкан 22.10.21 | 23:50

Уапсени уште петмина за убиството на семејството Ѓокиќ

Еден од синовите на Горан Џониќ, осомничен за убиството на семејството Ѓокиќ, вечерва е уапсен откако претходно денеска се уапсени четворица од Ниш, кои убиецот ги идентификувал...

Македонија 22.10.21 | 23:36

Мицкоски: По трет пат Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, да му помогнеме на 31 октомври навистина да ја разбере

Зоран Заев вели дека доколку загубел на овие избори во Скопје и другите места низ државата ќе си заминел од местото премиер. Јас велам на 31-ви октомври да му помогнеме...

Македонија 22.10.21 | 23:36

Милошоски: Заев ја наметна темата за владина одговорност, тој наместо кандидатите одржа прес по поразите во скопските општини

Темата за владина одговорност за поразот на локалните избори ја наметна самиот премиер Зоран Заев, кој на денот на изборите за поразите во скопските општини, наместо...

Останати спортови 22.10.21 | 23:28

Димитар Ѓорѓиев е нов светски шампион во кик бокс

Најдобриот македонски кикбоксер, Димитар Ѓоргиев по шест години повторно ја врати светската шампионска круна во кик-бокс во свои раце. Ѓоргиев на Светското кикбокс...

Ракомет 22.10.21 | 23:22

Манасков успешно го оперираше коленото

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков денеска е успешно опериран по потешка повреда на коленото која ја заработи пред извесен период. Како што самиот Манасков...

Скопје 22.10.21 | 23:13

Арсовска: Ќе го отворам Генералниот урбанистички план за скопјани сами да одлучат што е добро да има во нивната општина

Кандидатката за градоначалник на Градот Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, во емисијата „Дебати“ на ТВ Шења изјави дека планира да го отвори Генералниот...

Македонија 22.10.21 | 23:05

Кандидатот на СДСМ за Кочани се огpади: Не сум член на ниедна политичка партија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Левков од Кочани сподели видео на кое кандидатот на СДСМ за градоначалник во општината, Николчо Илијев се оградува од сопствената партија...

Македонија 22.10.21 | 22:59

Арсовска без коментар за изјавите на Заев дека ќе поднесе оставка, ако неговата партија го изгуби Скопје

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје Данела Арсовска која е поддржана од ВМРО-ДПМНЕ одби да ги коментира изјавите на премиерот Зоран Заев дека ќе поднесе...

Македонија 22.10.21 | 22:53

Победа на ВМРО и Алијанса-Алтернатива и во вториот круг го поткопува легитимитетот на владејачкото мнозинство

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антинијо Милошоски, во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени на Алсат оцени дека легитимитетот на владејачкото мнозинство...

Свет 22.10.21 | 22:51

Силното невреме во Москва урна дел од ѕидот на Кремљ

Од силното невреме што ја зафати Москва се урна дел од ѕидот на Кремљ. Скелињата кои биле поставени на ѕидовите на Кремљ се урнаа на Црвениот плоштад, а при падот оштетија...

Македонија 22.10.21 | 22:47

Милошоски: Резултатите од првиот круг од локалните избори се доказ дека власта ја губи довербата на граѓаните

Резултатот од првиот круг од локалните избори за ВМРО-ДПМНЕ е успешен и победнички, вели пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој во вечерашната емисијата „360...

Калеидоскоп 22.10.21 | 22:41

Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми

Хрватскиот пејач Мишо Ковач (80)е хоспитализиран поради респираторни проблеми кои не биле предизвикани од коронавирусот. Мишо е во стабилна состојба и се чувствувал...

Македонија 22.10.21 | 22:36

Азири: Прашање на денови е кога ќе има ново владино мнозинство

Елми Азири од коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива во вечерашната дебата на „360 степени“ рече дека доколку кандидадите за градоначалници од владините...

Македонија 22.10.21 | 22:33

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ го достигна својот максимум, во вториот круг ние ќе победиме

Бојан Маричиќ од СДСМ во вечерашната дебата на „360 степени“ рече дека резултатите во првиот изборен круг од локалните избори не се според нивните очекувања, но смета...

Македонија 22.10.21 | 22:30

Милошоски најави можна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за Максим Димитриевски во вториот изборен круг

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната дебата на „360 степени“ рече дека во вториот круг од локалните избори тие ќе се обидат да победат во општините во кои имаат...

Македонија 22.10.21 | 22:29

Османи: Коалицијата ВМРО и Алијанса – Алтернатива формирана од потреба за моќ

Бујар Османи од Демократската унија за интеграција во своето денешно излагање во емисијата „360 степени“ на Алсат ја нарече непринципиелна соработката меѓу ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 22.10.21 | 22:27

Азири: Изборите се одржаа под притисок и уцени, сепак нашите резултати се добри

Изборите на 17 октомври, според високиот функционер на Алијанса за Албанците, Елми Азири, се одржале под бројни притисоци и уцени. Тој во емисијата „360 степени“ што се...

Скопје 22.10.21 | 22:17

Котлар: Кога зборувам за стоп за бетонизацијата на Центар, зборувам за конкретна анализа на сите ДУП-ови

Кога зборувам за СТОП за БЕТОНИЗАЦИЈА на ЦЕНТАР зборувам за конкретна анализа на сите параметри на сите ДУП-ови со што нема да си создадеме проблем во секојдневното...

Скопје 22.10.21 | 22:08

Наставник тепа ученик во основно училиште во Бутел

На социјалните мрежи се појави видео за кое се тврди дека е од основно училиште во скопската општина Бутел. На видето јасно се гледа како возрасен човек тепа дете во...

Македонија 22.10.21 | 22:02

Николоски: Процесот на реформа на ВМРО-ДПМНЕ ги дава своите резултати

Процесот на реформа на ВМРО-ДПМНЕ ги дава своите резултати, рече Александар Николоски во вечерашното гостување во емисијата Трилинг на ТВ 24. -95 отсто од кандидатите...