петок, 15 октомври 2021
Македонија 15.10.21 | 23:57

Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. Немаме...

Македонија 15.10.21 | 23:55

Мицкоски: Ја водам оваа битка, затоа што нам ни треба иднина во која сите заедно ќе успееме

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. Немаме...

Македонија 15.10.21 | 23:53

Заврши времето на наши и ваши сега е времето за новата иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во Штип, истакна дека заврши времето на поделби, заврши времето на наши и ваши и дека...

Македонија 15.10.21 | 23:52

Ја немаме полицијата на Спасовски, ниту обвинителството на Русковска, но го имаме народот и народот ќе победи!

Победата е на дофат, победата е тука, излезноста е клучот. Тие сакаат да наведнете глава, јас ви велам главата горе. Ние во наши раце ја немаме полицијата на Спасовски,...

Македонија 15.10.21 | 23:48

Мицкоски од Штип: Бројот 7 на 17 октомври носи нова иднина

Последниот ден од нашата кампања е во Штип, затоа што Штип бил круната на многу промени кои се случувале во историјата, а така ќе биде и денес. Ние не завршуваме во Штип,...

Балкан 15.10.21 | 23:45

Автобус пропадна во асфалт сред Солун

Автобус кој превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун, пропаднал во дпка на патот, која ја поткопале обилните дождови, но никој не е повреден. Во моментот на...

Македонија 15.10.21 | 23:44

Мицкоски: Новата иднина е сонот на нашата генерација за место какво што сакаме да имаме и какво што за жал немаме овие 30 години

„Новата иднина која ќе ја донесеме е сонот на нашата генерација за место какво што сакаме да имаме и какво што за жал немаме овие 30 години. 30 години своја независна држава...

Сервиси 15.10.21 | 23:42

Внимавајте: Ноќва нови одрони кај Делчево

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала...

Македонија 15.10.21 | 23:39

Почна да пука асфалтот на најпромовираниот проект на Константин Георгиески, улицата „15 Корпус”

Почна да пука асфалтот на најпромовираниот проект на Константин Георгиески, улицата „15 Корпус”, пишува „Охрид 24“. Од локалниот охридски портал објавија и фотографии...

Македонија 15.10.21 | 23:37

Мораме да создадеме иднина тука дома, во нашата Македонија

Прво, нема невозможни работи, потребна е челична волја и верба, второ, нашата борба е за сегашните но и идните генерации по нас, вреднувајќи ја жртвата на нашите родители,...

Македонија 15.10.21 | 23:36

Заев во „Директно“: Битола ја личи да се натпреварува со Скопјe

Граѓаните заслужуваат да го добијат најдоброто. Не само Битола. Струмица, Куманово, Центар, Карпош, Кочани, многу градови, затоа што, прво не може да очекувате Битола...

Скопје 15.10.21 | 23:29

Муцунски: Искрено се надевам дека ќе биде поддржана опцијата која има чесни намери да се грижи за народот, а не за елитистичките и лични интереси

Почитувани сограѓани, Најпрво би сакал да истакнам дека ми беше голема чест и задоволство што бев активен учесник во оваа предизборна кампања за избор на градоначалник...

Скопје 15.10.21 | 23:28

Стојкоски: Со пенакло, насмевка и бројот 7 бираме модерно Ѓорче, за општина на задоволни граѓани!

Пред изборниот молк, Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник за Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека во недела жителите на општината имаат шанса да го променат...

Скопје 15.10.21 | 23:25

Арсовска: Скопје во моментов има населени места кои живеат како во минатиот век

Независната кандидатка за градоначалник за Град Скопје, Данела Арсовска, вечерва во изборното соочување во МТВ, истакна дека на секој граѓанин треба да му се обезбеди...

Македонија 15.10.21 | 23:21

Нема невозможни работи доколку има присуство на силна посветеност и визија за работите во кои веруваме!

Драги мои нема невозможни работи доколку има присуство на силна посветеност и визија за работите во кои веруваме! – порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој...

Економија 15.10.21 | 23:18

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза, на РЕК не им текнува кога треба да се копа јаглен, туку кога треба струмичките фирми да земат тендер

Ни претстои енергетска криза, а власта размислува само како да земе уште некој тендер, па затоа наместо да копаат јаглен во Македонија, тие ќе увезуваат за да може струмичките...

Македонија 15.10.21 | 23:14

Петков: Време е Виница да одбере реални проекти наместо празни ветувања

Кандидатот за градоначалник на Виница од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Петков преку статус на Фејсбук ги повикува граѓаните во недела да го заокружат бројот 7. -Изминативе...

Скопје 15.10.21 | 23:14

Д-р Зафировски: Сте имале доверба во мене кога се работело за најмилите, имајте доверба дека ќе се грижам за Карпош!

Дајте ми доверба за нова иднина!, порача вечерва кандидатот за градоначалник на Општина Карпош за ВМРО-ДПМНЕ, д-р Оливер Зафировски. Јас сум Оливер, еден од вас! Сте имале...

Скопје 15.10.21 | 23:08

Ѓорѓиевски: Гласајте за мене, Орце Ѓорѓиевски, домаќин човек, човек со чист образ, човек кој секогаш ги исполнува ветувањата

Кисела Вода е мојот дом, и повеќе од дом. Кисела Вода е моето детство, дел од моите најубави сеќавања, место каде што се оформив како човек и создадов сопствено семејство,...

Сервиси 15.10.21 | 23:07

Викендов ќе врне дожд, од недела промена на времето

Уште утре ќе имаме врнежи од дожд, а од недела ќе следи промена на времето. Времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во...