четврток, 14 октомври 2021
Интима 14.10.21 | 23:57

Ова се најлошите љубовни совети

Тешко е да најдете некој кој ќе ви се погоди, а уште потешко е да добиете вистински совет кој ќе ви помогне. Понекогаш од желба да се помогне, луѓето даваат совети кои...

Црна хроника 14.10.21 | 23:56

Ограбен скопјанец

На 14.01.2021 во 03:00 часот во Полициската станица Центар, С.К.(30) од Скопје пријавил дека околу 00:30 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ едно лице со закана му одзело пари и мобилен...

Музика 14.10.21 | 23:55

„Пласибо“ со голем концерт во Скопје во јули

Британскиот поп-рок бенд „Пласибо“ на 16 јули 2022 година, ќе одржи концерт на стадионот на АРМ во Скопје. Тие требаше да настапат во Македонија лани во јуни, но поради...

Здравје 14.10.21 | 23:54

Туш со топла или ладна вода?!

Ги држи физичкиот и ментален стрес подалеку Ако се борите со стресни мисли, размислете да влезете под ладен туш. Студениот туш се користи како холистички пристап за...

Македонија 14.10.21 | 23:54

Блинкен и Борел се согласија дека Македонија и Албанија треба да го продолжат патот кон ЕУ

ржавниот секретар на САД Ентони Блинкен ја поздрави продолжената недвосмислена поддршка на ЕУ за европската перспектива на Западен Балкан и заложбата кон процесот...

Македонија 14.10.21 | 23:53

Филипче: Живееме едно подобро време

Разликата помеѓу некогаш и денес е видлива и може да ја почувствува секој наш граѓанин. Денес живееме во слобода, демократија и ги живееме прогресот и напредокот за...

Црна хроника 14.10.21 | 23:52

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

На 13.10.2021 во 22:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Коста Новаковиќ“ две лица со закана од вработената одзеле пари од дневниот...

Интима 14.10.21 | 23:50

Жена ми ми призна дека била во свингерски клуб со шефот

Ми пријде некој човек и ми ече дека бил во свингерски клуб со жена ми, нивниот шеф и со уше некој колега од работа. Бев толку збунет што не знаев што да речам. Овој човек...

Интима 14.10.21 | 23:49

Колку е доволно?

Во заедничката студија на Универзитетите во Нотингем, Бристол и Свонси, објавена во списанието „Journal of Sex Research“, самците што бараат подобра половина одговориле на прашањето...

Фудбал 14.10.21 | 23:47

Торес ќе паузира шест недели

Англискиот премиерлигаш Манчестер сити во следните шест недели ќе биде без услугите на Феран Торес. Шпанскиот репрезентативец има мала фрактура на десното стопало,...

Психологија 14.10.21 | 23:45

Кога после раскинувањето сме спремни за нова врска – терапевт дава одговор

Многумина веруваат дека најдобриот начин да се надмине старата љубов е да се влезе во нова емотивна врска, сепак, психолозите тврдат дека ова е погрешен пристап. И покрај...

Свет 14.10.21 | 23:43

Нападот со лак и стрела во Норвешка веројатно е терористички чин

Норвешката национална агенција за безбедност вели дека нападот со лак и стрела, во кој загинаа пет лица, веројатно е терористички акт. Агенцијата, позната под акронимот...

Здравје 14.10.21 | 23:42

Д-р Нико Беќаровски советува која храна треба да се избегнува како превенција од згрутчување на крвта

Д-р Нико Беќаровски, во изминатите месеци на својот профил на социјалните мрежи дава низа корисни информации за граѓаните. Тој пред неколку месеци укажа како може да...

Здравје 14.10.21 | 23:41

Специјална диета за хормонална рамнотежа: Совладајте ги килограмите од хормони

Гинекологот Сара Готфри работи на Универзитетот Харвард, а нејзината специјалност се хормоналните промени во телото. Ако не можете да изгубите тежина, послушајте го...

Останати спортови 14.10.21 | 23:40

„Лексус Ел-икс 600“-најдобриот теренец досега произведен

Најголемиот и најлуксузниот теренец на „Лексус“ (и „Тојота“) во своето четврто издание има помал мотор со поголема моќност и задолжен за стартување значително помала...

Астро 14.10.21 | 23:40

Ова се трите хороскопски знаци кои се подготвени да ви дадат буквално сѐ

Нивната добрина им се гледа во очите и затоа сите ги сакаат. РИБИ Рибите се толку чисти и невини. Нивната добрина е неизмерна, имаат толку големо срце што не можат да...

Балкан 14.10.21 | 23:40

Само осум грчки владици се вакцинирале, но не се знае колку македонски се заштитиле

Само осум грчки митрополити не примиле вакцина против Ковид 19, пишуваат грчките медиуми. Според официјалните податоци на ГПЦ, 60 до 65 % од свештенците во Северна Грција...

Астро 14.10.21 | 23:37

Сонцето и Јупитер утре создаваат моќна комбинација, носат пари

Утре, 15 октомври, Сонцето и Јупитер ќе направат светла тројка – еден од најдобрите соларни аспекти што носи повеќе од среќа. Ќе се чувствуваме задоволни, енергични, дарежливи,...

Здравје 14.10.21 | 23:35

Високиот притисок најчесто удира подмолно, без симптоми: Ова е сигналот што сите го занемаруваат!

Високиот притисок е проблем што го погодува секој десетти човек во Македонија, а многумина од нас можеби и не знаат дека боледуваат од хипертензија, бидејќи таа најчесто...

Интима 14.10.21 | 23:31

Знаци дека имате љубовна хемија со дотичниот

Генерално, љубовната хемија се раѓа помеѓу двајца кои имаат меѓусебна физичка привлечност, слични погледи на животот, вредности и уверувања. Следните 3 знаци се сигурен...