понеделник, 21 јуни 2021
Фудбал 21.06.21 | 23:55

Белгија и Данска осминафиналисти

Репрезентациите на Белгија и на Данска обезбедија учество во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2020. Финска како третопласирана во групата ќе го чека...

Сервиси 21.06.21 | 23:37

За 20 минути уништен родот на цреши, јагоди и други култури во Кичевско

Невреме проследено со град, ветер и силен дожд попладнево го зафати Кичевскиот регион, што траеше околу 20 минути. Кичево и Кичевско попладнево ги зафати силно невреме...

Сервиси 21.06.21 | 23:27

Невреме во Струмичко, откорнати дрвја и урнат електричен столб

Невреме со силен ветар и дожд, кое вечерва околу 21:00 часот го зафати струмичкиот регион, предизвика штети на повеќе локации. Според информацијата од Територијалната...

Музика 21.06.21 | 23:11

Почина натрепварувач од „Никогаш не е доцна“, трет во последните неколку месеци

Почина уште еден поранешен натпреварувач на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. На 62-годишна возраст битката со коронавирусот ја загуби Драган Милојевиќ-Јапанац,...

Македонија 21.06.21 | 22:57

Обединетата македонска дијаспора ја повика ЕУ да започне пристапни преговори со Македонија

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), главна организација на македонските иселеници во САД, во писмо испратено до претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен и до...

Астро 21.06.21 | 22:48

Што носи полната Месечина во знакот на Јарец овој 5-ти јули

Затемнувањето на Месечината често создава емоционални проблеми, стравови, грижи, депресија и нервоза неколку дена пред и по овој астролошки феномен. Но, на 5 јули освен...

Твитови 21.06.21 | 22:39

Како почна/Како заврши

💔 Како почна Како заврши pic.twitter.com/6pRymUouY9 — The Vinci🍺 (@Grdo_pajce) June 21, 2021

Македонија 21.06.21 | 22:29

Пендаровски: Одигравте херојски, се гордееме со вас

Претседателот Стево Пендаровски им честита на македонските фудбалери за играта која ја покажаа на натпреварот со Холандија. Ви честитам за вечерашната игра момци!...

Македонија 21.06.21 | 22:23

Заев: Покажавме што значат европски манири среде Европа

Македонскиот фудбал е национална гордост. Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација. Благодарност до сите наши навивачи,...

Македонија 21.06.21 | 21:59

Ќе се борам со цело срце за Македонците, македонскиот јазик и човековите правдини во ПС на Совет на Европа, порача Николоски од Стразбур

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку „Фејсбук“ од Стразбур вети дека повторно ќе се бори со цело срце за Македонците, македонскиот јазик и човековите...

Фудбал 21.06.21 | 21:47

ФФМ веќе има фаворит кој да го замени Мрме

Откако селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, официјално соопшти дека по Европското првенство повеќе нема да биде на кормилото на националниот...

Фудбал 21.06.21 | 21:36

Ристовски: Не сакам да се тешиме со тоа дека сме херои

Новиот капитен на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски, беше малку разочаран поради тоа што не се успеа во намерата да се освојат бодови на ЕВРО 2020. Сакам...

Твитови 21.06.21 | 21:23

Твитерџиите во дума: Што му кажа Заев на Руте?

U giv me vaksans aj giv ju marihuana :)))))) https://t.co/rjpShlPnaJ — 𝓐легорија Тајпо Егзотик (@alegorija) June 21, 2021 Мај фрст џоб вас сеќурити ет ред лајт дистрикт https://t.co/zUY15Grplp — Чек Бланко (@bankarotnalila)...

Фудбал 21.06.21 | 21:14

Барди: Пандев ќе ни фали секогаш, тој е најголемиот играч во историјата на македонскиот фудбал

Фудбалерот за врска на македонската репрезентација Енис Барди, рече дека Пандев многу ќе недостига во иднина. Цел живот ќе ни биде во глава ова ЕП. Искуство што го стекнавме...

Фудбал 21.06.21 | 21:06

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. Чест и гордост беше...

Македонија 21.06.21 | 21:01

Ќе реагира ли Заев и за ова? За Грција сме НМК!

Натпреварот на македонската фудбалска репрезентација против Холандија денеска на грчката национална телевизија беше пренесуван со кратенката НМК-НЕД.   Според...

Македонија 21.06.21 | 20:39

Николоски од Стразбур: Може колку сакате да нè блокирате, за ЕУ ние сме Македонци и зборуваме македонски јазик

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска се обрати во ПС на Совет на Европа во Стразбур, од каде порача дека цела Европа знае кои сме и што сме –...

Фудбал 21.06.21 | 20:32

Ангеловски по мечот со Холандија: Ова е мојата последна прес-конференција

Секекторот Игор Ангеловски потврди дека заминува од селекторската позиција во македонската фудбалска репрезентација. Ова е мојата последна прес-конференција, рече...

Фудбал 21.06.21 | 20:16

Македонската репрезентација со пораз од Холандија го заврши ЕВРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16. Европско првенство. Стрелци на головите беа Мемфис Депај во 24. минута...

Фудбал 21.06.21 | 20:05

Гранде Пандев испратен со овации: Фала ти, Горане!

По две децении во црвено-жолтиот дрес, денеска Горан Пандев се збогува од македонската репрезентација. Тој беше на терен до 68-мата минута, а излегувањето од теренот беше...