четврток, 17 јуни 2021
Останати спортови 17.06.21 | 23:34

По Надал, и Тим потврди дека нема да игра на Олимписките игри

Откако Рафаел Надал објави дека нема да игра на ОИ, истото го стори и Доминик Тим. Австриецот објави на социјалните мрежи порака дека се консултирал со неговиот тим. –...

Свет 17.06.21 | 23:31

Масовна тепачка во украинскиот Парламент

За време на разгледувањето на измените и дополнувањата на предлог законот за реформа на Националниот совет за телевизиски и радио прашања во Врховната рада на Украина,...

Фудбал 17.06.21 | 23:22

Холандија ја победи Австрија, Македонија нема шанси за пласман во осминафинале

Во натпреварот од второто коло од групната фаза на ЕВРО 2020, репрезентацијата на Холандија вечерва во Амстердам ја совлада селекцијата на Австрија со 2:0. Во 11. минута...

Естрада 17.06.21 | 23:16

Синовите го посрамија познатиот актер – машки полов орган се појави на фотографијата

Познатиот актер Пол Бетани, кого имавме можност да го гледаме во филмот „Одмаздници“, објави фотка на Инстаграм која стана апсолутен хит на социјалните мрежи за една...

Македонија 17.06.21 | 23:03

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог за ограничување на овластувањата на Царовска, СДСМ избега

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков ја извести јавноста дека додека траела седницата на комисијата за образование, култура и спорт, по поднесувањето на предлог законот...

Фудбал 17.06.21 | 22:58

Романците објавија: Пандев го напуштил балонот, вечерал во ресторан во Букурешт

Романските медиуми, вечерва излегоа со ексклузивна вест, која се поврзува со капитенот на Македонската репрезентација , Горан Пандев, а тоа е дека тој бил виден во центарот...

Македонија 17.06.21 | 22:36

Хипокризија… врвната трагедија на нашето општество

Знаете што е врвната трагедија на ова општество, хипокризијата, ете тоа е.  И после 6 години од смртта на Тамара рочиштата постојано се одлагаат и се уште нема одговорни....

Фудбал 17.06.21 | 22:30

Јармоленко контра Роналдо се обиде да ги придобие кока-кола и хајникен

Украинскиот репрезентативец Андриј Јармоленко беше прогласен за играч на натпреварот на денешниот натпревар против Македонија. Во прес салата тој направи контра од...

Здравје 17.06.21 | 22:05

ЕМА: Има 415 случаи на згрутчување на крвта по вакцинација

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска објави дека добила извештаи за 415 можни случаи на згрутчување на крвта со низок тромбоцит во рамките на Европската економска...

Свет 17.06.21 | 22:03

На Саркози му се заканува затвор

Француското обвинителство на судењето за нелегално финансирање на претседателската кампања во 2012 година побара шест месеци затвор за поранешниот претседател на таа...

Твитови 17.06.21 | 22:00

Каде Заев го запозна своето прво момиче Тодорка


Балкан 17.06.21 | 21:54

Густ црн чад во Белград, голем пожар ги исплаши граѓаните

Во Белград, во близина на железничката станива „Тошин бунар“, дошло до пожар нешто пред 21 часот. Неколку пожнарикарски возила се на лице место, јавува Б92. Се гледа густ...

Фудбал 17.06.21 | 21:50

Роналдо ја налути кока-кола, УЕФА се закани – казни ако се поместуваат пијачките на прес

Учесниците на Европското првенство (ЕП) би можеле да добијат парични казни доколку продолжат да ги поместуваат пијалоците на спонзорите за време на прес-конференциите...

Семејство 17.06.21 | 21:46

Ќерката на жената донор ја дувна првата роденденска свеќа

Среќен роденден Лара ❤️ Денеска ја запознав ќерката на Јасмина Василковска, жената донор на срце и бубрези, која неодамна спаси три човечки животи. Семејството ме покани...

Македонија 17.06.21 | 21:21

Бугарија се обидува да ја притисне Македонија да ги испочитува работите што се договорени помеѓу политичарите

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Вин Вин” на ТВ Телма гостуваше поранешниот амбасадор на Република Македонија во Република Бугарија, Марјан Ѓорчев кој...

Свет 17.06.21 | 21:03

Германија ги отвора границите за целосно вакцинирани од 25 јуни

Германската влада од следниот петок ги укинува строгите ограничувања за влез на патници од трети земји надвор од ЕУ. Отворањето ќе важи и за државјаните на Македонија. Од...

Балкан 17.06.21 | 20:54

Инцидент пред манастирот во Цетиње- мораше да интервенира и полицијата

Група граѓани повторно се обидоа да предизвикаат инцидент пред вратите на манастирот Цетиње, информираат медиумите од регионот. Во нивните извештаи е наведено дека...

Македонија 17.06.21 | 20:50

Груби ни го брани идентитетот

Апсурдно е да се спори идентитетот на било која заедница и целосно се солидаризирам со Македонците околу тоа прашање, истакна вечерва вицепремиерот и министер за политички...

Здравје 17.06.21 | 20:33

„Делта“ сојот рапидно се шири во Велика Британија: Над 10.000 заразени за еден ден

Научниците проценуваат дека новиот делта вирус, кој сочинува 95% од сите новоаразени со коронавирус во Велика Британија, е помеѓу 40 и 95% позаразен од претходниот доминантен...

Балкан 17.06.21 | 20:19

„Галуп“: 70% од Бугарите не се согласуваат на отстапки во спорот со Македонија

Значителен процент Бугари не се согласуваат Бугарија да прави отстапки во спорот со Македонија. Ова го покажува телефонска анкета на агенцијата за истражување на јавното...