среда, 16 јуни 2021
Естрада 16.06.21 | 23:55

Теа Таировиќ само за рефрен доби 5000 евра бакшиш

Теа Таировиќ само по три недели откако на јавноста и ја престави песната „Хајде“ почна да заработува благодарение на истата. На приватна прослава само за рефренот...

Фудбал 16.06.21 | 23:44

Вечерва во Букурешт и Украниците навиваа за Македонија

Вечерва во Букурешт на македонските навивачи им се придружија и Украниците.

Скопје 16.06.21 | 23:23

Драма на „Партизанска“ среде бел ден: Помина две полни ленти за да го нокаутира

Попладнево во центарот на Скопје на  „Партизански Одреди“ дошло до физички напад на лице . Напаѓачот како што може да се види на видеото ја оставил колата во првата...

Астро 16.06.21 | 23:11

Најголемите тајни на луѓето родени во знакот Шкорпија

Сте се запрашале некогаш зошто Шкорпиите се толку чувствителни и мистериозни личности? Многумина навистина не можат да ги разберат. Ова се нивните најголеми тајни. Тие...

Филм 16.06.21 | 22:44

Славко Штимац хоспитализиран поради компликации од Ковид-19

Српскиот актер Славко Штимац хоспитализиран е во Воено медицинскиот центар „Карабурма“ поради ковид-19, пренесуваат белградските медиуми. Тој пред 10 дена бил примен...

Македонија 16.06.21 | 22:28

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ е обединето како никогаш досега

По повод 31-иот роденден на ВМРО-ДПМНЕ во денешниот дневник на Телевизија 24 гостин беше пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски кој истакна дека...

Сервиси 16.06.21 | 22:08

И во наредните денови дожд и грмежи

Во следните два дена во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен...

Скопје 16.06.21 | 21:58

Презентирана противпожарната скала од 45 метри

Град Скопје доби нова противпожарна скала од 45 метри. Станува збор за повеќенаменско возило кое има пумпа за вода со капацитет од 45 илјади литри во минута, а може да се...

Македонија 16.06.21 | 21:46

Мицкоски со порака: Нашата борба е и твоја борба, во која тргнуваме од денес и таа борба ќе резултира со победа

Интегрално говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод одбележувањето на 31 година постоење на партијата. Прославата се одбележа во Антички амфитеатар...

Македонија 16.06.21 | 21:42

Мицкоски: Ќе се избориме обединети, силно и одлучно

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил сподели фтографии и импресии од вечерашната прослава на 31 роденден на партијата кој се одржа во Античкиот...

Македонија 16.06.21 | 21:35

Доаѓа нова генерација на политичари која не должи никому и чиј мотив е само Македонија

Гледам дека СДСМ тера некакви трибини низ Македонија со слоган помалку чуден дека биле најдоброто, кога всушност се најлошото за вашата општина. Форматот по кој ги прават...

Свет 16.06.21 | 21:20

Пронајдена бомба близу стадионот „Олимпико“ во Рим

Неколку часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија, во автомобил „Смарт“ е пронајдена експлозивна направа. Полицијата објави дека возилото било паркирано...

Култура 16.06.21 | 21:08

Трпчески на концертот во Букурешт со македонски дрес и шал

Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вечерва  во Букурешт, Романија има концерт, кој е во рамки на „Македонската недела“ во романската...

Македонија 16.06.21 | 20:57

За Холандија мали се шансите за преговори со Албанија и Македонија на 22 јуни

Министерската за надворешни работи на Холандија, Сигрид Каг, одржа дебата со пратениците од парламентарната комисија за европски прашања, меѓу другото за можноста...

Македонија 16.06.21 | 20:47

Мицковски: Зошто кризната состојба трае до крајот на годината? Затоа што си прераспределија со декрет еден куп пари, спроведоа договори без тендери

Ивор Мицковски на својот фејсбук профил напиша: Пробувам да разберам зошто Кризната состојба во МК е со важност до 31.12.2021. Што ново се случува во однос на пандемијата...

Балкан 16.06.21 | 20:37

Јанев: Бугарија нема да ја поддржи рамката за преговори со Македонија

Бугарија нема да ја поддржи рамката за преговори со Македонија во сегашната форма. Ова го изјави премиерот на Бугарија, Стефан Јанев. Не мислам дека Бугарија е во ситуација...

Скопје 16.06.21 | 20:31

Богдановиќ: Одлуката на Советот на општината е најисправна

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ попладнево изјави дека со добиеното мислење од Министерството за транспорт и врски излегува дека тврдењата на општината...

Македонија 16.06.21 | 20:23

Сајкоски: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се бори за секој граѓанин

Измина 31 година од формирањето на ВМРО ДПМНЕ, 31 година од продолжувањето на идејата на нашето старо и темелно ВМРО и 30 години од живеењето на сонот кој го имаше секој...

Македонија 16.06.21 | 20:22

Да ги развиориме боите на Македонија, да го отсонуваме заедничкиот сон

Мора да направиме обединување на знаењето и капацитетите, па да се стави во погон најдоброто од нашата земја. Ја претставив новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 16.06.21 | 20:06

Нема една и друга, наша и нивна, туку само една Македонија која од секогаш била за сите луѓе

Нашите потреби се исти, но и нашите страдања заеднички. Луѓето од Гостивар, и луѓето од Прилеп исто како и во секое сокаче и град во нашата земја се во потрага по подобар...