вторник, 20 април 2021
Фудбал 20.04.21 | 23:46

И официјално, Манчестер сити се предомисли, еден од основачите ја напушти Суперлигата!

Само два дена по потврдата и потпишаните договори, еден клуб од дванаесетте основачи на Суперлигата се предомисли и се повлече од новоформираното натпреварување. Имено,...

Скопје 20.04.21 | 23:27

ВМРО ДПМНЕ: Овие слики од кои се гледа како Богдановиќ седи со друштво сам во кафана, и таа работи само за него покажуваат колку се забегани Богдановиќ и луѓето околу Заев

За Богдановиќ и луѓето на Заев не важи закон, крши полициски час и кафана само за него работи, додека народ умира по болници. Богдановиќ крши полициски час. Кафана буквално...

Балкан 20.04.21 | 23:12

Лидерот на балканскиот картел падна за половина тон кокаин во Колумбија

Иван Армуш, водачот на балканскиот картел, беше уапсен во Колумбија. Црногорецот паднал за половина тон кокаин, пишуваат српските медиуми. Според локалната полиција,...

Македонија 20.04.21 | 23:03

Стоилковски: Заев не сака да добиеме датум за преговори со ЕУ, затоа што мафијата му е по мила

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, вечерва во телевизиско гостување во емисијата „Објектив“ во МТВ, истакна дека Зоран Заев не сака да добиеме датум за преговори...

Фудбал 20.04.21 | 22:52

Се растура фудбалската елитна Суперлига како кула од карти

Се растура фудбалската елитна Суперлига како кула од карти и пред да заживее, коментира Драган Павловиќ Латас. Народот, навивачите, ги победија банките и обидот власта...

Скопје 20.04.21 | 22:43

По скандалот со седење во кафеана за време на полициски час, Богдановиќ се правда, сместувал кошаркар

По скандалот со седење во кафеана за време на полициски час и кога е забрането работење на угостителски објекти, градоначалникот на скопската општина Центар Саша Богдановиќ,...

Црна хроника 20.04.21 | 22:26

Детали за убиството во Струга: Мажот се обидел да се самоубие, откако ја заклал сопругата

Сопруг со повеќе убоди од нож ја убил својата пет години помлада партнерка, вечерва во Струга, а потоа се обидел да се самоубие. Информацијата ја потврди портпаролот...

Македонија 20.04.21 | 22:23

Нелоски: Власта наместо во корист на граѓаните, работи во корист на криминогени структури

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во интервју Неделен брифинг на порталот Инфомакс, вели дека во Македонија, мафијата си има своја...

Скопје 20.04.21 | 22:14

Саша Богдановиќ седи во кафеана во Дебар Маало во време на полициски час

Саша Богдановиќ, актуелниот градоначалник на општина Центар седи во еден од скопските ресторани во Дебар маало во време на полициски час и во период кога е на сила забраната...

Фудбал 20.04.21 | 22:03

Челзи и Манчестер сити се откажаа од Суперлига, првиот човек на Манчестер јунајтед поднесе оставка

Манчестер Сити и Челзи, две од шесте англиски екипи, кои застанаа зад новоформираната Супер лига, нема да бидат дел од новото натпреварување, објавија вечерва повеќе...

Македонија 20.04.21 | 21:51

Стоилковски: Преседанот со гласањето во скафандер може да биде злоупотребено

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, вечерва во телевизиско гостување во емисијата „Објектив“ во МТВ, во врска со случувањата во Собранието и гласањето на пратениците...

Црна хроника 20.04.21 | 21:30

Убиство во Струга, маж со нож ја заклал сопругата

Во 19:15 часот пријавено е дека во Струга, на ул. „Ристо Крле“ при расправија со својот сопруг, С.Р. (1987г.) од убод од нож е повредена и им подлегнала на повредите, информира...

Економија 20.04.21 | 21:26

Пензиите ќе стасаат пред празниците

Владата денеска го задолжи Фондот за пензиско осигурување до 23 април да ги достави податоците за пензиите до деловните банки, на кои пак им препорача да овозможат пензионерите...

Балкан 20.04.21 | 21:01

Црна Гора ги отвора границите за македонските граѓани

Црна Гора ги укинува ПЦР тестовите за туристите од Русија, Белорусија, Украина и Македонија, објави министерот за финансии и социјална помош, Милојко Спајиќ на Твитер. Драго...

Македонија 20.04.21 | 20:54

Полицискиот час продолжен до 27 април, исклучок ќе има за семинари и работилници на МОН

Постојните мерки за ограничување на движењето и за другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 кои се со важност до...

Македонија 20.04.21 | 20:42

Средношколски глас: Последната „реформа“ со учебниците е лоша и дискриминаторска од многу аспекти

Целиот период на министерската за образование Мила Царовска е исполнет со скандали, уништување на образованието и инаетење на министерката. Последната „реформа”...

Црна хроника 20.04.21 | 20:30

Охриѓанец излажан преку Фејсбук дека добил наследство од Франција, па останал без 4.300 евра

На 19.04.2021 година во СВР Охрид, 53 годишен жител од Охрид пријави измама сторена на 01.03.2021 на социјалната мрежа „Фејсбук”. Според пријавеното, преку порака што ја добил...

Скопје 20.04.21 | 20:23

Автобусите на ЈСП ќе возат до 20 часот

Јавниот превоз ќе продолжи да функционира до 20:00 часот, согласно одлуката на Влада на РСМ за продолжување на одлуката за забрана на движење на населението во период...

Македонија 20.04.21 | 20:13

Игор Дурловски ќе ја пее химната на протестот на 25-ти април за слобода на уставобранителите

Игор Дурловски, македонскиот оперски пејач кој е дел од учесниците во „За заедничка Македонија“ и беше обвинет од сегашната власт за тероризам, на својот Фејсбук профил...

Естрада 20.04.21 | 19:56

Јована Јоксимовиќ со интимна фотографија му го честита роденденот на Жељко

Жељко Јоксимовиќ денес го прославува својот 49. роденден, а меѓу првите кои му упатија јавна честитка беше сопругата Јована Јоксимовиќ. Водителката му се обрати преку...