недела, 18 април 2021
Македонија 18.04.21 | 23:53

Дурловски: При тестирање ковид позитивни од власта, стапчето да им го збрцаат подлабоко за да им направат и IQ тест

Предлагам при секое тестирање на ковид позитивни од власта, стапчето да им го збрцаат подлабоко во нос за истовремено да им направат и IQ тест Предлагам при секое тестирање...

Твитови 18.04.21 | 23:52

На Максим Димитриевски му поднесоа кривична, а Бисера ја прогласија за херој. Гној!

За разлика од пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска, која врвот на СДСМ ја прогласи за херој за појавувањето со скафандер на седницата на Собранието, за напуштање...

Македонија 18.04.21 | 23:37

Заев: Огромни честитки до заболените пратеници кои и во вакви околности се вложија целосно, покажаа одговорност

ремиерот Зоран Заев ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека пратениците од СДСМ и претседателот на Собранието го загрозиле здравјето на пратениците и граѓаните....

Македонија 18.04.21 | 23:22

Стоилковски се прошета во скафандер во полициски час: Најважно беше да се изгласа Законот за марихуана

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во знак на револт поради денешното носење на пратеници заболени со ковид-19 во Собранието, прошета во време на полициски час...

Македонија 18.04.21 | 23:13

Николовски: Ставаме ред во многу сегменти во општеството, ја враќаме довербата на граѓаните во институциите

Воведуваме нов систем и нова целосна трансформација на општеството, ставаме ред во многу сегменти во општеството, ја враќаме довербата на граѓаните во институциите,...

Македонија 18.04.21 | 23:02

Шетањето болни пратеници меѓу здрави за Маричиќ е херојски чин: За кукавичката изјава го растргнаа на социјалните мрежи

Министерот за правда Бојан Маричиќ како да не е министер, а уште помалку за правда. Фалејќи го „херојскиот чин“ на Бисера, пратеничката заболена од Ковид 19 која денеска...

Македонија 18.04.21 | 22:38

За скафандерите и еднаквоста: Зошто не ни дозволивте во скафандери да го видиме брат ми за последен пат, барем да го идентификуваме?

Кога сме кај пратеничката, скафандерите и еднаквоста, еве едно човечко прашање до владата од сестра чија фамилија изгубила најблизок од компликации од Ковид19. Емотивното...

Македонија 18.04.21 | 22:32

Отсега учебниците ќе биле само потсетници – но како ќе учат децата отсутни поради болест или настинка?

Министерката Мила Царовска, МОН и родителите, наставниците и учениците цел ден се обраснуваат за дигиталните учебници за учениците од четврто одделение. Министерката...

Твитови 18.04.21 | 22:10

Ако можев они да идев болни сас скафандери у Собрание, можемо и ми здрави у кафану

Скафандер си повлекува скафандер….   Ако можев они да идев болни сас скафандери у Собрание, можемо и ми здрави у кафану‼️ Кур ќе не дупите више у здрав мозак‼️ НЕМА...

Калеидоскоп 18.04.21 | 21:52

Алачки мхм мхм жртва на хакерски напади

Познатата македонска пејачка и водителка Андријана алачки на твитер се пожали дека била жртва на хакерски напад. Таа ги извсти фановите дека успеала да ги врати своите...

Твитови 18.04.21 | 21:47

А ги казнија дечките што влегоа во Охридско езеро за Водици…

Ilija [email protected] А ги казнија дечките што влегоа во Охридско езеро за Водици… И тие со огнот во Брвеница…

Македонија 18.04.21 | 21:43

Неофицијално полицискиот час продолжува уште една недела

Утре ќе биде познато дали и понатаму ќе имаме полициски час од 20 часот до 05 наутро. Според информациите кои ги објави Сител Комисијата за заразни болести размислува...

Македонија 18.04.21 | 21:34

Хрватски експерт: Доколку после денешниот скандал не падне владата, македонскиот народ не заслужува држава

Лука Андраши, хрватски експерт кој работи на проект на ЕУ кој врши мониторинг на работата на високи државни службеници во Македонија денешните настани во Собранието...

Македонија 18.04.21 | 21:25

Овие не се опасни само за државата и демократијата, овие се опасни по животот на секој од нас! Или тие или ние!

Денешното присуство на пратеници позитивни на корона на собраниска седница предизвика револт кај јавноста. Додека пратениците кои заболени и заразни одењето во собрание...

Твитови 18.04.21 | 21:16

Неа ја носат во Собрание, на луѓе со инфаркт и мозочен удар Брза помош ни телефон не им крева?

Твитер коментар за скандалот на денот! Ги донеле у Собрание во Space NASA Agency костими ИТНО и со специјални возила, специјални мерки кои биле екпресно сугерирани од комисија...

Македонија 18.04.21 | 21:11

Херојство е здрав да отидеш и да помагаш на инфективно, болен да одиш на работа е кривично дело

Адвокатот и член на партијата „Твоја“, Александар Тортевски, го коментира инцидентот во кој инфицирани пратеници отидоа во Собранието во скафандери. Една од пратеничките...

Македонија 18.04.21 | 21:03

Мицкоски до Пендаровски: Бекнете нешто, зошто ни ја снемува државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави статус во кој му се обраќа на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски. Вели сакајќи...

Македонија 18.04.21 | 20:48

Пратеничката со скафандерот: Ооо партиски ботови и лечени новинари, не ме думајте дотолку, јас сум супер!

Се огласи пратеничката од СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, која заразена од корона, со скафандер и со возило на Брза помош влезе во Собрание. Според неа сите напади...

Македонија 18.04.21 | 20:38

Здравствен работник : Заслужувате да ги фрлиме скафандерите и униформите

Емотивна реакција на македонски здравствен работник разочаран од скандалот со заразената пратеничката која што во скафандер со амбулантно возило отиде да гласа во...

Македонија 18.04.21 | 20:29

Власта не е заразена. Власта е заразна!

Власта не е заразена. Власта е заразна! Ќе се најде лек, не може ова лудило вечно да трае- Коментира денеска актерот Владо Јовановски откако денеска во Собранието, пратениците...