сабота, 17 април 2021
Фудбал 17.04.21 | 23:50

Четири гола за кралскиот куп: Барса им се врати на трофејите

Барселона го освои Кралскиот клуб откако го победи Билбао со 4-0.Фудбалерите на Атлетик Билбао долго време одолеваа на нападите на Барселона, а откако беа скршени, нивната...

Здравје 17.04.21 | 23:37

Секоја чест: Ова се имињата на докторите-херои кои извршија трансплантација на срце

Трансплантацијата на срце се изврши на Клиниката за кардиохирургија.Тимот го предводеше директорот на државната кардиохирургија проф.др Сашко Јовев, академик д-р Жан...

Балкан 17.04.21 | 23:28

Револуцијата во 1922 година го избркала Принцот Филип од Грција

Малкумина знаат дека принцот Филип има грчки корени.Тој заедно со својата мајка избегал поРеволуцијата од 11 септември 1922 година, кога монархијата беше укината во Грција. Оттогаш...

Балкан 17.04.21 | 23:11

Веља невоља живее во стан од сопругата, има плата од 30.000 денари и вози Шкода

Вељко Беливук попознат како Веља невоља пред обвинителите се бранел дека е сиромашен и дека нема врска со милионите кои му се ставаат на терет од шверц на дрога. Па така...

Балкан 17.04.21 | 22:54

Maкедонија, Босна, Црна Гора, Албанија и Косово заедно немаат странски инвестиции колку Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во гостување на Б92 истакна дека Србија има поголем прилив на странски инвестиции отколку Босна и Херцеговина, Македонија,...

Калеидоскоп 17.04.21 | 22:46

Сакала да си го зголеми задникот – за малку ќе умрела од тоа што ѝ го вбризгале

Американката Кармело била незадоволна со својот изглед, посебно со задникот. Таа сакала да го зголеми и пронашла третман со кој се вбризгува течност во задникот и тој...

Црна хроника 17.04.21 | 22:28

Tанчерките не биле вработени во МВР туку странки

Министерството за внатрешни работи ја демантира веста дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток. Оттаму велат дека...

Свет 17.04.21 | 22:10

Заминувањето од Белата Куќа го препороди: Tрамп е пресреќен, изгуби седум килограми и постојано игра голф

Се чини дека заминувањето од претседателската функција го препороди Доналд Трамп. Тој дождливиот Вашингтон го замени со Флорида. Таму постојано е на сонце и игра голф...

Останати спортови 17.04.21 | 21:55

Рај во Шпанија: Погледнете ја куќата на Ноле во Марбеља

Новак Ѓоковиќ реши својата база да ја префрли во Марбеља. Досега тој беше во Монако но со семејството се префрли во Шпанија каде што живее и неговиот брат. Вилата е навистина...

Балкан 17.04.21 | 21:38

Како Слави Трифонов се потсмеваше со Александар Македонски и со споменикот во Скопје

Најверојатниот бугарски премиер Слави Трифонов во 2012 година имаше шоу посветено на Александар Македонски.Тој цела емисија се потсмеваше со ликот на Александар , дека...

Естрада 17.04.21 | 21:23

Бугарките Рени и Есил ги покажаа градите на 48 години

Есил Дјуран и Рени се бугарски фолк пејачки.Тие имаат по 48 години и решија да покажат дека жените на овие години не се за фрлање. Тие се разголија на базен и во хотелската...

Останати спортови 17.04.21 | 21:11

Ги проби законите на геометријата: Ваков снукер удар не сте виделе

Луис Хиткот го има најневеројатниот удар во снукер. Тој со белата топка удри во ќошот на долната десна дупка и ја пронајде жолта топка која влезе во горната дупка. Неверојатно  

Македонија 17.04.21 | 20:54

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ јасен: Ќе присуствуваме само на седницата за антикризните закони

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на пратеничката...

Македонија 17.04.21 | 20:38

Верица ќе живее преку Блаже: Семејството Сапунџиеви се заблагодари за донираниот бубрег за синот

Семејството Сапунџиеви од Кавадарци вечерва преку изјава за МИА се заблагодари за донираниот бубрег за нивниот 28-годишен син Блаже. Мајката Форка рече дека сочувствуваат...

Вести 17.04.21 | 20:23

Гостиварец удри во знак со квадрицикл какви што возат Заев и Рашковски

Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата. Тој, попладнево е повикан...

Свет 17.04.21 | 20:12

Meркел, Бајден,Ердоган, Џонсон: Светските лидери дадоа пример дека мора да се вакцинираме

Светските лидери дадоа свој пример за свесноста за вакинација.Американскиот претседател Џо Бајден, гермаската канцеларка Ангела Меркел, турскиот претседател Ердоган,...

Балкан 17.04.21 | 19:58

Шоуменот Трифонов за кого сме Северномакедонци се поблиску да биде бугарски премиер

Шоуменот Слави Трифонов е се поблиску да биде нов премиер на Бугарија на местото на Бојко Борисов откако денеска Националниот совет на Бугарската социјалистичка партија...

Калеидоскоп 17.04.21 | 19:50

Кејт Мидлтон со симболичен накит на погребот на принцот Фил

Познато е дека и војводата и војвотката од Кембриџ уживаа во блиски односи со принцот Филип во текот на целиот живот, како и силна врска со кралицата, нешто на што Кејт...

Балкан 17.04.21 | 19:42

Силен земјотрес во близина на грчкиот остров Родос и турското крајбрежје

Силен земјотрес од 5 степени според Рихтер се случи во близина на грчкиот остров Родос, и турското крајбрежје. Земјотресот бил западно од Родос, на длабочина од 10 километри,...

Калеидоскоп 17.04.21 | 19:39

Полугола жена трчаше низ толпата на погребот на принц Филип

Пред замокот Виндзор, каде се одржува погребот на британскиот принц Филип, се случи непријатна сцена кога полугола жена започна да трча низ толпата. Полицијата веднаш...