четврток, 15 април 2021
Твитови 15.04.21 | 23:56

Веќе знаеме што ќе каже Филипче за српските вакцини декември 2021 година!

Филипче: Немаме потреба да нарачуваме вакцини од српски „Торлак“. Fast Forward Декември 2021: Филипче: Стапивме во контакт со претставниците на “Торлак”, листата на чекање...

Македонија 15.04.21 | 23:50

Николоски: Власта преку Џафери го опструира носењето закони зашто немаат пари за петтиот сет мерки!

Александар Николоски пратеник и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ преку социјалните мрежи вели дека власта преку „театарот“ на Џафери сака да се одолговлечи носењето...

Македонија 15.04.21 | 23:46

Оној што издавал лажни пасоши нема да биде ослободен од одговорност, вели Спасовски

За многу кратко време, за неколку дена, ќе излезевме со акција на апсење, не со информација, доколку опозицијата не го обелоденеше случајот со пасошите во јавноста, истакна...

Црна хроника 15.04.21 | 23:37

Уште еден загинат во страшната сообраќајка која завчера се случи кај Маврово, други двajca се борат за живот

Еден од повредените во тешката сообраќајна несреќа која завчера се случи кај Маврово им подлегнал на повредите, јавуваат дел од медиумите. Станува збор за 34-годишниот...

Балкан 15.04.21 | 23:33

Грција од понеделник ги отвора границите за неколку земји

За неколку конкретни земји, во кои брзо напредува процесот на имунизација, Грција од понеделник ќе ги укине рестрикциите и туристите ќе можат или со сертификат за вакцинација...

Македонија 15.04.21 | 23:18

Прекината работата на Собранието по двочасовна расправа преку процедурални забелешки

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на Парламентот...

Македонија 15.04.21 | 23:13

Спасовски: 2019 беше најдобра година во запленувањето дрога

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето...

Свет 15.04.21 | 22:52

Шефицата на Данската агенција за лекови се онесвести сред пресот на кој соопштија дека веќе нема да ја користат „Астра зенека“

Шефицата на Данската агенција за лекови Тања Ерихсен се онесвести на прес-конференцијата на која ја соопшти одлуката дека нејзината земја веќе нема да ја користи вакцината...

Македонија 15.04.21 | 22:36

Пандов: Оливер, вака ли бе со Заев ги крадете изборите?

На аферите и скандалите кои директно се врзани за Оливер Спасовски нема крај, порача политичкиот аналитичар Александар Пандов. Денес претседателот на ВМРО, Христијан...

Филм 15.04.21 | 22:24

Како би изгледале ќелави ѕвездите чиј шарм се крие во нивната фризура

Од Брус Вилис до Вин Дизел – Холивуд е полн со згодни ќелави мажи, но и оние чиј шарм е во нивната фризура. Затоа, од сајтот „Брајт сајд“, решија да прикажат како би...

Здравје 15.04.21 | 22:12

Истражување: До 10 пати е поголем ризикот од згрутчување на крвта по коронавирус, отколку од вакцината против него

Истражување спроведено на 500.000 пациенти кои заболеле од Ковид-19 покажа дека згрутчување на крвта се јавило кај 39 лица на милион заразени, соопштија научници. Тие велат...

Македонија 15.04.21 | 22:05

Во твое време се запали амбасада на САД, кој е за, а кој против НАТО?!

Драган Ковачки, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека во време кога Радмила Шекеринска била претседател на СДММ се запалила...

Македонија 15.04.21 | 21:43

Менче Точи: Да беше Грујо сите досега ќе бевте извакцинирани

Новинарката Менче Атанасова Точи, најдобар познавач на состојбите во македонското здравство, со шеговите статус алудираше дека поранешната влада и премиер подобро...

Твитови 15.04.21 | 21:36

Владо Јовановски: Еднаш напишав „Слобода за Ненад Јовановиќ!“ Изгледа не сме се разбрале…?!

Еднаш напишав… Слобода за Ненад Јовановиќ! Изгледа не сме се разбрале…?! На човекот, насушно му е потребна слобода. Слобода му треба! “Слобода без протекторати”!

Свет 15.04.21 | 21:31

„Фајзер“: Нашата вакцина е скапа, ама не ја продаваме во сиромашни земји

Шефот на „Фајзер“ Алберт Бурла денеска изјави дека вакцината на компанијата против Ковид-19, која е меѓу најскапите на пазарот, не е поскапа од цената на храната и нема...

Македонија 15.04.21 | 21:22

Јовановиќ сред емисија призна дека ја вработил жена му преку општинска СДСМ од Кавадарци

И така Неџат испровоциран од Момировски, призна во сред емисија дека ја вработил жена му преку општинска СДСМ од Кавадарци, коментира актерот Сашо Тасевски за денешната...

Мода и убавина 15.04.21 | 20:59

Внук целосно ја трансформираше неговата баба, 86-годишната Милоратка од Ивањица

Српскиот моден уметник и стилист Александар Драмиќанин ѝ направи драстична трансформација на својата 86-годишната баба Милоратка. Објавата на уметникот стана вистински...

Калеидоскоп 15.04.21 | 20:52

Тестисот му експлодираше откако полицијата го погоди со гумен куршум

Тестисот на маж екплодираше откако беше погоден со гумен куршум за време на протест против полициска бруталност. Сега, 29-годишниот Бен Монтемејџор го тужи шефот на полицијата...

Скопје 15.04.21 | 20:41

Богдановиќ: Штетите кои би настанале од суспендирање на урбанистичкиот план ќе ги сноси Општината

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ги...

Македонија 15.04.21 | 20:29

Австриската министерка Едштадлер: Немам разбирање за блокадата од Бугарија и апелирам да ја тргне

Македонија е кандидат за пример и сакам јасно да порачам за време на португалското претседателство брзо да се финализираат преговарачките рамки за првата конференција....