четврток, 8 април 2021
Сервиси 08.04.21 | 23:58

Милиони корисници ширум светот пријавија проблеми со користењето на Фејсбук и Инстаграм

Милиони корисници ширум светот пријавија проблеми со користењето на популарните социјални мрежи како Фејсбук и Инстаграм, јавува „Индипендент“. Само на платформата...

Економија 08.04.21 | 23:52

Мицкоски: Се полнат приватните џебови, а народот нема леб да јаде, шајка немаат заковано

Некаде околу 115 милиони евра е дефицитот односно новиот долг за само три месеци и тоа е некаде од прилика за 13.500 денари задолжено секое едно семејство или за 220 евра за...

Македонија 08.04.21 | 23:44

Мицкоски: Заев со легални институции владее мафијашки, 6 крупни афери објавивме, мафијата мора да се порази

Во вечерашното издание на “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на сенародно обединување за конечна победа...

Македонија 08.04.21 | 23:42

За 1.717 лица се намалил бројот на вработени во јавниот сектор лани

За 1.717 лица се намалил бројот на вработени во јавниот сектор лани, за разлика од 2019 година-тврди министерот за информатичко општество.  Според извештајот во 2020 година...

Македонија 08.04.21 | 23:21

Мицкоски: Македонија не може да застане на нозе, ако вакви луѓе продолжат да ја водат државата

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната...

Македонија 08.04.21 | 23:19

Даниловски: Не постои причина лице кое прележало ковид да не се вакцинира, независно дали развило или не антитела!

Ајде да расчистиме со дилемите! Не постои причина лице кое прележало ковид да не се вакцинира, независно дали развило или не антитела! Во ниту една земја во светот во...

Македонија 08.04.21 | 23:19

Мицкоски: Од чудни телефонски броеви добивам пораки да престанам со аферата Мафија, но не им се плашам, ќе продолжам

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната...

Македонија 08.04.21 | 23:06

Мицкоски за власта: Цела јавност им се смее, на овие луѓе како лоботомија да им е направена

Вечерва во „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНРЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека во врска со аферата Мафија, Заев и Спасовски...

Македонија 08.04.21 | 23:05

Мицкоски: Требаше Заев и Спасовски оставка да си поднесат уште првиот ден од аферата ,,Мафија”, тоа е страшен криминал

Вечерва во „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНРЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека во врска со аферата Мафија, Заев и Спасовски...

Македонија 08.04.21 | 23:02

Каде е Љупчо Николовски кој откриваше путер, сега молчи за наркобосовите

Во вечерашното издание на емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната политичка...

Македонија 08.04.21 | 22:56

Мицкоски: Ај што се неспособни и се ујдисале со криминалци и цела јавност им се смее

Државата е засрамена, многу процеси ќе бидат ревидирани ви иднина, аферата со пасошите е голем срам и непоправлива штета е за Македонија, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 08.04.21 | 22:47

Следете во живо: Мицкоски гостин во „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа. Следете во живо.

Култура 08.04.21 | 22:41

Професори од средното уметничко алармираат: 15 колеги се заболени, а директорот воведе настава со физичко присуство

Професори од средното уметничко училиште „Лазар Личеноски” во Скопје преку допис до јавноста се жалат од раководењето на в.д. директорот Филип Фидановски кој, како...

Здравје 08.04.21 | 22:30

Романски пулмолог тврди: Протоколот за Ковид-19 е тоа што ги убива пациентите!

Флавија Грожан, романски пулмолог, прави чуда: Таа излечи 100% од своите пациенти заболени со ковид- е насловот на прилично долгиот напис објавен во романскиот дневен...

Црна хроника 08.04.21 | 22:21

Македонски државјани сакале да поминат граница со лажни ПЦР тестови

Македонски државјани сакале да поминат граница со лажни ПЦР тестови. Четворица наши државјани се обиделе со лажни ПЦР тестови да ја поминат границата меѓу Србија и...

Култура 08.04.21 | 22:14

Зградата на Главна Пошта на листата од седум најзагрозени споменици во Европа за 2021 година

Eвропа Ностра – Европскиот глас на граѓанското опшество посветено на културното и природно наследство и неговата партнерска организација, Институт на Европска Инвестициoна...

Македонија 08.04.21 | 21:56

Пак статива Оливер! Жив си фатен како си врзан со мафијата!

Пасошите кои ВМРО-ДПМНЕ ги објави се направени пред 2020 година, односно во 2019 година. Обидот Спасовски да го вмеша и Чулев во издавањето на пасоши и документи на мафијаши...

Свет 08.04.21 | 21:43

Русија бара од Словачка да ѝ ги врати вакцините „Спутник В“

Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) денеска соопшти дека Словачка треба да ги врати дозите на „Спутник В“, кои ги добила од Русија поради кршење на договорот,...

Култура 08.04.21 | 21:37

Објавена монографија „Дописниот шах во Македонија“

Во издание на „Бата прес“ излезе од печат книгата „Дописниот шах во Македонија“ од Љубомир Хаџи-Манев, шаховски ФИДЕ мајстор. Монографијата што сведочи за големите...

Македонија 08.04.21 | 21:21

Пандов: Како капак на се излага Обиџуко на телевизија да се правда дека ете тој бил невин

Александар Пандов на својот фејсбук профил напиша: Огромна е штетата по Република Македонија која и ја нанесе Оливер Спасовски и неговата корумпирана мрежа со последната...