вторник, 9 март 2021
Фудбал 09.03.21 | 23:58

Порто оди во четвртфиналето, Јувентус го заврши настапот во ЛШ

Јувентус многу рано, уште во осминафиналето го заврши настапот во Лигата на шампионите, силно се тресе столчето на Андреа Пирло. Порто мечот го почна со предност од 2-1...

Фудбал 09.03.21 | 23:53

Македонија против Германија ќе игра во Дуисбург

Македонската фудбалска репрезентација и гостува на Германија во рамките на квалификациите за Светското првенство на 31-ви март. Поради здравствените мерки од германската...

Фудбал 09.03.21 | 23:49

Македонија наместо во Плоешти ќе ѝ гостува на Романија во Букурешт

Иако првично беше одредено дека стартот на македонската фудбалска репрезентација на 25 март ќе биде во Плоешти на гостувањето кај Романија, сепак дуелот од првото коло...

Кариера 09.03.21 | 23:37

Оставка на британски тв водител по кртиките за принцот Хари и Меган Маркл

Британскиот медиумски регулатор Ofcom покрена истрага во однос на програмата „Good Morning Britain“ по негодувањата предизвикани од оцените на нејзиниот водител Пирс Морган...

Психологија 09.03.21 | 23:32

Од тоа дали дланките ви се топли или ладни зависи вашата дарежливост

Едно истражување покажало дека срдечните луѓе, подготвени за разговор и соработка, имаат топли дланки, и обратно. Но дури и човек со камено срце ќе омекне ако во рацете...

Црна хроника 09.03.21 | 23:23

Забава со танчерки по маси – инспекцијата вечерва затвори локал во Гостивар

Забава со танчерки по маси и пејачки, затекнале пазарните инспектори доцна вечерва во гостиварски ресторан, објави „А1он“. При контролата која била спроведена, биле...

Македонија 09.03.21 | 23:19

Сигурно Бог има некој голем план за нас, па како контратежа на оваа несреќа, ќе најдеме нафта, рудник на дијаманти…

Сигурно Бог има некој голем план за нас, па како контратежа на оваа несреќа која не збра, ќе најдеме нафта, рудник на дијаманти или азно неброено во Македонија. Друго...

Астро 09.03.21 | 23:13

Последниот број во годината на раѓање одредува сè: Нумеролозите откриваат каква иднина ве чека!

Годината во која сме родени игра значајна улога во нашите животи, а најзначајна е последната цифра. Врз основа на тоа, нумеролозите тврдат дека можеме да го одредиме...

Естрада 09.03.21 | 23:12

Фотографијата со која Вељко Ражнатовиќ за кратко време собра над 20.000 лајкови

Не е првпат младиот боксер Вељко Ражнатовиќ да објави фотографија од својата сопруга Богдана, со која е буквално неразделен. Синот на Цеца јасно ни стави до знаење дека...

Здравје 09.03.21 | 23:00

Трет случај на критична реакција во Австрија по вакцинацијата со Астра Зенека

Откако минатата недела беа пријавени два критични случаи по вакцинацијата со АстраЗенека, кога едната медицинска сестра (49) почина, а другата (35) доби белодробна емболија,...

Македонија 09.03.21 | 22:54

Заев: Вртев дури и по тајните служби, имаме пријатели кои биле дипломати, еве сега се шефови на МИ 6

Вртев дури и по тајните служби, имаме пријатели кои биле дипломати, еве сега се шефови на МИ 6 или слично… – рече Заев објаснувајќи колку труд вложил да набави вакцини,...

Македонија 09.03.21 | 22:48

Па дали стварно в.д. драг лидер на Северџанистан се пофалил полн со себе дека имал комуникација со шефови на странски разузнавачки агенции

Чекај, па дали стварно в.д. драг лидер на Северџанистан се пофалил полн со себе дека имал комуникација со шеф/ови на странски разузнавачки агенции, ни помалку, ни повеќе...

Македонија 09.03.21 | 22:38

Меџити: Попрво прифаќам исклучување од ДУИ, отколку да седам како кукла

„До крај ќе се борам да придонесам внатре во ДУИ. Попрво прифаќам исклучување од партијата, отколку да седам како кукла на овие функции, кога реално не можам да придонесам....

Македонија 09.03.21 | 22:29

Заев: Имаме добрососедски односи со Србија, вчера имавме три автобуси од Ниш во Сити мол

Како факт дека има добрососедските односи со Србија, премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за емисијата Пресинг на Н1, ги посочува границите со северниот сосед...

Здравје 09.03.21 | 22:23

Една доза од вакцината на Фајзер обезбедува голема заштита, втората можеби не е потребна

Со една доза од вакцината Фајзер се постигнува речиси целосна ефикасност околу 11 дена по инјектирањето, па може да се покаже дека втората доза не е потребна, покажа студија...

Македонија 09.03.21 | 22:03

Мисајловски: Реформата за основно ја прават за нашите деца да учат помалку за Македонија

Реформата за основно образование ќе биде нашите деца да учат помалку за Македонија, за војсководците, востанијата, двете светски војни и тие поинаку да се прикажуваат,...

Македонија 09.03.21 | 21:55

Мисајловски: Владата треба да набави вакцини, наместо да воведува забрани и насила да турка попис

Наместо владата да земе целосно да се ангажира  и да набави вакцини, повторно воведува некои затворања, а во меѓувреме на избори може да одат, попис на сила може да туркаат....

Балкан 09.03.21 | 21:45

Србија на нозе по 8-мартовската карта на Каракачанов: Бугарите сакаат да окупираат делови од Србија

Под наслов „Бугарите сакаат да окупираат делови на Србија: Вицепремиерот Каракачанов објави скандалозна мапа – полага право на Врање и Ниш, српскиот весник „Новости“...

Семејство 09.03.21 | 21:38

Реакцијата на принцот Чарлс на интервјуто на Меган и Хари – студен туш

Кралицата, наводно, работела два дена за да одговори на тврдењата на младиот пар, а извор од Бакингемската палата открил за Дејли меил дека кралското семејство сака...

Останати спортови 09.03.21 | 21:29

Македонските футсалци поразени од Србија во Скопје

Македонската футсал репрезентација значително ги намали шансите за пласман на Европското првенство, откако вечерва загуби на домашен терен од Србија со 6:1. Македонскиот...