сабота, 6 март 2021
Сервиси 06.03.21 | 23:51

Претполноќен земјотрес во Маврово

Земјотрес со јачина од 2,9 степени по рихтер вечерва во 23 часот и 43 минути е регистриран на територија на Македонија.Според ЕМСЦ, земјотресот е со епицентар кај Маврово,...

Фудбал 06.03.21 | 23:43

Oва е жената на Пикси: Снежана има 55 години и изгледа одлично

Новиот селектор на фудбалската репрезентација на Србија Драган Стојковиќ Пикси има совршена сопруга. Снежана има 55 години и изгледа двојно помладо. Таа вели дека имале...

Македонија 06.03.21 | 23:32

Филипче: Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови рестриктивни...

Фудбал 06.03.21 | 23:20

Ja преболе Карлеуша: Oва е новата девојка на Огнен Врањеш

Фудбалерот Огнен Врањеш конечно ја преболе Јелена Карлеуша. Тој има нова љубов а тоа е хрватската инфлуенсерка Ивана Јелочник. Тие се многу заљубени а таа веќе го посетила...

Балкан 06.03.21 | 23:04

Странците барале од Вучиќ да биде очаен и понизен како Македонија

Александар Вучиќ откри неодамнешен разговор со еден западен дипломат кој го предупредувал дека не смее да биде толку успешен во набавката со вакцините и оти не смее...

Македонија 06.03.21 | 22:51

Цуцуловски: Предлагајќи да се формира Влада за национален спас, Заев конечно призна дека македонската држава е пред целосен колапс

КОЛАПС. Предлагајќи да се формира Влада за национален спас, Заев конечно призна дека македонската држава е пред целосен колапс. Меѓутоа, уште сега ќе треба да објасни...

Македонија 06.03.21 | 22:40

Димовски: Со денешната понуда на Заев се покажа дека изгласувањето на доверба беше со краток рок

Денешното отворање на условената можност за формирање заедничка или Влада на национален спас само покажа дека собраниското изгласување на (само)доверба е со краток...

Црна хроника 06.03.21 | 22:28

Kaмион натоварен со марихуана запленет на „Богородица“

Полицијата вечерва на граничниот премин „Богородица“ заплени камион полн со марихуана, информираат од МВР за МИА. Од МВР повеќе детали за акцијата најавуваат за утре. Во...

Македонија 06.03.21 | 22:11

Тодоров почна да наликува на Заев: Ќе се кандидира ли за лидер на СДСМ?

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, кој имаше високи амбции во ВМРО-ДПМНЕ, со денешниот повик за „обединување“ почна да наликува на премиерот Зоран Заев,...

Балкан 06.03.21 | 21:58

Отсечени глави, осакатени тела: Објавени фотографиите од жртвите на Веља невоља

Тоа што го вети и го исполни. Вучиќ ги објави сликите од жртвите на кланот на Веља невоља.На нив се гледаат осакатени глави и тела, голи мажи легнати на земја. Вучиќ предупреди...

Македонија 06.03.21 | 21:44

Ванковска: Заев сака влада “национален спас” во време кога ќе треба да прават огромни и болни отстапки пред Софија

Заев сака влада “национален спас” во време кога ќе треба да прават огромни и болни отстапки пред Софија, коментира професорката Билјана Ванковска. Според неа, „Итрецов“...

Македонија 06.03.21 | 21:33

Мисајловски: Ќе ги победиме сите заедно на купче

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ коментирајќи ја понудата од Заев вели дека ВМРО-ДПМНЕ се сака и во добри и во тешки моменти и оти ќе ги победат сите на купче.  

Македонија 06.03.21 | 21:19

Потегот на Заев лош блеф на лош покераш

Актерот Сашо Тасевски како лош блеф на лош покераш го коментира потегот на Заев да понуди заедичка влада со ВМРО-ДПМНЕ. Сам ќе се соочиш со твоите антимакедонски потези...

Балкан 06.03.21 | 21:13

Чини неколку илјади евра: По вакцини, Вучиќ набавува и лек кој помага во лечење од корона

Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави дека покрај вакцини набавуваат и два лека кои помагаат во лечењето од корона.Станува збор за лекови кои во многу можат...

Естрада 06.03.21 | 21:01

Северина „пролупа“: Откако банкротираше почна да коментира политика

Хрватската пејачка Северина поминува низ тежок период.Откако беше објавено дека поради короната е во финансиска криза и не може да исплаќа ниту плата за својата фирма,...

Македонија 06.03.21 | 20:51

Прилеп најголемо жариште после Скопје

Како што информираа од МЗ во последните 24 часа биле направени 3.701 тестирања, а регистрирани се 722 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 375, Прилеп – 44, Кавадарци – 35, Гевгелија...

Естрада 06.03.21 | 20:37

Хрватите го нападнаа Ибрахимовиќ: Сакаш пејачка која славеше со четниците во Вуковар

Хрватските медиуми го нападнаа Златан Ибрахимовиќ поради неговата блискост со пејачката Нада Топчагиќ. Тие се револтирани што Златан ја сака нејзината музика а Нада...

Фудбал 06.03.21 | 20:18

Oдложени квалификациите во Јужна Америка поради короната

Фудбалската конфедерација на Јужна Америка (КОНМЕБОЛ) донесе одлука за одложување на квалификациските натпревари во март 2022 година, објави прес-службата на организацијата. Тренери...

Скопје 06.03.21 | 20:06

Бугарската црква жали што не станала „мајка црква“ на МПЦ

Членот на заедничката историска Комисија меѓу Бугарија и Македонија Кирил Топалов ја дефинираше како фатална грешка неподготвеноста на Бугарската православна...

Балкан 06.03.21 | 19:56

Кризниот штаб незадоволен од мерките: Mладите не одат на тестирање и го сеат вирусот

Ние од медицинскиот дел на Кризниот штаб не сме задоволни од ова ниво на мерки, побаравме далеку построги мерки за подолг период, бидејќи беа потребни најмалку десет...