среда, 24 февруари 2021
Естрада 24.02.21 | 23:54

Цеца за информацијата дека раскинала: Уште една измислена вест

Уште една измислена вест- ова е тврдењето на Цеца на социјалните мрежи, откако се појави информација дека таа раскинала со нејзиното девет години помладо момче. Српските...

Македонија 24.02.21 | 23:48

Ревизија: Матично издавало бесплатни изводи, згрешени 21.957, никој казна не плаќа

Илјадници изводи се издадени без да бидат наплатени, 4 отсто од издадените документи се со погрешни податоци, изводите не се изработуваат навреме – ова се дел од многуте...

Ракомет 24.02.21 | 23:41

Ракометарот Ѓорѓиески стана татко

Поранешниот младински ракометен репрезентативец,  играч на Тиквеш, Пеце Ѓорѓиески стана татко, откако неговата сопруга Елена Крстевска го донесе на свет синот Марко. Сопр...

Естрада 24.02.21 | 23:30

Клуни за новото хоби: Перам облека и садови цел ден

Популарниот американски актер Џорџ Клуни во интервју за „W Magazine“ откри како го поминува слободното време кога е дома со децата поради пандемијата на коронавирус. Тој...

Македонија 24.02.21 | 23:23

Герила на ВМРО-ДПМНЕ: Браникот Мијалков се распука како бетонот на Заев

И вечерва на подвозникот кај Бихакќа осамна натпис – Браникот Мијалков се распука како бетонот на Заев. Се работи за герила акција на ВМРО-ДПМНЕ во близина на седиштето...

Македонија 24.02.21 | 22:57

Села: Некој посилен од Заев му наредил на Мијалков да се врати

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека некој посилен од Заев и Мијалков наредил токму тој сам да се пријави...

Здравје 24.02.21 | 22:51

Ковид-19 преживува на ткаенини до три дена

Нова студија открива дека вирусот што предизвикува Ковид-19 може да преживее на ткаенини, како што се облека, завеси, теписи или тапацир, до три дена, објави Њујорк пост. Меѓу...

Здравје 24.02.21 | 22:46

Британскиот сој на вирусот за 64 отсто ги зголемува шансите заразените да завршат во болница

Луѓето инфицирани со позаразната варијанта на коронавирусот, која за прв пат беше откриена во Велика Британија, имаат поголем ризик од хоспитализација, покажа студија...

Македонија 24.02.21 | 22:39

Сомнежи, дилеми и неодговорени прашања за „случајот Мијалков“

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков веќе трет ден по ред е во центарот на вниманието на јавноста, која по вчерашниот бурен политички ден, не престанува...

Естрада 24.02.21 | 22:12

Цеца раскинала со своето момче Богдан?!

Заврши ли романсата на Светлана Цеца Ражнатовиќ која призна пред јавноста дека е во врска со Богдан Срејовиќ, 9 години помлад бизнисмеи? Српски Курир, судејќи според...

Астро 24.02.21 | 22:03

Почнува моќен астролошки период, особено среќен за Рибите, Раковите и Девиците

На 23 февруари започна моќен астролошки период кој носи промени во нашите животи. Астролозите советуваат следните 60 дена да ги искористиме максимално. Ова е период во...

Ракомет 24.02.21 | 21:57

Алушовски: Она што го покажавме во последните пет минути е победнички карактер

Тренерот РК Вардар Стевче Алушовски им честита на своите ракометари за борбата и потенцира дека карактерот на Вардар е она во последните пет минути . „Најпрво, би сакал...

Ракомет 24.02.21 | 21:55

Конечно победа во ЛШ: Вардар подобар од Еверлум

Македонскиот ракометен шампион Вардар стигна до првата победа во Лигата на шампионите по пауза од четири месеци, откако вечерва славеше на вториот меч во четири дена...

Македонија 24.02.21 | 21:50

Јовески: Постои можност да се замени мерката куќен притвор со потешка по пресудата

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески најави можност за промена на мерката куќен притвор за Сашо Мијалков по изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“....

Македонија 24.02.21 | 21:45

Мицкоски од Кочани: Правдата ќе победи кога Заев ќе падне, а македонската пролет доаѓа!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва престојува во Кочани. Да ставиме крај на тоа мафијата да одлучува за нашите судбини. Местото на криминалците...

Македонија 24.02.21 | 21:41

Мицкоски: Партиски оглас за државни попишувачи, од Месечината се гледа дека овој попис на власта е фалсификат

Најдобар доказ дека пописот ќе биде политичка, а не статистичка операција, смета претседаетлот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, е веста дека СДСМ регрутира партиски...

Кошарка 24.02.21 | 21:27

Пораз во драматичен финиш на ТФТ во БИБЛ лигата

Кошаркарите на ТФТ Скопје вечерва претрпеа  пораз на домашен терен од Берое со 87:83 во премиерниот натпревар од вториот дел на групната фаза во БИБЛ лигата. Македонскиот...

Свет 24.02.21 | 21:23

Унгарија: Три четвртини од вработените би продолжиле да работат од дома

Три четвртини од вработените Унгарци, кои учествуваа во истражувањето на Reacty Digital, изјавија дека би сакале да продолжат да работат од дома најмалку еден ден во неделата,...

Македонија 24.02.21 | 21:06

Државата – тоа е СДСМ: Пописот „европски“, попишувачите партиски

Иако Државниот завод за статистика објави конкурс за попишувачи во кој не беше наведено како услов дека кандидатите треба да имаат партиска книшка, СДСм се погрижи...

Македонија 24.02.21 | 20:55

Заев ѝ се заблагодари на Србија и за овие 3510 вакцини

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук во име на македонската Влада и граѓаните упати „искрена благодарност до народот на пријателска Србија, до претседателот Александар...