сабота, 23 јануари 2021
Фудбал 23.01.21 | 23:49

Вестите му се опсесија: Партнерката на Буфон oткри што прави во кревет

Иларија Д Амико, партерката на Џиџи Буфон ги откри неговите навики во кревет. Покрај сексуалниот живот кој им бил одличен 47 годишната поранешна новинарка вели дека тој...

Кошарка 23.01.21 | 23:27

Поранешната кошаркарка Дабовиќ ги покажа тетоважите на меѓуножјето

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ решила да се соголи до гола кожа таа објави фотографија настаната во лето во кое го покажа во целост своето меѓуножје и...

Филм 23.01.21 | 23:15

Преслава од Преспав гола во Банско

Јана Маринова е една од најпопуларните бугарски актерки. На македонската публика и стана позната по улогата на газдарицата Преслава во серијата Преспав. Деновиве Јана...

Свет 23.01.21 | 23:04

Протестант со рогови се појави и во Москва

На денешниот протест во Москва против апсењето на опозиционерот Алексеј Навални, демонстрант беше виден идентично облечен како еден од оние што ги обележаа протестите...

Твитови 23.01.21 | 22:53

Дојде живот и за Треска


Македонија 23.01.21 | 22:44

Aрсовски со одговор до МЗ и Филипче: Премиерката Брнабиќ изјави дека илегално се вакцинира, пративте ли демант до неа?

Гледам Министерство за здравство бараат извинување од мене и колегата Антонијо Милошоски што сме објавиле изјава на српската премиерка Брнабиќ, која во една реченица...

Црна хроника 23.01.21 | 22:30

Четири автомобили се судрија во близина на бензиската во Влае

Четири автомобили се судрија вечерва на булеварот Партизанска во Влае во близина на бензинската станица на „Макпетрол“, објави А1он. Очевидци велат во сообраќајката...

Македонија 23.01.21 | 22:23

Се спрема за конгрес: Заев го ажурираше членството во СДСМ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го ажурирал своето членство во неговата партија преку новиот систем, кој овозможува и активна регистрација. На 21 март партијата ќе...

Црна хроника 23.01.21 | 22:14

Удавениот во Пчиња бил три дена исчезнат

 Во близина на мостот на автопатот Велес – Катланово, во водите на реката Пчиња, бил пронајден починат С.П.(73) од Катланово. Седумдесет и тригодишниот маж бил пријавен...

Црна хроника 23.01.21 | 22:04

Пожар во стан во Охрид

Вчера околу 07.00 часот во СВР Охрид, пријавен е пожар во стан на улицата „Карпош Војвода“, сопственост на К.Џ.(70) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. –...

Македонија 23.01.21 | 21:53

Ѓоргиев: Придавката „македонски“ била и ќе биде дел од записниците

Придавката македонски била и ќе биде дел од записниците од состаноците на Мешовитата комисија на македонските и бугарските експерти, изјави за ТВ Канал 5 Драги Ѓоргиев,...

Балкан 23.01.21 | 21:33

Се сеќавате на Слави Трифонов: Шоумен и радикал кој за Македонците вели дека се Бугари ќе биде новиот партнер на Борисов

Според последните анкети партијата на Бојко Борисов ќе освои најмногу гласови на изборите во Бугарија.Но, тоа нема да му биде доволно да направи влада и ќе му треба коалициски...

Ракомет 23.01.21 | 21:18

Хрватска изгуби, Червар збесна и поднесе оставка

Хрватска загуби од Аргентина со 23-19 и многу е блиску до елиминација на Светското првенство.Селекторот Лино Червар по поразот поднесе оставка на функцијата и порача...

Црна хроника 23.01.21 | 21:11

Прилепчанец силувал 15 годишно девојче

НККР при ОВР Прилеп денеска против Р.П.(46) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело  “обљуба со злоупотреба на положбата” по член 189 од КЗ на РСМ,...

Македонија 23.01.21 | 21:03

Мицкоски прашува: Нели идентитетот беше „бетон“?

Нели идентитетот беше “бетон” и “не се преговара за идентитетските прашања” со источниот сосед? За ова ли се менуваше член на историската комисија?Нели придавката...

Македонија 23.01.21 | 20:46

Mинистерство за здравство демантира дека има илегално вакцинирање

Министерството за здравство денеска преку соопштение изрази жалење што најголемата опозициска партија во државата во период на воведување КОВИД вакцинација, како...

Македонија 23.01.21 | 20:36

Македонската комисија демантира дека од записниците е избришано „македонски“

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име Република Македонија и дека придавката „македонски“ ќе се...

Балкан 23.01.21 | 20:24

Додека Заев и Филипче се уште чекаат: Србија почна масовна вакцинација

Граѓаните на Србија можат масовно да се вакцинираат на повеќе од 300 пунктови од кои најголем е на белградскиот саем. Тие може да бираат меѓу четири вакцини а најголем...

Свет 23.01.21 | 20:13

Добитното ливче од милијарда долари е купено во Детроит

Добитниот тикет на американската лотарија кој изнесува награда од 1,05 милијарди долари е купен во една продавница на компанијата „Крогер“ во предградие на Детроит,...

Фудбал 23.01.21 | 20:01

Aрсенал го допре дното

Англискиот ФА куп сезонава ќе добие нов владетел, откако бранителот на трофејот Арсенал загуби попладнево во шеснаесетфиналето од Саутемптон со 1:0. Домаќините обезбедија...