петок, 22 јануари 2021
Фудбал 22.01.21 | 23:59

Нејмар има вкус: Ова е неговата нова девојка

Бразилецот Нејмар можеби нема среќа на теренот но има во креветот.Негова нова љубов е аргентинската пејачка Емилија Мернес. Таа има 24 години и со Нејмар се запознале...

Здравје 22.01.21 | 23:50

Што е разликата од ФФП2 до обична маска

Во Германија и Австрија станаа задолжителни ФФП2 маските. Обичните маски ги заштитуваат останатите, но маските ФФП2 ги заштитуваат и оние што ги носат маските. Овие...

Македонија 22.01.21 | 23:40

Во Охридското езеро риби се ловат со мрежи

„Охридска пастрмка- Кратка хорор приказна“ е насловот на видеото кое нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид го објави, а на кое се гледаат како се поставени мрежи за...

Скопје 22.01.21 | 23:25

Шилегов се правда за Треска: ДУП-от е веќе донесен

Деталниот урбанискитчки план за просторот кај езерото Треска е веќе донесен и тоа што моментално се случува таму веројатно е негова имплементација, вели во вечерашното...

Македонија 22.01.21 | 23:07

ВМРО-ДПМНЕ очекува Пендаровски да не го потпише Законот за попис

За жал Власта сака да прави политички попис. Ние како опозициска партија дадовме шанса за заеднички да седнеме и да донесеме заедничко прифатливо решение.  Ниту тоа...

Македонија 22.01.21 | 22:55

Заев: Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај

Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај“, рече премиерот Заев одговарајќи на прашањето дали со своето сведочење ги амнестирал учесниците во упадот...

Македонија 22.01.21 | 22:39

Германската амбасадорка јасна: Договорот со Бугарија мора да се спроведе

Меѓу Македонија и Бугарија има добрососедски односи. Бугарија прва ја призна  Македонија како независна и е силен поддржувач на европеизацијата на целиот регион, особено...

Скопје 22.01.21 | 22:17

Тик-токерот“ со албанското знаме фотографиран со Заев

Откако на социјалната мрежа „Тик-ток“ се појави видео лик како со своето Ауди се фали дека го опремил со албанско знаме кое излегува и од багажникот, се појавија нови...

Фудбал 22.01.21 | 21:55

Големо засилување: Бразилска самба во Шкендија

Бразилскиот напаѓач Игор Вандерсон да Силва е нов член на есенскиот шампион во Првата македонска фудбалска лига Шкендија, соопшти вечерва прволигашот од Тетово. Дваесетичетиригодишниот...

Македонија 22.01.21 | 21:47

На локалните избори ќе има отворени листи

Како Министерство ние строго инсистираме да се отворат листите. Не само што ќе ја демократизираме локалната политичката сцена, туку во локалните совети ќе ставиме луѓе...

Свет 22.01.21 | 21:25

Бил Гејтс се вакцинираше на 65 години

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на Твитер и објави фотографија. Гејтс наполни 65 години,...

Свет 22.01.21 | 21:19

Иванка Трапм се пресели во луксузен апартман на Мајами

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштија Вашингтон и заминаа во Мајами каде рентаат...

Македонија 22.01.21 | 21:08

Заев: Историјата на мојот македонски народ, историјата на мојот македонски јазик е исто така идентитетско прашање

Владата има единствен став за дијалогот со Бугарија и дефинитивно ние во овој период треба да работиме на Акцискиот план, кој значи создавање позитивна клима, унапредување...

Свет 22.01.21 | 20:54

Доаѓаат две нови кинески вакцини

Светската здравствена организација следната недела ќе почне да ја разгледува можноста за одобрување за итна употреба на две кинески вакцини против коронавирусот,...

Македонија 22.01.21 | 20:44

Заев: Пописот е статистичка операција

„Пописот е толку сериозна статистичка операција која што ја идентификувам со државничката одговорност на граѓаните“, истакна претседателот на Владата Зоран Заев...

Македонија 22.01.21 | 20:33

Заев ќе давал повеќе пари во судството и обвинителството

Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај“, рече премиерот Заев одговарајќи на прашањето дали со своето сведочење ги амнестирал учесниците во упадот...

Македонија 22.01.21 | 20:24

Николоски: Во ЕУ многу добро знаат за корупцијата во земјава и дека братот на премиерот е во бизнис

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна на тоа што е разговарано на средбите...

Македонија 22.01.21 | 20:15

Николоски: Не паметам дека лидер на СДСМ од опозиција се сретнал со премиер на земја-членка на ЕУ

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во вестите на Сител истакна дека не памети лидер на СДСМ во опозиција да се сретнал со премиер...

Македонија 22.01.21 | 20:10

Николоски : Премиерите испратија три пораки, силна поддршка за Македонија, загриженост поради ветото од Бугарија и недостатокот на реформи

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна на пораките кои ги добиле од трите...

Естрада 22.01.21 | 19:54

Поранешната на Кајмакоски се соблече на Попова Шапка

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски гради музичка кариера и прави смели потези на социјалните мрежи.Taа се соблече полугола на Попова Шапка. На Инстаграм таа има...