четврток, 14 јануари 2021
Ракомет 14.01.21 | 21:05

Заев: Ќе ве бодриме од нашите домови и ќе ви бидеме поддршка во секој миг од натпреварите

Ви посакуваме победа во дуелот со Шведска и голем успех на Мундијалот. Веруваме во вас и горди сме што ќе го пренесете македонскиот спортски дух во светски рамки, напиша...

Здравје Свет 14.01.21 | 21:03

Директорот на „Модерна“ вели дека светот ќе мора да живее со корона вирусот засекогаш

Многу водечки здравствени експерти сметаат дека постои голема веројатност оти Ковид-19 ќе стане ендемска болест, односно дека ќе биде трајно присутна, но веројатно во...

Балкан 14.01.21 | 20:54

Разголена манекенка стана почесен конзул во Бугарија: Сопругот и е бизнисмен другар на Борисов

Бугарија ја тресе конзуслки скандал по одлуката Виолета Сечкова да биде именувана за почесен конзул на Јужна Кореја во земјата. Како што реагираат бугарските медиуми,...

Ракомет 14.01.21 | 20:49

Ракометарите дебитираат на Светското првенство: Навивајте за нас! ЗА МАКЕДОНИЈА!!

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) со инспиративна видео порака ги мотивира нашите репрезентативци, кои во моментов го играат првиот натпревар на Светското...

Свет 14.01.21 | 20:45

Бизарна постапка на демократски конгресмен за време на отповикувањето на Трамп во Конгресот

Американскиот конгресмен, Дејвид Цицилин, имаше бизарна незгода за време на расправата во Претставничкиот дом на Конгресот за отповикување на Доналд Трамп. Демократот...

Македонија 14.01.21 | 20:36

Мицкоски: Каракачанов и Захариева потврдија дека има дополнителни 12 барања од Бугарија кои Заев ги крие од јавноста, а власта уште го лаже народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во Централниот дневник на ТВ Сител, во одно на дополнителните 12 барања од Бугарија, истакна дека тој уште во октомври јавно кажал дека...

Македонија 14.01.21 | 20:29

Мицкоски: Граѓаните се изначекаа вакцини против корона умирајќи, додека земјите од регионот на големо вршат вакцинација

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостувањето во дневникот на Сител ТВ истакна дека додека сите околу Македонија се вакцинираат, нашата Влада доцни...

Македонија 14.01.21 | 20:20

Мицкоски: Не постои цена по која можам да прифатам дека до 1945 година Македонците биле Бугари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во централниот дневник на Сител, одговарајќи на прашањето дали би седнал да разговара со власта за да се изнајде национален...

Македонија 14.01.21 | 20:11

Мицкоски: Пописот се турка на сила, ние застанавме на страната на народот и вистината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во дневникот на Сител,истакна дека пописот насилно се турка, но и дека неговата партија со своето дејствување е на страната...

Македонија 14.01.21 | 19:53

Зафировски: Полициската акција во Вевчани е планирана многу поодамна, директорот на БЈБ ја издал наредбата

Поранешниот потпретседателот на Интегра, Воислав Зафировски, за време на гостување во емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа во врска со акцијата на полицијата спроведена...

Македонија 14.01.21 | 19:44

Мицкоски: Власта пописот го форсира како политичка, а не статистичка операција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостување во вестите на Сител истакна дека со законот за попис, власта прави насилство врз граѓаните на Македонија. На сила...

Естрада 14.01.21 | 19:35

Френк Сталоне: Никогаш не сум му бил љубоморен на брат ми

Додека неговиот постар брат Силвестер Сталоне е една од најпознатите sвезда на холивудската А-листа, Френк Сталоне вели дека никогаш не почувствувал дека е во неговата...

Балкан 14.01.21 | 19:21

Србија добива четири авиони „Миг-29“ од Белорусија

Српската армија ќе добие на подарок четирите авиони „Миг-29“, од Белорусија, кои треба да бидат испорачани во следните неколку недели. Авионите се модернизирани во...

Македонија 14.01.21 | 19:07

Бесценети македонски артефакти и икони на нелегалните пазари ширум светот

Дваесетина украдени икони веќе неколку години фаќаат прашина во витрините во два музеи во Албанија, чекајќи тамошните власти да донесат одлука за нивната судбина. Станува...

Останати спортови 14.01.21 | 18:58

„Каќуша“ е привремена химна на руските спортисти

Руските спортисти ја предложија народната песна „Каќуша“ како своја привремена химна на големите меѓународни натпреварувања до 2022 година, јави вечерва агенцијата...

Македонија 14.01.21 | 18:46

396 нови случаи на ковид-19, починаа 15 лица, меѓу нив и пациент на 33 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-198, Куманово-12, Штип-12,...

Астро 14.01.21 | 18:38

Животна промена до први февруари за три хороскопски знаци!

ДЕВИЦА Припадниците на овој хороскопски знак конечно ќе наидат на разбирање од партнерот и ќе почувствуваат хармонија во домот. Кај некои претставници можна е и возбудлива...

Македонија 14.01.21 | 18:30

Милошоски: Тешко на болните и лекарите со вакви манипулации

Заев му се заблагодарил на Бојко за вакцините💉 Венко се сликаше со Бојко, но не сме добиле 👎 Тешко на болните и лекарите со вакви манипулации❗, коментира на фејсбук...

Македонија 14.01.21 | 18:15

Мицкоски вечерва гостин во вестите на „Сител“ во 19

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе биде гостин во вестите на ТВ Сител во 19 часот. Следете ме, порача Мицкоски на фејсбук. Вечерва гостувам во вестите...

Здравје 14.01.21 | 18:08

98-годишниот дедо Киро од Демир Капија излекуван од ковид-19 ја напушти Инфективната клиника

По дваесет дена лекување, инфективната Клиника денеска ја напушти еден од најстарите пациенти досега излечен од Ковид 19 – 98 годишниот Киро Ристов од Демир Капија, објави...