недела, 29 ноември 2020
Свет 29.11.20 | 23:54

Трамп даде интервју во живо во кое не го признава поразот на изборите

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во траење...

Музика 29.11.20 | 23:43

Мајли Сајрус за карантинот: Трезна сум веќе 27 дена

Карантинот за време на пандемијата на вирусот корона е тежок период за музичката ѕвезда Мајли Сајрус. Во едно интервју за магазинот „Ел“, таа открива дека и е тешко...

Филм 29.11.20 | 23:35

По цел месец сопругата ја објави вистинската причина за смртта на Шон Конери

На 31 октомври на Бахамите, почина легендарниот шкотски актер, кој се прослави со улогата на Џејмс Бонд – Шон Конери, а сега конечно се открива причината за смртта. Според...

Музика 29.11.20 | 23:27

Сузана Гавазова со секси домашен танц ги запали социјалните мрежи

Фолк-пејачката Сузана Гавазова, која важи за една од најатpaктивните фолк пејачки на нашата сцена, ја вжeшти атмосферата на социјалните мрежи. Облечена во тесна облека...

Калеидоскоп 29.11.20 | 23:11

Холандскиот претседател дава пример: На работа оди со велосипед, како обичен човек

На социјалните мрежи се шири видео на кое претседателот на Холандија, Марк Руте дава пример на граѓаните. На видеото се гледа како Руте, се движи кон работното место...

Астро 29.11.20 | 22:59

За овие три хороскопски знаци љубовта ќе цвета во декември

На некои знаци конечно ќе им се отвори вратата што долго време посакуваат да ја видат отворена. Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат,...

Естрада 29.11.20 | 22:51

Горан Пандев е Маж на годината за 2020 година

Горан Пандев е официјално избран за Маж на годината за 2020 година во избор на овогодинешното издание на официјалниот избор на Мажи на годината во Македонија. Овогодинешното...

Свет 29.11.20 | 22:39

Економисти пресметале дека Германија за бизнисите исплаќа 10 милијарди помош повеќе од што треба

Германскиот Економски институт направи анализа според која Германија исплаќа десет милијарди долари повеќе отколку што е потребно кон малите бизниси како помош за...

Естрада 29.11.20 | 22:31

Карлеуша шокира со новото чудно модно издание

Јелена Карлеуша повторно успеа да изненад и шокира своите фанови на социјалните мрежи со своето модно издание. Јелена покажува чудна модна креација, која иако делува...

Балкан 29.11.20 | 22:15

Блинкен: Сакавме Милошевиќ да се откаже од идејата за ширење, а не да го загуби животот…

Новиот американски претседател, Џо Бајден, ги одбра луѓето кои ќе бидат на клучните позиции во новата администрација. На местото на државниот секретар, кое е едно од...

Фудбал 29.11.20 | 22:07

Болеста го победи: Почина легендарниот фудбалер на Сенегал

Папа Буба Диоп, еден од најдобрите фудалери на Сенегал и еден од хероите на Светското првенство во Сенегал 2002 година почина по долго боледување. Тој имаше само 42 години. Буба...

Македонија 29.11.20 | 21:53

Мицкоски: Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, јавно бара од Влдата да испрати барем една реакција на навредите што политичари од Бугарија ги испраќаат на сметка на македонскиот...

Свет 29.11.20 | 21:44

Иран најави напад врз Израел како одмазда за убиството на иранскиот научник

Советникот на врховниот ирански верски лидер, Али Хамнеи, Камал Харази, побара Иран да даде „промислен и одлучен одговор“ за убиството на најдобриот ирански нуклеарен...

Македонија 29.11.20 | 21:23

Освен во Скопје, критично во Прилеп, Куманово, Тетово и Гостивар

Уште еден црн ден за Македонија во кој починале 32 лица за 24 часа од корона вирусот. Единаесет пациенти од Скопје (73, 68, 72, 83, 77, 78, 62, 63, 88, 55, 56г), четири од Куманово (89, 95, 63,...

Скопје 29.11.20 | 21:14

Починати 11 скопјани на возраст од 55 до 88 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје се починати единаесет пациенти на возраст од  73, 68, 72, 83, 77, 78, 62, 63, 88, 55, 56 години. Регистрирани...

Македонија 29.11.20 | 21:08

Села: Бугарија има територијални претензии кон Македонија

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, смета дека Бугарија се уште има територијални претензии кон Македонија. Села додава дека политичките случувања во регионот,...

Македонија 29.11.20 | 20:59

Нови 820 заразени и 32 починати од Ковид-19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на Kовид-19 во: Скопје-279, Куманово-49, Штип-39,...

Балкан 29.11.20 | 20:48

Брнабиќ: Србија еднострано ја повлекува одлуката за протерување на амбасадорот на Црна Гора

Српската премиерка Ана Брнабиќ, по состанокот со претседателот Александар Вучиќ и министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ, најави дека Србија еднострано...

Македонија 29.11.20 | 20:39

Кирацовски за Фокус: Ако опстои бугарското вето, Димитров да поднесе достоинствена оставка

Поранешниот генерален секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, во интервју за „Фокус“ вели дека вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров треба...

Кошарка 29.11.20 | 20:15

Ја усвоиле од Косово: Семеjството Дивац, Петра ја сака како родена ќерка

Поранешниот кошаркар Владе Дивац покрај богатството може да се пофали и со својата хумана страна. Тој и неговата сопруга Снежана имаат два сина Матеја и Лука. Но брачниот...