четврток, 26 ноември 2020
Македонија 26.11.20 | 23:55

Утре блокади во Куманово, Тетово, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид – граѓаните против пробугарските ставови на Заев

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е став на...

Македонија 26.11.20 | 23:32

Kревети и кислород нема, паравани меѓу живите и мртвите – ете тоа нека обезбедат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде што ја повика Владата и здравствените  власти да се обезбедата кревети...

Македонија 26.11.20 | 23:24

Мицкоски: Во право е Заев кога вика дека со мене не може да се договори, зашто јас со криминалот договор не правам

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата на ТВ 21 посочи дека тој веќе четири години е предмет на најбрутална црна...

Македонија 26.11.20 | 23:18

Мицкоски објави Меѓународен мировен договор: Бугарија е фашистички окупатор и треба да плаќа воени репарации, гарантор е САД

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде Бугарија стои...

Македонија 26.11.20 | 23:03

Ако Заев склучи штетен договор со Бугарија, ВМРО нема намера тоа да го почитува

Од студиото на ТВ21 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати апел на 8 декември Македонија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ, зашто, како што...

Економија 26.11.20 | 23:02

Мицкоски со нов скандал – Дали полициски службеник менувал белешки за случај во РЕК Битола, бидејќи се споменувале имиња блиски до фамилијата Заеви

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата Клик Плус обелододени нов скандал каде посочува дали висок полициски финкционер на...

Македонија 26.11.20 | 22:47

Мицкоски: Ќе поднесеме предлог за гласање доверба на владата на Заев

Ценам дека сите овие порази кои се случуваат на македонската политичка сцена, а кои се резултат на незнаењето, или неработата, или ограничените капацитети на одговорните,...

Македонија 26.11.20 | 22:44

Цветковски: Го следевте ли предлогот на Пендаровски за лидерска? Мицкоски: Не, па нели тој е неискусен

Вечерва во емисијата Клик Плус каде гостуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прашање на новинарот Цветковски што мисли тој за изјавата на претседателот...

Македонија 26.11.20 | 22:42

За да му помогне на чичко си, битолчанец обезбедил кислород за сите во Битолската болница

Битолчанец кој на своја кожа го почувствувал хоророт во Битолската болница сведочи дека чадорот во тоалетот е само капка во жабокречината. Додека бев хоспитализиран...

Македонија 26.11.20 | 22:29

Мицкоски: Го повикувам Заев да донесеме декларација за заштита на јазикот и идентитетот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде што уште еднаш го повика премиерот Зоран Заев дека ако е искрен и ако...

Македонија 26.11.20 | 22:26

Оваа слика е од убиството на дедо ми: Додека пукала „администрацијата“, извикувала „Еве ти ја слободата“

На скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската БГНЕС реагира и правнуката на народниот херој Раде Јовчевски Корчагин, Кали Ковчевска. Како внука на Раде Јовчевски-...

Македонија 26.11.20 | 22:17

Мицкоски: Не смее да преговара нешто што не е за преговарање, Заев се однесува како пропаднат коцкар

За да седнеме да преговараме, мора да се водиме по историските факти. Не смееме да седнеме на маса и да преговараме за нешто што не е за преговарање. Како дојдовме во оваа...

Македонија 26.11.20 | 22:11

Мицкоски: Она што сега го збори Заев за Бугарија, пред 4 години им го ветувал во Софија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата Клик Плус рече дека сето она кое Зоран Заев денес го збори во јавноста за Бугарија...

Македонија 26.11.20 | 22:08

Mицкоски: Тврдењето дека во Струмица и Петрич зборуваат ист јазик е глупост на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде што посочи дека тврдењето на Заев дека народот во Струмица и...

Македонија 26.11.20 | 22:07

И портпаролката на СДСМ во одбрана на Заев: Проблемите и отворените прашања треба да се решаваат храбро

И портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска застана во одбрана на Зоран Заев. Она што ја разликува од другите приврзаници на Заев е што таа не го брани лиферувајќи го партиското...

Македонија 26.11.20 | 22:05

Мицкоски: Македонската јавност е згрозена од Заев, треба да се дејствува

Право на протест е право на сите граѓани, а сега по изјавите на Зоран Заев, сега мора да се дејствува, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето...

Македонија 26.11.20 | 22:03

Снимка од дрон: Вие, другаре Заев, немате знаење, интегритет и кредибилитет да го водите овој народ и оваа земја

 Вие, другаре Заев, немате знаење, интегритет и кредибилитет да го водите овој народ и оваа земја. И затоа повлечете се! Знам дека мене како „неваша“- нема да ме послушате....

Македонија 26.11.20 | 21:58

Мисајловски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на седници на кои власта сака да помине закони кои се штетни за народот

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше и што понатаму ќе прави пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собрание...

Македонија 26.11.20 | 21:56

И Брат Љубе свири по нотите на Заев, бара отворање на архивите на УДБА

Храброста на политичарите да ја кажат вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика, порачува лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски...

Македонија 26.11.20 | 21:54

Илиевски: Захариева сака да не испровоцира, за да може потоа да каже: „Ах овие Македонците вреѓаат, нема ЕУ за нив“.

Захариева има две поенти денес: 1. Ќе ја блокирала Македонија поради говорот на омраза кон Бугарија и 2. Бугарија кон Македонија била како Шпанија кон шпанските колонии...