петок, 30 октомври 2020
Калеидоскоп 30.10.20 | 23:58

Ќе ме убие татко ми: „Фраер“ се плаши дека го слупал Поршето

Во Белград се случи несекојдневен настан. Луксузно „ Порше Панамера“ со златна боја која го управувало младо момче доживеа сообраќајна нереќа како резултат на невнимание...

Балкан 30.10.20 | 23:46

Низ него се шета со електрични возила: Во Белград отворен најголемиот шопинг мол во Европа

Во Белград е отворен еден од најголемите шопинг молови во Европа. Се вика „Галерија“ и изгледа навистина импозантно.Речиси е невозможно да се прошета за еден ден па...

Балкан 30.10.20 | 23:30

Тоа му била последна желба: Амфилохије се причестил и веднаш починал

Митрополититот црногорски Амфилохије кој почина од корона со денови бил во тешка состојба.Тој пред смртта имал само една една желба-да се причести. Тоа во Клиничкиот...

Македонија 30.10.20 | 23:16

Даниловски бара да се прави разлика од тие што умреле од Ковид и со Ковид

Епидемиологот Драган Данаиловски при вечерашното гостување во емисијата 360 степени и препорача на Комисијата за заразни болести да го смени начинот на водење статистика...

Македонија 30.10.20 | 23:02

Героски: Заебете корона, за СДСМ приоритет е да се легализира џоинтот

Новинарот Бранко Героски на Фејсбук се шегува дека за СДСМ сега не е приоритет короната и справуваето со големиот број заразени туку легализацијата на џоинотот  

Македонија 30.10.20 | 22:50

Маска само за пред камери: Караџовски штом заврши снимањето веднаш ја вади

Претседателот на комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски денес беше гостин во емисијата „Само интевју“ на Канал 5 телевизија. Имено Караџовски изминатите...

Фудбал 30.10.20 | 22:38

Иако беше донесен како големо засилување: Ерисен не се изнаигра во Интер

Играчот од средниот ред на Интер, Кристијан Ериксен проговори зошто добива мала минутажа за „нероазурите“. Прашајте го тренерот за тоа. Јавете му се на Конте и разговарајте...

Свет 30.10.20 | 22:14

Денеска половина милион новозаразени, од кои речиси илјада во Македонија

Повеќе од 505.000 нови случаи на заразени со новиот коронавирус се регистрирани во светот во последните 24 часа, што е најмногу за еден ден од почетокот на пандемијата, соопшти...

Македонија 30.10.20 | 22:05

На првиот ден како министер роднини на Бочварски добиле тендер во општина Штип

На Твитер профилот „Рајна Бурева“ се појави статус во кој се тврди дека на првиот ден како министер во владата блиски роднини на министерот за транспорт и врски Благој...

Македонија 30.10.20 | 21:55

Мицкоски со сочуство за трагедијата во Турција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење за трагедијата со која се соочи Турција со катастрофалниот земјотрес. Како жител на Скопје – град кој ја почувствувал жестината...

Останати спортови 30.10.20 | 21:42

Не му оди: Ноле испадна и во Виена

Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Виена загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со резултат 2:6, 1:6. Средбата траеше 1 час и 10...

Македонија 30.10.20 | 21:31

Да се потсетиме: Филипче во мај ни велеше дека ги живееме последните недели од короната

На социјалните мрежи се појави извадок од весник од 15 мај оваа година каде што министерот Филипче тврдеше дека ги живееме последните недели од ковид-19. Тоа беше периодот...

Македонија 30.10.20 | 21:29

Цело Куманово „ес-де-ес“: Oд 46 села, 43 немаат вода призна Димитриевски

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вечерва при своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ посочи дека тој не е виновен како градоначалник што Куманово...

Македонија 30.10.20 | 21:18

Заев, Филипче, баталете ПР… Ваквата неспособност не е повеќе за лутење, за жалење е

Заев, Филипче, баталете ПР…Овде се работи за животите на луѓето, им се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по објавувањето на денешните високи...

Македонија 30.10.20 | 21:09

Апелација ја намали затворската казна за Бобан Илиќ за прегазувањето на малиот Алмир

Апелациониот суд во Скопје ја намали казната на Бобан Илиќ, осуден за прегазувањето на малиот Алмир Алиу во Куманово, потврдуваат од судот за ТВ24. Причините за намалување...

Македонија 30.10.20 | 20:57

Караџовски: Во опција се сите мерки, па и целосно затворање на државата

Размислуваме за сите мерки, вклучувајќи локално, регионално, па дури и целосно затворање на државата, рече во вечерашното гостување во „Трилинг“ на 24 вести претседателот...

Македонија 30.10.20 | 20:54

Димитриевски контра Заев: Граѓаните бараат владеење на право, а во Македонија нема

Граѓаните бараат владеење на право, а во Македонија нема и затоа се иселуваат од државата, рече во вечерашната емисија „Што не е јасно“ кумановскиот градоначалник...

Македонија 30.10.20 | 20:36

Караџовски: Заради оние кои не ги почитуваат мерките стигнавме до овие бројки

Сите сме во опасност од kовид-19, постарите генерации се поизложени, но може да почине и човек без хронично заболување. Ова е опасно заразување, да не се занесуваме, нагласи...

Македонија 30.10.20 | 20:35

Ѓорчев: Неснаоѓањето на владата граѓаните буквално го плаќаат со нивните животи

Состојбата е катастрофална и нема зборови кои што ќе можат тоа да го ублажат, да го разубават или владини мерки какви што не се носат а кои што ќе можат да ја подобрат...

Македонија 30.10.20 | 20:28

Душко Млекарот екстрадиран од Германија

По барање на македонските правосудни органи Душко Илиевски, во јавноста познат како Душко Млекарот, е екстрадиран во Македонија. Илиевски е спроведен од Германија за...