понеделник, 21 септември 2020
Балкан 21.09.20 | 23:46

Гренел пристигна во Белград, на аеродром го пречека Брнабиќ

Специјалниот советник на американскиот претседател, Ричард Гренел и делегација на американската Развојна финансиска корпорација (ДФЦ) пристигнаа во Белград на дводневна...

Македонија 21.09.20 | 23:23

Почина деветмесечно дете во струмичката болница, полицијата спречи напад врз лекарите

На детското одделение при струмичката болница попладнево околу 16 часот починало деветмесечно дете од село Банско, а со правовремена интервенција на полицијата е спречен...

Македонија 21.09.20 | 23:15

Сашо Тасевски: СДСМ го излажа народот, испогани сѐ што е македонско и ја укина Македонија

При гостување во дебатната емисија „Само вистина“, актерот Сашо Тасевски зборуваше за штетниот договор на Република Македонија со Бугарија, како и за распродажбата...

Македонија 21.09.20 | 23:09

Николоски: Целиот случај околу ШИК Јелак мириса на корупција

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата „360 Степени“ на Алсат М телевизија, вели дека постапката за носење на деталниот урбанистички...

Балкан 21.09.20 | 22:31

Во Србија за 24 часа има 30 новозаразени и двајца починати од Ковид-19

Во минатите 24 часа во Србија се потврдени 30 нови случаи на корона вирус. Во истиот период две лица починале од последици на Ковид-19. Тестирани се 5.275 лица. На апарати за...

Црна хроника 21.09.20 | 22:26

Двајца тешко повредени во сообраќaјна несреќа на патот Струмица-Радовиш

Вчера на патот Струмица – Радовиш се случила сообраќајка во која двајца се тешко повредени. На 20.09.2020 во 00.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека...

Свет 21.09.20 | 22:19

Шведска не препорачува вакцинирање против Ковид-19 за помладите од 18 години

Шведската Влада нема да препорача вакцинирање против корона вирусот за помладите од 18 години. Ваквата одлука е донесена поради сфаќањето дека децата го пренесуваат...

Македонија 21.09.20 | 22:13

Пановски: Мерките нагло се олабавија и сега веќе 2-3 месеци се нема контрола врз корона вирусот

Универзитетскиот професор д-р Никола Пановски во „Топ Тема“ на Телма истакна дека вакво покачување или таканаречен втор бран се очекувал во ноември, а не сега, но како...

Македонија 21.09.20 | 22:04

Јанушев се повлекува, Мизхари, Милошоски, Вело Марковски се нови членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Александар Николоски, Владо Мисајловски, Иван Иванов, Сергеј Попов, Никола Мицевски, Гордана Димитриевска-Кочоска, Рашела Мизрахи, Стефан Андоновски, Марија Андоновска,...

Сервиси 21.09.20 | 21:54

Од утре попладне ќе има зголемување на облачноста и услови за дожд

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови во западните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за појава на...

Македонија 21.09.20 | 21:39

Мицкоски понудил вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

На одржаниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски пред членовите на ЦК се осврнал на целокупното раководење со партијата од сите аспекти...

Интима 21.09.20 | 21:29

Позата 77 дава големо задоволство за двајцата, идеална е при утрински секс

Иако позата 69 е можеби најпопуларна секс позиција бидејќи во неа и двајцата партнери се задоволуваат истовремено, позата 77 е совршена за мрзлив утрински секс и пружа...

Македонија 21.09.20 | 21:20

(ВО ЖИВО) Обраќање на Христијан Мицкоски по завршениот ИК на партијата


Македонија 21.09.20 | 21:16

Заврши ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се обрати Христијан Мицкоски

Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во 21.20 часот ќе се обрати претседателот Христијан Мицкоски.

Македонија 21.09.20 | 20:58

Иако сега го негираат: Учениците во Бугарија во 1948 година учеле предмет „македонски јазик“

Негирањето на македонската нација, историја и јазик од страна на Бугарија нема никаква основа во реалноста, со оглед на тоа што токму бугарската држава официјално го...

Македонија 21.09.20 | 20:35

Средба Ахмети – Брнз: САД останува најсилен сојузник на Македонија

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнс, на која и пренел дека успешната соработка со САД...

Балкан 21.09.20 | 20:23

Ѓукановиќ: По изборите сите имаат причина да бидат задоволни

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, изјави дека присуството на набудувачката мисија на Европската мрежа на организации за набљудување на изборите (ЕНЕМО) било...

Твитови 21.09.20 | 20:05

Фрчат пендреци во Струмица, се тепаат Ајдуци

"Ајдуци" фановите на #Беласица незадоволни од досегашните резултати пустошат низ Струмица! https://t.co/a3soWfUomg — Footbla (@FootblaDigital) September 21, 2020

Свет 21.09.20 | 19:54

СЗО ја пофали и ѝ се заблагодари на Русија за развојот на безбедна и ефикасна вакцина против Ковид-19

Регионалниот директор за Европа на СЗО, Ханс Клуге, по состанокот со рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко, ја пофали Русија за напорите спроведени при развивањето...

Македонија 21.09.20 | 19:37

Палевски: Кадарот на ДУИ ќе ја угуши истрагата за нападот, Милајков ми се закануваше дека ќе ме стави во буре со киселина да не постојам

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, вели...