петок, 18 септември 2020
Калеидоскоп 18.09.20 | 23:44

Не е се како што изгледа: Брена сaкаше да се направи слаба, па искриви се околу себе!

Се изнагледавме летово фотографии од познатата пејачка Лепа Брена во бикини и мора да се каже дека за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се изгледа за таквиот...

Калеидоскоп 18.09.20 | 23:30

Парис Хилтон:Јас сум многу интелигентна,само се преправам дека сум глупава

Парис Хилтон, која на луѓето им е позната не само како богата наследничка, туку и по улогите во неколку филмови во кои главно играше ликови на „глупави русокоси“, откри...

Калеидоскоп 18.09.20 | 23:14

Да си ги залечат раните: Милица Тодоровиќ и Петар Стругар повторно заедно

Милица Тодоровиќ кога дознала дека нејзиното поранешно момче Петар Стругар бил нападнат од вработен веднаш го посетила актерот, па следило и смирување на парот, пишуваат...

Македонија 18.09.20 | 22:57

Димитров: Да може да не слуша, на Гоце Делчев нема да му се верува на кое дереџе сме во дискусијава

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во интервју за „360 Степени“ коментирајќи ги односите меѓу Македонија и Бугарија и работата на историската комисија...

Свет 18.09.20 | 22:47

Италија со најголем дневен број новозаразени со корона од почетокот на мај

Италија регистрира 1.907 нови случаи со коронавирус во последните 24 часа, најголемо дневно зголемување од почетокот на мај, соопшти денеска Министерството за здравство. Уште...

Интима 18.09.20 | 22:40

Жените мора да имаат волку оргазми неделно да за бидат здрави: Несторовиќ од корона се префрли на жени

Зошто сексот е важен за нас и што се случува во нашиот мозок кога ќе се за заљубиме, објасни д-р Бранимир Несторовиќ во една српска емисија. Како што тој вели, денес овој...

Македонија 18.09.20 | 22:23

Османи: Црвената линија е дека не може да има разговор за идентитетските прашања

Имаме точно зацртана цел и стратегија што сакаме да постигнеме и по која цена сакаме тоа да го постигнеме. Целта ни е постигнување консензус по однос на текстот на преговарачката...

Свет 18.09.20 | 22:16

За Германија и членките на ЕУ, проблемите меѓу Бугарија и Македонија не треба да се дел од преговарачката рамка

Ставот на Германија – актуелен претседавач со Европската унија, но и ставот на другите членки на Унијата, е дека билатералните проблеми не треба да се ставаат како дел...

Македонија 18.09.20 | 22:09

Трајановски: Јанкулоска е една од жртвите на политичкиот прогон кон ВМРО-ДПМНЕ

Власта продолжува со притисок и освета кон неистомислениците, судот под притисок носи политички одлуки, што во една демократски развиена држава не смее да се случи. Извршна...

Македонија 18.09.20 | 22:00

Ковачев: Нема никаков сомнеж дека Гоце Делечев по етничка определба бил Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во бугарско училиште во Кукуш, потоа во...

Свет 18.09.20 | 21:51

Франција руши рекорди: Бројот на заболени во еден ден, стигна до 13.000

Франција објави невидени 13.215 нови потврдени случаи на Ковид-19 во последните 24 часа. Министерството за здравство исто така соопшти дека вкупниот број на смртни случаи...

Естрада 18.09.20 | 21:30

Тие се сaтaна, свекрва ми ми велеше дека сум грда жена и лоша мајка: Тања Савиќ проговори за голготата нив која минува

Тања Савиќ прозбори за тоа низ што поминува, бидејќи нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата во Австралија без дозвола. Таа истакна дека 7 дена се немала...

Естрада 18.09.20 | 21:17

Најголема трагедија на естрадата, тага што не се заборава: Загинаа двајца од познатата рок група

На денешен ден, 18. септември, пред 34. години, двајца членови на една од најпопуларните и најнадежни групи на Балканот „Црвена јабука“ загинаа во сообраќајна несреќа. Членовите...

Свет 18.09.20 | 21:05

И Германија го бојкотира СЗО: Нема да набавуваат вакцини преку Светската здравствена организација

Германија денеска и се приклучила на Франција во одлуката да не ја купува потенцијалната вакцина против коронавирусот преку програмата на Светската здравствена организација,...

Калеидоскоп 18.09.20 | 21:00

Се ближи голем празник, обележан со црвено: Не се работи и не се започнува ништо

На 21 септември православните верници го прославуваат Рождество на Пресвета Богородица или во народот позната како Мала Богородица. Пресвета Дева Марија се роди од...

Балкан 18.09.20 | 20:44

Наместо власта во Македонија, Македонците во Албанија се грижат за еколошката катастрофа на Преспанското езеро

Продолжуваат реакциите по вчерашниот настап на Васил Стерјовски, единствениот пратеник од македонската партија, Македонска алијанса за европска интеграција, на пленарната...

Здравје 18.09.20 | 20:42

Европската агенција за лекови го одобри дексаметазон за лечење на ковид-19

Европската агенција за лекови го одобри користењето на дексаметазон за лечење на пациентите заболени од ковид-19 кои имаат проблеми со дишењето, отворајќи го патот тој...

Балкан 18.09.20 | 20:33

Крит го стресе силен земјотрес

Во морскиот дел јужно од грчкиот остров Крит, кусо пред 19.30 часот по локално време, беше регистриран земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтер, согласно податоците...

Естрада 18.09.20 | 20:25

Се омажи бившата на Шабан: Цуца го заборави кралот на народната музика

Пејачката и поранешна партнерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, Ивона Неговановиќ Цуца на својот Инстаграм објави фотографија на која е во венчаница, а...

Фудбал 18.09.20 | 20:15

Награда за учеството во ЛШ: Гасперини го продолжи договорот со Аталанта

Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини потпиша нов договор со клубот, тврди „Тутоспорт“. Договорот меѓу страните ќе се пресметува до 2023 година со можност за продолжување...