недела, 9 август 2020
Останати спортови 09.08.20 | 23:06

Фиона Феро победничка на ВТА турнирот во Палермо

Француската тенисерка Фиона Феро го освои првиот турнир кој по петмесечна пауза предизвикана од пандемијата, се одржа во Палермо, Италија. Таа вечерва во финалето ја...

Црна хроника 09.08.20 | 22:48

За три месеци регистрирани речиси 1.500 тешки кражби

Крадците не мируваат. Видеа и фотографии од безбедносни камери ги преплавија социјалните мрежи. Разбојниците немаат ниту страв, па се осудуваат да посегнат по вредните...

Фудбал 09.08.20 | 22:38

Коронавирусот се врати во Лигата на шампионите

Два члена на Атлетико Мадрид се позитивни на коронавирус, објавија вечерва шпанските медиуми на четири дена пред натпреварот со Лајпциг, во четвртфиналето од Лигата...

Музика 09.08.20 | 22:24

Бебе Реџа хоспитализирана, чека операција

Пејачката Бебе Реџа, поради тешка инфекција на синусите, ќе биде оперирана, пренесуваат албанските медиуми. Веста ја објави Реџа, наведувајќи дека повеќе денови не е...

Интима 09.08.20 | 22:09

Голтањето на спермата е здраво, тврдат група научници од Њујорк

Истражувањето спроведено на Универзитетот во Њујорк покажало дека оралниот секс е многу здрав зажените. Според студијата, оралното задоволување делува позитивно на...

Естрада 09.08.20 | 21:56

До пред некој месец колковите му откажуваа од тежината, денеска Дарко е непрепознатилив

Со секој изминат месец по операцијата на желудникот Дарко Лазиќ губи сè повеќе килограми. Досега српскиот пејач изгубил над килограми и ректо кој може да го препознае.   View...

Калеидоскоп 09.08.20 | 21:39

Момче си го запали пенисот во живо бидејќи фановите му наредиле

Кореанската јутјуб-ѕвезда Шин Тае Ил е познат по преносите во живо додека игра видеоигри заедно со неговите фанови. Во четвртокот, неговите следачи му смислија казна...

Скопје 09.08.20 | 21:24

Водата почна да ме носи, почнав да се давам, комшијата на раце ме спаси, вели 70-годишната Манда

Трагично ќе завршел обидот на 70-годишната Менда Маневска да го напушти својот дом откако синоќа Зелениково го зафати силно невреме. Река, цела река беше. Мене почна да...

Црна хроника 09.08.20 | 21:11

Инцидент помеѓу две семејства кај Градска, повредено дете

Вечерва кај ГОБ „Св. Наум Охридски“ во Центар настанал инцидент меѓу две семејства, по интервенирала и полицијата. Од МВР велат дека во близина на стара Градска болница...

Македонија 09.08.20 | 20:59

Директорката на ДЗСИ во самоизолација, заразен член на нејзиното семејство

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат доктор Ирина Бухова Сотирова е во 14-дневна самоизолација поради контакт со близок член на семејството,...

Македонија 09.08.20 | 20:47

Македонија на второ место по стапката на смртност од Ковид-19 во регионот

Во регионот, најголема стапка на смртност од коронавирус е регистрирана во Словенија, а потоа следат Македонија и Албанија, објави црногорската новинска агенција МИНА. Стапката...

Калеидоскоп 09.08.20 | 20:35

Беа во брак само 100 дена, но кога го пронашла ова во неговиот мобилен веднаш го предала на полицијата

По 100 дена поминати во брак со саканиот Ричард Купер, 21-годишната Моли Кларк од Северна Ирска го пријавила својот сопруг во полиција затоа што открила дека тајно снимал...

Македонија 09.08.20 | 20:23

Потврдени првите ковид-случаи од журките во Охрид

Тројца позитивни на ковид-19 коишто биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, јавува „Канал 5“ повикувајќи се на болнички извори. Заразените се со...

Калеидоскоп 09.08.20 | 20:10

Екплозијата срамни сè околу, но во православната црква во Бејрут негибнат остана олтарот

Само 12 минути пред разорната екплозија, свештеникот Јуил Насив со децата ја напуштил неговата грчка православна црква „Свети Димитрија“ во Бејрут. По силниот удар,...

Економија 09.08.20 | 19:58

Јовановиќ: Поскапувањето на струјата е политичка одлука

Поранешниот советник во Министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ, смета дека поскапувањето на струјата е политичка одлука, а уште повеќе го загрижува што тоа...

Свет 09.08.20 | 19:46

Светот брзо стига до 20 милиони заразени, на Балканот сè повеќе нови случаи

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 19.918.625 лица. Од нив починале 731.717, а оздравеле 12.801.311 луѓе. – Во последните 24 часа, во Србија...

Естрада 09.08.20 | 19:33

Свршеницата на Асланбеј кршела и вриштела низ хотел, сè поради Јелена Карлеуша

Без да знае, Јелена Карлеуша предизвикала вистински хаос во луксузниот ресорт каде беше сместена за време на одморот со ќерките Атина и Ника во Анталија. Како што пишуваат...

Македонија 09.08.20 | 19:20

Вице Заев реагира: Aко не е лага тоа што го тврдат, тогаш секој доказ или сомнеж да го пријават во ОЈО, јас сум подготвен да одговарам

По кој знае кој пат ВМРО-ДПМНЕ покажува колку се далеку од етиката, професионалноста и моралот и како со невиден аматеризам го доуништиваат она што останало во нивните...

Естрада 09.08.20 | 19:07

Тања Савиќ пет дена ги нема слушнато децата: Каде ќе им оди душата, ми ги блокираа повиците

Српската пејачка Тања Савиќ со месеци не е заедно со своите деца, кои поради коронакризата татко им ги зеде во Австралија, и тоа без нејзино знаење. Денеска таа на својот...

Балкан 09.08.20 | 18:55

Се зголемува бројот на заразени во Грција, најмногу во Атина, Солун и Халкидики

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 203 нови случаи на Ковид-19, што е рекордно висок број за земјата, но и број што од ден на ден се зголемува, јави дописничката...