понеделник, 3 август 2020
Останати спортови 03.08.20 | 23:59

И Мегрегор и фрли око: Каролина е најзгодната руска гимнастичарка

Руските жени знаеме дека се прекрасни, а Каролина Савјасанова е вистински доказ.Таа е една од најдобрите гимнастичарки која може да се пофали дека и добро заработува.Живее...

Фудбал 03.08.20 | 23:47

После Карлеуша ништо не му оди: Ниту еден клуб не го сака Огнен

Поранешниот љубовник на Јелена Карлеуша нема среќа во последно време.Откако се степа во центарот на Бања Лука сега има прблем и на професионален план. Откако одигра...

Свет 03.08.20 | 23:36

Исајас може да удри уште вечерва: На САД и се закнува нова бура

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап до федералните фондови...

Балкан 03.08.20 | 23:22

Базените на Косово затворени, газдите се закануваат дека ќе ја блокираат границата со Албанија

Сопствениците на базени за капење во Косово се заканија дека ќе ја блокираат границата со Албанија, доколку косовската влада не ја смени одлуката со која им се забранува...

Балкан 03.08.20 | 23:04

Се е исто како од негово време: Вака изгледа куќата во која се родил Тито

Заинтересираноста на обичните луѓе за ликот и делото на Јосип Броз Тито не се намалува. Речиси 40 години по неговата смрт многумина сакаат да дознаат каде Маршалот се...

Естрада 03.08.20 | 22:46

Анастасија го цитира Пабло Ескобар

Ќерката на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Анастасија знае да подели цитати од значајни личности на Инстагра.Овој пат таа сподели мисла од најголемиот нарко бос во историјата...

Фудбал 03.08.20 | 22:28

Oва е вистинскиот Роналдо: Пушти стомак, игра покер и брка млади девојки

Во денешно време кога ќе се спомене Роналдо сите помислуваат на играчот на Јувентус Кристијано.Но до пред десетина години постоеше еден друг Роналдо.Целото име му беше...

Македонија 03.08.20 | 22:13

Ленче е навредена од Пендаровски: Лага е дека СЈО станало дел од организираниот криминал

Ленче Ристоска,Обвинител од пропаднато СЈО се најде навредена од изјавата на претседателот Стево Пендаровски во која тој рече дека СЈО станало дел од организираниот...

Свет 03.08.20 | 22:01

Во напуштен бунар во Полска: Масоните ја открија локацијата каде што е скриено богатството на Хитлер?

Тајно друштво зад кое стојат масони ја откриле тајната локација каде што Адолф Хитлер непосредно пред падот на Берлин го сокрил нацистичкото богатство.Ова би можело...

Останати спортови 03.08.20 | 21:52

Призна дека е мамин син: Новак прво и се јавува на мајка си кога има некој проблем

Новак Ѓоковиќ проговори за односот кон родителите за кои има големо почитување за тоа што го жртвувале за тој да стигне до тенискиот трон.Ноле посебно се осврна на мајка...

Филм 03.08.20 | 21:42

Како изгледаат денеска Марија и Боба од „Жикина Династија“

Во Србија веќе течат подготовките за продолжение на серијалот Жикина Династија“. Главните актери едвај чекаат да започне снимањето а едни од нив се и Риалда Кадриќ...

Ракомет 03.08.20 | 21:26

Maјда ги решета мрежите на ракометните терени, но и срцата на мажите

Ракометот е спорт број еден во Црна Гора, посебно женскиот.Ракометарките на Будуќност се вистински звезди во Подгорица и едвај се чека да започне новата сезона. Главна...

Македонија 03.08.20 | 21:15

Утрe најпрво ќе се бираат комисиите: Долг е патот до избор на претседател на Собранието

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се верифицираат  мандатите...

Калеидоскоп 03.08.20 | 21:02

Убавици и ѕверови: На овие жени паднаа балканските мафијаши

Познато дека жените се палат на „жестоки“ мажи кои се на ивица на законот. И убавиците од регионот не се ништо различни. Тие ги љубеа едни од најпознатите балкански...

Интима 03.08.20 | 20:44

Дебел е само 0,01 сантиметар: Јапонците измислија специјален кондом со кој може да направите 100.000 движења

Во пресрет на Олимпијадата во Токио следната година Јапонците мислат на се, па дури и на сексуалниот живот на спортистите.Па така, специјализирана фабрика ќе произведува...

Фудбал 03.08.20 | 20:33

Фудбалот е нејзина страст: Беба е најгзодната портпаролка

Фудбалот одамна веќе не е машки спорт.Околу него се вртат згодни жени, што поради фудбалерите што поради парите.Една од нив е и Сања Беба Кружевиќ, портпарол на српскиот...

Фудбал 03.08.20 | 20:20

Ќе замине ли на „Олд Трафорд“: Санчо е ѕвезда на преодниот рок

Раководството на Борусија Дортмунд постави рок од 10 август за Манчестер Јунајтед во врска со евентуалниот трансфер на Џејден Санчо на „Олд Трафорд“. Младиот англиски...

Црна хроника 03.08.20 | 20:12

Прекината потрагата по момчето што исчезна во Преспанското езеро

Лошите временски услови ја прекинаа потрагата по 16 годишното момче, кое вчера по 18 часот исчезна во водите на Преспанското езеро. По 20 часа од пријавата, на лице место...

Црна хроника 03.08.20 | 20:11

Крумчареле предмети: Глисер од Албанија влегол на македонска територија на Охридското езеро

Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ на 2 август пред полноќ во с.Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица кои превезувале...

Ракомет 03.08.20 | 20:05

Фајнл форот е реалност: Ова е конечниот тим на Вардар за следната сезона

Тренерот на Вардар 1961, Стевче Алушовски одбра кои ракометари ќе останат да тренираат со првиот тим. Тие продолжуваат со подготовките во Скопје и планирано е да настапат...