понеделник, 6 јули 2020
Економија 06.07.20 | 23:44

Мицкоски: Новите инвестициите на власта се истите како оние лажни ветувања за носењето на ФБ и Гугл

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната дебата на МТВ зборуваше дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта во државата одноsно по 15 јули следува период...

Македонија 06.07.20 | 23:41

„Брима галуп“ воопшто не направила анкета на која СДСМ „водеше“

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела...

Естрада 06.07.20 | 23:30

Преслава од „Преспав“ е прежешка

Бугарската актерка Јана Маринова, македонската публика ја запозна преку серијата Преспав, каде една сезона беше газдарица на пансионот. Потоа можевме да ја гледаме...

Скопје 06.07.20 | 23:25

Шилегов го победи корона вирусот, утре се враќа на работа

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вечерва објави на Фејбук дека го победил коронавирусот и дека утре се враќа на работните обврски. Почитувани, вечерва ги добив...

Македонија 06.07.20 | 23:23

Мицкоски: Господине Заев немојте да бидете нервозен, ќе се испита до крај каде завршило куферчето со изрекетираните пари

На тв дуелот на МТВ1 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој се осврна на криминалните игри на СДСМ и Зоран Заев, како и на матните рекет зделки...

Македонија 06.07.20 | 23:21

Мицкоски од Ново Село: Мора да го цениме трудот на земјоделецот!

Во програмата Проект „Обнова“ се обврзуваме на: 640 милиони евра само за субвенции, 80 милиони евра за изградба на нови системи за наводнување, 50% финансирање за набавка...

Македонија 06.07.20 | 23:16

Мицкоски: Студентите ќе ги ослободиме од плаќање партиципација во следната студентска година

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел на МТВ истакна дека новата влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ ќе ги ослободи студентите од плаќање...

Македонија 06.07.20 | 23:01

Героски: Втор и последен дуел меѓу Заев и Мицкоски, не можам да поверувам дека телевизиите не сакаат лидерски дуел!

Втор и последен дуел меѓу Заев и Мицкоски. Не можам да поверувам дека Сител, Канал 5 и Телма не сакаат лидерски дуел. Објаснување? – напиша на Фејсбук, новинарот Бранко...

Македонија 06.07.20 | 22:55

Тасевски: Добро кој му кажа на Заев да не гледа во соговорникот, туку во камера?

Добро кој му кажа на Заев да не гледа во соговорникот, туку во камера. Луѓе ова е дуел, не е соло. Се гледа соговорникот во очи. Оти ова фалење и онака го прави на спотовите...

Македонија 06.07.20 | 22:52

Мицкоски: Тоа што сум го кажал за Mакедонецот Гоце Делчев ниту милиметар не се повлекувам

Од тоа што сум го кажал за Mакедонецот Гоце Делчев, но и за останатите историки ликови, дека тие се наши и дека нема да се преговара за нив, не отстапувам ниту милиметар,...

Економија 06.07.20 | 22:51

Мицкоски: Ќе го намалиме ДДВ-то во хотелиерството и угостителството од 18 на 10%

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на МТВ изјави дека во следните 4 години граѓаните ќе имаат можност...

Економија 06.07.20 | 22:48

Мицкоски: Се обврзуваме на раст во економијата над 4%

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на раст на економијата над 4%, истакна денеска лидерот на партијата на денешниот дуел со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој е втор по ред од...

Твитови 06.07.20 | 22:43

Зоки, во камера не се зјапа цело време, ама имаш време да научиш во опозиција


Македонија 06.07.20 | 22:40

Мицкоски до Заев: Еве ја ставивте раката на срцето и ја спомнавте жицата, значи со сигуност не ја говорите вистината

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека Заев ја ставил раката на срцето...

Економија 06.07.20 | 22:27

Мицкоски: На првиот ден во Владата ќе објавам три големи интернационални инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави три големи интернационални инвестиции во првите 100 дена откако ќе ја преземе власта кои ќе ги соопшти уште на...

Македонија 06.07.20 | 22:18

Mицкоски: Луѓето не можат да патуваат во ЕУ, ја заробија државата и направија енклава

Македонските граѓани не можат да патуваат во Европската Унија, им забранивте на македонцитее да патуваат во Европа, тоа е единственото што вие го направивте за Македонија,...

Македонија 06.07.20 | 22:07

Мицкоски: Заев го прават среќен црвените килими во Брисел, мене ме боли понижувањето кое и го направи на земјата

Зоран Заев, единствено го прават среќен и му оставаат впечаток, дебелите црвени килими, додека мене ме боли понижувањето, омаловажувањето и срамот кој му го предизвикавте...

Македонија 06.07.20 | 21:59

Мицкоски: Се чудам како допреле спотовите до Рускоска и Кацарска а не допреле криминалот и рекетот на власта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека  е зачуден како допреле спотовите...

Фудбал 06.07.20 | 21:44

На сопругата на Рибери и украле чанти и накит

Францускиот фудбалер Франк Рибери, кој настапува за Фиорентина, во понеделникот откри дека за време на викендот, додека неговиот тим бил во Парма, неговата куќа била...

Македонија 06.07.20 | 21:40

Заев: Имаме најдобри економски мерки во регионот!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ТВ дуелот со Христијан Мицкоски на Националната телевизија му порача дека владата предводена од СДСМ води чесна и транспарентна...