вторник, 30 јуни 2020
Македонија 30.06.20 | 23:34

Мицкоски: Заев ја опљачкавте државата, планини затвораат за вас за да се шетате, а ќе ја забавувате јавноста со тоа што сум одел во теретана

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на Телевизија 24 истакна дека додека Заев и СДСМ ја ограбуваат Македонија, а за Заев да се забавува...

Македонија 30.06.20 | 23:33

Луѓето се чувствуваат обесхрабрени, запоставени, политичарите го окупираат судството, тоа треба да се смени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ на телевизија 24, истакна дека политичарите го окупирале судството, укажувајќи дека тоа мора да се промени. Во...

Економија 30.06.20 | 23:25

Мицкоски: Во првите 100 дена очекувајте три големи мултинационални компании со илјадници нови вработувања кои ќе ги донесе владата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМЕН Христијан Мицкоски пред струмичани вети дека веќе се договорени три крупни инвестиции кои во првите 100 дена на владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат...

Економија 30.06.20 | 23:20

Продолжува трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити

Народна банка соопшти дека во мај продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и таа се сведе на ниво од 4,83%. Просечната каматна стапка...

Македонија 30.06.20 | 23:07

Димовски: На дуелот се гледа кој ќе изгуби на изборите

На дуелот се гледа кој ќе изгуби на изборите, пишува на твитер Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ, алудирајќи на тв-дуелот кој вечерва се одржа на телевизијата 24, а на кој дебатураа...

Македонија 30.06.20 | 23:05

Михајловски: Јане знам

Актерот Тони Михајловски на социјалните мрежи преку видео го коментира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Јане знам. Gepostet von Toni Sanac Mihajlovski am Dienstag, 30. Juni 2020  

Македонија 30.06.20 | 22:53

Мицкоски до Заев: Вашите предавства скапо ја чинат државата

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната дебата на Телевизијата 24, во врска со надворешната политика на оваа влада, му посочи на Заев дека неговите...

Здравје 30.06.20 | 22:51

Филипче најостро го осуди инцидентот во ГОБ „8 Септември“: Ова е чин на крајно непочитување на сите здравствени работници

Министерот за здравство Венко Филипче најостро го осуди инцидентот кој се случи вечерва во ГОБ „8 Септември“ која една докторка беше нападната од страна на семејствоо...

Црна хроника 30.06.20 | 22:43

Детали за приведените лица во ГОБ „8 Септември“: Еден од нив бил позитивен на ковид-19

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември” во Скопје. Како што информираат од болницата,...

Македонија 30.06.20 | 22:34

Силјановска – Давкова до младите: Со вашата сила ќе ја исправиме Македонија

Бевме на трибина со кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ од прва изборна единица, младите професори Велика Стојкова Серафимовска, Синиша Стојаноски и драгата студентка...

Македонија 30.06.20 | 22:22

Нема пакт со криминалот, после 15 јули правда и закон мора да има и сите ќе одговараат, порача од Радовиш Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата и носителот на ИЕ 4, Александар Николоски вечерва од Радовиш во кампањата „Исправи...

Македонија 30.06.20 | 22:20

Мицкоски: Освен ниско ниво на дебата и лаги, ништо не видовме од Заев

Ова кое денеска го слушаме од Заев се флоскули од пред 4-5 години, лични, навреди, квалификации многу ниско ниво, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Економија 30.06.20 | 22:19

Стојаноска: Ветуваме гасификација на Гостивар и на цела Македонија

Циглана важи за бастионот на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар. Бастион затоа што ВМРО-ДПМНЕ нема изгубено во Циглана. Така ќе биде и овој пат на 15 јули, порача носителот на листата...

Економија 30.06.20 | 22:17

Заеви го купуваат Тутунскиот комбинат Струмица, затоа им одговара ниска цена на тутунот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, носител на пратеничката листаво ИЕ 4, во емисијата „Само вистина“ зборуваше закатастрофалната ситуацијата во...

Сервиси 30.06.20 | 22:09

Вонредна временска прогноза: Ништо од пеколните температури во јули

Летото календарски штотуку започна во нашата земја пред една недела, а со тоа и температурите веќе се вообичаени за овој период од годината. Јули месец како и секое лето...

Економија 30.06.20 | 22:08

Бројчаникот во штекер не го вклучивте, го потсети Мицкоски Заев

Господине Заев три години чекаме да проработи, да го вклучите бројчаникот, а вие три години во штекер не го вклучивте. Знаете зошто е тоа така, затоа што тоа што за вас...

Здравје 30.06.20 | 21:54

Д-р Кон: Не се очекуваше ваков потенцијал на вирусот во лето

Српскиот епидемиолог Предраг Кон денеска изјави дека не се очекувало дека новиот коронавирус ќе покаже толкав потенцијал во текот на летото. Таа неочекуваност не се...

Македонија 30.06.20 | 21:49

Мицкоски од Конче и Радовиш: Се обврзавме на чесна и честита работа

Ги посетивме Конче и Радовиш. Се обврзавме на чесна и честита работа. Се обврзавме на обнова која ќе ја донесеме после 15 јули. Македонија мора да си ја исправиме!, напиша...

Црна хроника 30.06.20 | 21:40

Шестмина приведени поради закани кон докторка во ковид-центарот во „8 Септември“

Шестмина се приведени вечерва поради закани кон докторка во ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Меѓу нив е и роднина на починат кој е позитивен на коронавирусот...

Економија 30.06.20 | 21:27

Нема да има автопат Градско-Прилеп: СДСМ го уценувал изведувачот, фирмата ја тужи државата

Александар Николоски потпретседател и носител на листа на изборна единица 4, во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели дека една о д причините...