сабота, 30 мај 2020
Фудбал 30.05.20 | 23:56

Калчото се враќа на 20 јуни

Италијанската Серие А се рестартира на 20 јуни, а идејата е да се играат натпревари секој ден и тоа во различни термини. Како што јавуваат италијанските медиуми, мечевите...

Останати спортови 30.05.20 | 23:44

Палката и задникот се нејзини адути на теренот: Андреја е најзгодната словенечка хокејарка

Андреја Рупитер е словенчка хокејарка.Таа подеднакво го обожува хокејот на трева и на мраз. Покрај спортот нејзина најголема страст е фотографирање за социјалните...

Твитови 30.05.20 | 23:28

Сашо Тасевски: По скандалот со Шекерка, биде сигурни дека Македонци нема да ве гласаат


Колумни 30.05.20 | 23:08

Брауново движење

Весна Јаневска Бројот на заразени од вирусот COVID-19 секаде во светот или е на плато или опаѓа. Кај нас бројот на заразени расте. Ние во овој момент го живееме вториот бран...

Македонија 30.05.20 | 22:59

Спасовски демантира дека на партиски состанок дошол со службено возило

Канцеларијата на претседателот на Владата категорично ја отфрла како неточна информацијата објавена на вашиот портал во која се тврди дека претседателот на Владата...

Балкан 30.05.20 | 22:56

Не сакале да ја продадат викендичката: Oва е докторот што си ги уби родителите

Србија е во шок откако денеска откако Зоран К од Сремски Карловци си ги уби родителите. Зоран бил почитуван лекар но во моментот не бил вработен. Се уште не се знае која...

Естрада 30.05.20 | 22:40

Бизнисмен открива какви биле старлетите во кревет: Добиваме врвен секс, не жалам ниту едно евро

Србија ја тресе голема порно афера откако беа уапсени неколку старлети поради проституција. Најпозната меѓу нив е Тијана Ајфон која била подводник но и давател на услуги....

Црна хроника 30.05.20 | 22:25

Тешка измама: Mислел дека купил стан во склоп на хотел во Струга

35 годишен гостиварчанец пријавил во полиција дека бил измамен од сограќанин. Според пријавата, негов познаник го повикал кај него затоа што кај него било лице кое продавало...

Фудбал 30.05.20 | 22:16

Баварската машинерија гази се пред себе

Баерн Минхен ја совлада Фортуна Дизелдорф со 5:0 вечерва во натпревар од 29-то коло на Германскиот фудбалски шампионат. Ова е десетта победа на тимот од Минхен по ред на...

Балкан 30.05.20 | 22:02

Макрон ќе и го даде на Србија досието за убиството на кралот Караѓорѓевиќ во Марсеј

Франција има намера да и помогне на Србија да се расчисти една од најголемите мистерии во нејзината историја, а тоа е убиството на српскиот крал Александар Караѓорѓевиќ....

Ракомет 30.05.20 | 21:52

Доаѓа репрезентативец: Аргентинско танго во Вардар

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар е близу до договор со аргентинскиот репрезентативец Пабло Симонет, пишува шпански „handball100x100“. Вардарци се во потрага...

Скопје 30.05.20 | 21:41

Градоначалникот на Сарај со апел: Не правете семејни собири

Градоначалникот Блерим Беџети апелираше до жителите на Сарај да ги почитуваат здравствените мерки и да не прават семејни собири. Јас сум во својство на член на претседателството...

Балкан 30.05.20 | 21:25

Тома Фила открива: Тито имаше куќа во Мароко

Еден од најпознатите српски адвокати Тома Фила вели дека имал увид во белешките на државната безбедност за имотот што го поседувал претседетелот на Југославија Јосип...

Свет 30.05.20 | 21:19

ВО ЖИВО: Компанијата на милјардерот Маск лансира ракета

Спејс икс“, приватната компанија на милијардерот Елон Маск, денеска повторно ќе се обиде да лансира ракета со двајца астронаути во орбитата од Флорида, што е прво полетување...

Фудбал 30.05.20 | 20:58

Селекторот на Германија е воодушевен од ентузијазмот на играчите во Бундес лигата

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев го сподели своето мислење за продолжување на германското првенство по пандемијата на коронавирус. –...

Македонија 30.05.20 | 20:47

Господ ќе ги чува децата: Родителите во државни фирми мора да одат на работа, на тие во приватен сектор им се заканува отказ ако останат дома

Родителите од понеделник ќе се соочат со голем проблем со чување на децата откако Владата објави дека завршува седењето дома по олабувањето на корона мерките. Но, кај...

Македонија 30.05.20 | 20:44

Силјановска: Уставот забранува воени здруженија што не им припаѓаат на вооружените сили на Република Македонија

Сликата со г-дин Дехари наликува на политичка средба во штабот на УЧК, а не во канцеларија на градоначалник на Кичево, град во Република Македонија! Министерката за одбрана...

Фудбал 30.05.20 | 20:30

Само во Македонија може да се игра фудбалски плеј-аут без испаѓање од лига

Кон средината на јуни ќе продолжи фудбалската лига на Македонија во фудбал. По завршувањето на регуларниот дел ќе се игра плеј-оф и плеј аут лига. Првите шест екипи на...

Балкан 30.05.20 | 20:20

Премиерот на БИХ кој набави сомнителни респиратори оди во притвор?

Обвинителството на Босна и Херцеговина предложи едномесечен притвор за премиерот на Федерацијата на БиХ, Фадил Новалиќ, суспендираниот директор на Федералната управа...

Фудбал 30.05.20 | 20:07

За Германците не постои корона: Бундес лига се игра без проблеми

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен нема победа десет...