петок, 29 мај 2020
Свет 29.05.20 | 23:56

Полни продавници-празни рафтови: Чикако се уште во паника од корона вирусот

Покрај во Њујорк, паниката во САД од короната вирусот не стивнува и во другите градови. Фотографиите кои ги добивме од Чикаго покажуваат дека жителите се уште имаа страв...

Фудбал 29.05.20 | 23:46

Љупко е единствениот тренер од овие простори што станал европски шампион

На денешен ден пред 29 години клуб од овие кришта за прв и последен пат стана европски шампион. Во тогашниот куп на шампиони Црвена Звезда го победи Олипик Марсеј на пенали,...

Македонија 29.05.20 | 23:35

СДСМ нема контрола на епидемијата со коронавирусот

Kатастрофалните податоци од претходните денови уште еднаш ги изнесоа на виделина неспособноста и лагите на СДСМ, Заев и Филипче. Состојбата во Македонија е алармантна...

Македонија 29.05.20 | 23:22

Донесени протоколите: Еве како можете децата да ги запишете во градинка и во прво одделение, но и во основно и средно училиште

Владата на Република Македонија на денешната 58-ма седница ги разгледа и ги усвои Протоколот за утврдување на процедурата за запишување на ученици во прво одделение...

Македонија 29.05.20 | 23:10

Американските авиони кои летаа над Македонија биле пресретнати од руски ловци над Црното море

Руската амбасада на Твитер објави дека двата американски бомбардери што денеска прелетаа над Скопје во знак на поддршка и добредојде за земјава во НАТО биле пресретнати...

Македонија 29.05.20 | 22:52

Николоски: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој вели оти знае...

Македонија 29.05.20 | 22:41

Шекеринска со маска позира покрај знамето на УЧК

На социјалните мрежи се појави фотографија од министерката за одбрана како позира покрај знаемето на Република Албанија но и пред знамето на УЧК. Не се знае каде е фотографирано...

Калеидоскоп 29.05.20 | 22:33

Оваа мозгалка го збудале светот и само малкумина можат да ја решат

Вистински хит на социјалите мрежи е една мозгалка која как што тврдат психијатрите можат да ја решат само еден процет од луѓето во светот. За што се работи На билјардски...

Македонија 29.05.20 | 22:27

И за ова ли е Чулев виновен?

Денеска СДСМ го обвини техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, за ситуацијата со коронавирусот во Македонија.На тоа жестоко реагираше ВМРО-ДПМНЕ. Но во изминатиот период...

Македонија 29.05.20 | 22:14

Николоски: Бројките на заболени се алармантни, вонредната состојба треба да биде продолжена

Потпретедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски смета дека вонредната состојба треба да биде продолжена бидејќи бројките се загрижувачки. Според него, неопходно...

Македонија 29.05.20 | 21:57

Мисајловски: Неопходно е да си помогнеме сите заедно, бидејќи оваа власт не препушти целосно сами на себе

Ненормална Нормалност⁉️⁉️Народе заштити се и почитувај мерки!Неопходно е да си помогнеме сите заедно, бидејќи оваа власт не препушти целосно сами на себе, напиша...

Фудбал 29.05.20 | 21:46

Ванда го има главниот збор: Икарди сака да остане во Париз

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер. –...

Македонија 29.05.20 | 21:33

Дали Кичево ќе биде новото жариште, градоначалникот убедува дека се преземаат сите мерки

По информација за првиот резидентен случај во општина Кичево со коронавирус, која беше објавена од градоначалникот Фатмир Дехари, попладнево заседаваше Кризниот штаб...

Твитови 29.05.20 | 21:18

Мизрахи ја разрешија брзопорезно, Чулев го држат за да има на кого да се вадат

Мизрахи ја разрешија брзопорезно, а Чулев го држат за да има на кого да се вадат!? — Кукуњавска (@Emmyllija) May 29, 2020

Свет 29.05.20 | 21:09

Уапсен полицаецот кој држеше колено на вратот на уапсен маж, кој потоа почина

Полицаецот кој со колена го приклешти Афроамериканецот Џорџ Флојд, легнат и во лисици, по што задржаниот почина на место, е уапсен, јави денеска Си-ен-ен. Апсењето на...

Македонија 29.05.20 | 20:55

Морбидно е што СДСМ зборува за избори во ситуација со 52 заразени и 4 починати

ВМРО-ДПМНЕ ги претстави фактите кои го одбележаа денешниот ден: 1. Морбидно е што СДСМ зборува за избори во ситуација со 52 заразени и 4 починати, веднаш треба разрешување...

Македонија 29.05.20 | 20:43

Јаневски: Како Филипче манипулира со бројките, па едни ги гледа, ама за други молчи!?

Вчера Венко Филипче на Твитер се пофали дека Македонија добро се справувала со корона вирусот и дека го загрижувале обратните тврдења според кои имаме најголем број...

Твитови 29.05.20 | 20:31

„Алах Акбар“ ечеше во Кочани

Алах Акбар ечеше во Кочани pic.twitter.com/vYkctTjpQy — Суверенист (@anKXshV0WkmDXxO) May 29, 2020

Македонија 29.05.20 | 20:20

Интервју на Николоски од 22 часот на Алсат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе гостува во емисијата „360 степени“ со новинарот Васко Попетревски на ТВ Алсат. Интервјуто е со почеток од 22:00 часот  

Македонија 29.05.20 | 20:10

Татко ми е осуден на 15 години затвор оти не постапил за нешто што не му било обврска

Мојот татко е осуден на 15 години затвор бидејќи не сторил нешто што не му било обврска, вели пред камера на „Алфа“ Марија Лазарова, ќерката на Душко Лазаров, кој беше...