четврток, 28 мај 2020
Македонија 28.05.20 | 23:54

„Северна“ пред избори не спомeнува: Татковината на Заев имала потреба од избори

Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени, објави денеска на Фејсбук лидерот...

Естрада 28.05.20 | 23:42

Алка Вуица се соблече гола на 58 години

Подзаборавната хрватска пејачка Алка Вуица реши повторно да го сврти вниманието на себе. А како би го направила освен со разголени фотографии. Алка беше популарна во...

Мода и убавина 28.05.20 | 23:41

Ирана со еден потег ги демантираше гласините дека е бремена

34-годишната Русинка Ирина Шајк беше фотографирана во Њујорк во урбана комбинација од припиен мини фустан, црно-бела јакна и чизми во војнички стил. Еден ден претходно...

Македонија 28.05.20 | 23:24

Вело Марковски: Никој не може да каже дали вирусот ќе се врати наесен

По изјавите на министерот за здравство Венко Филипче дека коронавирусот ќе се врател на есен, контра став изнесе инфектологот Вело Марковски. Марковски за ТВ 21 вели...

Интима 28.05.20 | 23:18

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Ова се најчестите женски лаги. Никогаш не гледам порно И жените гледаат порно. Истражувањето покажува дека 55 отсто од жените барем еднаш месечно гледаат порно или читаат...

Балкан 28.05.20 | 23:12

Само еден заразен: Дури и Кoсово подобро се справува со короната од Македонија

Во Косово вчера беше потврден само еден нов случај на заразен, седуммина новоизлекувани од Ковид-19 и ниеден починат. Вклучително вчерашните статистики, во земјата досега...

Економија 28.05.20 | 22:58

Заев убедува дека вложил една милијарда евра во патна инфрактруктура

Лидерот на СДСМ на Фејсбук убедува дека вложиле една милијарда евра во патна инфраструктура. Ова е зачудувачки ако се знае дека СДСМ откако е на власт нема изградено...

Македонија 28.05.20 | 22:49

Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат

Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат!, открива универзитетскиот професор по одбрана и бeзбедност Александар Нацев. Дел од припадниците на АРМ кои...

Свет 28.05.20 | 22:42

Светските лидери сакаат поголема соработка во борбата со короната

Педесетина светски лидери повикаа  за поголема соработка во светот по пандемијата, на состанокот на ОН за финансирање развој, на кој не присуствуваа САД, Кина и Русија. Целта...

Балкан 28.05.20 | 22:22

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени повеќе повредени

Двајца мажи се убиени денеска во пресметка на илегални мигранти кај Цазин во северозападна Босна, потврди вечерва локалната полиција. Мигрантите се судриле кај селото...

Македонија 28.05.20 | 22:19

ВМРО-ДПМНЕ: Дешените бројки на заразени и починати одат на нечистата совест на Заев

Денес бројката од 38 новозаболени и 3 починати оди на нечистата совест на Зоран Заев, кој бара избори по секоја цена.Бројот на жртви и новозаразени од Ковид-19 оди директно...

Фудбал 28.05.20 | 22:12

Фудбалот во Италија дефинитивно тргнува

Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора, официјално го објави продолжувањето на првенството и Купот на земјата. Натпреварите во Серија А ќе продолжат на...

Македонија 28.05.20 | 22:05

Муцунски: За да се одреди датум за избори, потребен е целосен консензус исто како кога се одложуваа

За ВМРО-ДПМНЕ државниот интерес и здравјето на граѓаните се главни приоритети при договарањето на новиот датум за одржување на парламентарните избори, вели Тимчо Муцунски...

Фудбал 28.05.20 | 21:55

Реал дава четворица за Погба

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели...

Македонија 28.05.20 | 21:48

Меџити: Разликите меѓу СДСМ и ВМРО за изборите се бројат во денови

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, вечерва на Алсат рече дека разликите околу датумот за одржување на изборите помеѓу владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ...

Сцена 28.05.20 | 21:35

Бред Пит излезе од карантин за да се сретне со познат рокер

Холивудската икона Бред Пит (56) очигледно немал фризер за време на карантинот, за што сведочат и најновите фотографии направени во вторникот во Малибу. Оскаровецот има...

Балкан 28.05.20 | 21:32

Грците, Бугарите, Шпанците и Италијанците имаме најмногу финансиски проблеми за време на короната

Дури 58 проценти од анкетираните граѓани од Европската унија велат дека имале финансиски потешкотии за време на епидемијата со Ковид-19. Жителите на Унгарија, Бугарија,...

Македонија 28.05.20 | 21:16

Зекири со скандалозно обвинување: Чулев свесно дозволи да нема казнување, луѓето да се заразуваат и да бегаат од избори

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири вечерва во дебата на ТВ 24 го обвини министерот за внатрешни работи Наќе Чулев дека дозволил да не се казнуваат прекршителите...

Црна хроника 28.05.20 | 21:13

Сообраќајна несреќа на Илинденска

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на улицата Илинденска. Цитроен Берлинго се судри со друг црн автомобил. Има голема матерјална штета, не е познато дали има...

Балкан 28.05.20 | 21:00

Албанското лоби сакало да дојде до Трамп преку фотограф кој имал разголени слики од Меланија

Видео снимка од средба на неодамна разрешениот Реис Сулејман Реџепи со Албанец кој живее во САД покажува како албанското лоби се обидувало да допре до претседателот...