понеделник, 25 мај 2020
Здравје 25.05.20 | 23:43

Кои места се најголеми жаришта за ширење на корона вирусот?

Од досегашните податоци, знаеме дека најголемиот број од луѓето се заразуваат со корона вирусот во домовите, пишува Д-р. Митров на својот вебсајт. Тоа се случува кога...

Црна хроника 25.05.20 | 23:32

Митевски: За „Рекет“ ќе се изучува во иднина како не треба да се постапува и од страна на ЈО и од стана на судот

На самото судење за „Рекет“ голем дел од сведоците, смета Горан Митевски, поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање на Македонија во периодот...

Црна хроника 25.05.20 | 23:18

Митевски: Јанева се надева дека ќе се извлече со мала казна или евентуално после наредните избори очекува помилување

Горан Митевски, експерт за безбедност и контраразузнавање и поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање вечерва беше гостин на телевизијата „Алфа“...

Фудбал 25.05.20 | 22:48

Пандев доби специјален брендиран шампионски подарок од Интер

Интер не заборава кој му ја донесе тројната круна или „триплета“ во 2010, Горан Пандев доби брендиран шампионски прстен од клубот од Милано. Во 2010 година Интер освои се...

Македонија 25.05.20 | 22:29

Еден од основачите на ХДЗ бара од премиерот Пленковиќ веднаш да реагира на навредите на Горјан Тозија

Хрватскиот политичари и уметник Иван Кујунџиќ ја повика Владата да реагира на скандалозните пишувања на Горјан Тозија, директорот на македонската Агенција за филм,...

Македонија 25.05.20 | 22:20

Ништо не донесоа за народот, се фалат со НАТО, а земјава ја прогласија хибриден режим, имаме „Луј Витон“ обвинители и тонеме во корупција

Вечерва во емисија на Телевизија Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека владата едиствено се фали дека Македонија е членка...

Македонија 25.05.20 | 22:13

Мицкоски: Не е вкусно да се политизираат верските настани и да се коментираат низ призма на дневната политика

Не треба да ги релативизриаме работите затоа што посебно кога станува збор за верската определеност луѓето се чувствителни и јас не би сакал како политичар дополнително...

Економија 25.05.20 | 22:07

Мицкоски: Третиот пакет мерки не може да се испорача, зборуваат за пари кои не можат да ги исплатат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за телевизијата Клан Македонија, истакна дека третиот пакет мерки на Владата за помош на економијата...

Македонија 25.05.20 | 21:55

Заев сака некредибилни корона избори

Здравјето пред и над се и тоа е главна константа и не го зборувам ова за политички причини, без разлика на нападите од страна на нашиот политички противник , немам причина...

Економија 25.05.20 | 21:49

Мицкоски: Има исклучително ниска искористеност на првите два пакети мерки на владата, компании враќаат пари затоа што мерките не им користат

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи дека компаниите кои ја зеле помошта од државата ја враќаат,...

Македонија 25.05.20 | 21:42

Мицкоски: И короната ќе ја надминиме и тригодишната пандемија наречена власт ќе ја поразиме на избори

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава како да исчезна....

Свет 25.05.20 | 21:35

Во Бразил ковид-19 коси, на 10 минути има погреб на починати од коронавирусот

Во Бразил ковид-19 коси, а најпогоден е Сао Паоло. Во болниците место за кревети повеќе нема, а пациентите умираат по ходниците. Локалните власти тука инсистираа на носење...

Македонија 25.05.20 | 21:27

Заев во разговор со Курти: До крајот на седмицава ќе се знае датумот на избори

Земјава и Косово доста добро се справија со кризата предизвикана од коронавирусот, заклучија во денешниот телефонски разговор претседателот на СДСМ Зоран Заев и Албин...

Македонија 25.05.20 | 21:21

Гледате како Заев бара 30 дена вонредна состојба, а другиот ден бара брзи избори

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните,...

Македонија 25.05.20 | 21:14

Мицкоски: Немаме успешно справување со корона кога сме рекордери по бројот на загубени животи

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион жители, рече...

Македонија 25.05.20 | 21:06

Мицкоски: По цена на здравјето СДСМ се труди да ги задржи фотелјите, затоа што знаат дека по поразот мора да одговараат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на здравјето на...

Македонија 25.05.20 | 20:56

ВО ЖИВО: Следете го интервјуто на Мицкоски на ТВ Клан Македонија

ВО моментов лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски има интервју на телевизијата Клан. Разговорот може да го следите на овој линк.

Македонија 25.05.20 | 20:50

Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за...

Фудбал 25.05.20 | 20:40

Дали мечот Интер-Јувентус бил наместен?

Италијанскиот весник „Ла Газета дело Спорт“ објави статија дека е покрената истрага против Лотито заради неговите зборови за натпреварот помеѓу Интер и Јувентус...

Здравје 25.05.20 | 20:30

Вакцината против коронавирус која ја развија научници од Оксфорд има 50 отсто шанса за успех

Тимот на научници од Оксфорд кој развива вакцина против коронавирус наиде на пречка кон својата цел. Тие веруваат дека заради падот на инфективноста на болеста, ќе биде...